Skocz do zawartości

Połączenie kompaktowej sieciówki z amplitunerem


karuzy

Recommended Posts

Proszę o pomoc w następującej kwestii

Jestem użytkownikiem sieciówki Pioneer HM82. Kupiłem ją do małego pokoju, teraz przeprowadzam się i zamierzam zorganizować sobie sprzęt do nieco większego pomieszczenia. Myślę o następującym rozwiązaniu. Posiadaną sieciówkę chcę podłączyć do amplitunera PIONEER SX-20-K i dokupić drugą parę głośników, jakieś dobre podłogówki. I teraz wątpliwość. Czy mogę do ampli podpiąć moją sieciówkę (załączam zdjęcie z tylnym panelem i dostępnymi gniazdami - w zasadzie jednym, optycznym). Czy to zadziała, czyli czy będę mógł nadal odtwarzać pliki FLAC z USB na sieciówce, płyty z odtwarzacza i korzystać z pozostałych funkcji (np. DLNA) za pośrednictwem amplitunera.

I kolejne pytanie - jakie głośniki w takim układzie polecicie biorąc pod uwagę, że np. chciałbym czasem skorzystać z opcji A+B dostępnej w ampli (o ile to w ogóle ma sens).

Z góry dziękuję i przepraszam jeśli brzmię jak laik, ale w zakresie sprzętu audio w zasadzie nim jestem

20170528_120821.jpg

Edytowano przez karuzy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak pisał kolega wcześniej Twoje mini Pioneera ma tylko wejścia optyczne i analogowe. Nie ma żadnego wyjścia, które można by podłączyć do amplitunera. Czyli nie ma jak wyprowadzić sygnału z tego urządzenia Pioneer HM82.

A tak dla porządku. Nazwa sieciówka zarezerwowana jest już dla kabla sieciowego, czyli zasilającego. Takie urządzenie z funkcjami sieciowymi to odtwarzacz, wzmacniacz, amplituner z funkcjami sieciowymi.

I chcesz kupić kolumny (kolumny głośnikowe, zespoły głośnikowe, zestawy głośnikowe). Głośniki są przetwornikami elektroakustycznymi zamontowanymi do kolumn. Czyli samych głośników, tym bardziej podłogowych nie kupisz. Piszmy poprawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...