Skocz do zawartości

Kino domowe z wiszącymi głośnikami do 5000 zł


m.sta

Recommended Posts

Witam, 

Szukam kina domowego w kwocie około 5000 zł.
Mam nowy salon z wyprowadzanymi w ścianach 4 kablami na głośniki więc w grę wchodzi tylko zestaw z głośnikami wiszącymi na ścianie + subwoofer na ziemi i centralny głośnik pod telewizorem.
Dodam że jest to duży salon ogólnie około 80 m, ale połowa z tego to stolik z krzesłami a połowa to część z telewizorem i sofą. Czyli nagłośnić trzeba około 40m2.

Wstępnie byłem zdecydowany na Harman Kardon BDS-885S. Chciałem go posłuchać-niestety w Krakowie w żadnym MM ani Saturn nie ma ww zestawu na wystawkach. Dodatkowo po wizycie w sklepie MM pan odradził mi ten produkt poprzez kiepską jakość i wysoką awaryjność w porównaniu do ceny. 

Zasugerował zakup CANTON MOVIE 95 + DENON AVR-X1300W +jakiś zewnętrzny odtwarzacz Blueray. Mówi że taki zestaw się sprawdzi dużo bardziej. Dodatkowo takowy mi włączył do odsłuchu na dwóch głośnikach i jakość jest na prawdę dla mnie wystarczająca i cały zestaw powinien mnie usatysfakcjonować. 

Dodam że audiofilem nie jestem, a głośniki potrzebuję żeby jakiś film czy koncert obejrzeć, od czasu do czasu na jakiejś imprezie rodzinnej puścić jakąś taneczną muzykę.

Co o tym myślicie ? Właściwie ta opcja zaproponowana przez sprzedawcę wychodzi około 2500 zł taniej i to zawsze plus bo im mniej wydam tym lepiej. Czy może lepszą opcją będzie ten Harman Kardon ? 

A i jaki sklep w Krakowie jest lepiej zaopatrzony w sprzęt który mnie interesuje bo chciałbym porównać kilka opcji zanim kupię. 

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. To nie działa tak, że jak zastawisz podłogę w 80m to robi się z tego 40m. W dalszym ciągu masz 80 metrów do nagłośnienia i będzie to nie lada problem w tej cenie i na dokładkę z glośnikami na ścianach. Biorąc pod uwagę, że nie masz dużych wymagań nie polecałbym Ci nic mniejszego niż poniższe kolumny. Zapewne włączono Ci tego cantona w małej salce, kilkukrotnie mniejszej od Twojego salonu, stąd efekt był zadowalający. 

https://sklep.rms.pl/polk-audio-t-sub-bookshelf-system-t30-t15-psw110-zestaw-podstawkowych-kolumn-do-kina-domowego-5-1

https://sklep.rms.pl/polk-audio-blackstone-tl2600-tl-2600-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-1-tl250-psw110

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-procinema-600-pro-cinema-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-1

 

Ostatecznie to jest jakieś minimum, ale jak głośno ustawisz tak małe kolumny to przesterujesz albo przetworniki albo wzmacniacz i wszystko pójdzie z dymem. Ogółem najlepiej byłoby zakupić kolumny podstawkowe z uchwytami i mocny amplituner, plus do tego porządny subwoofer. Wtedy przynajmniej jest szansa, że nie popalisz wszystkiego jak przyjdzie do robienia rodzinnej imprezy i dasz odrobinę głośniej. 

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tl1600-blackstone-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-1-2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

nagłośnienie tak dużego salonu małymi głośniczkami wiąże się z pewnymi kompromisami. Natomiast jeśli rzeczywiście nie masz możliwości postawienia klasycznych większych kolumn, system zbuduj na bazie amplitunera Denon AVR-X2300W lub najnowszej wersji Denon AVR-X2400H wyposażonej przede wszystkim w funkcjonalność Heos oraz zestawu kolumn Kef E305 lub Focal Sib 5.1 Cub3.

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie dostrzegasz sprzeczności w tym co piszesz, "kolumienki" na ścianach i obrysie 80 metrowego salonu, ale do nagłośnienia "tylko 40m"...   Zestaw movie 95  jest do max pokoju  15m kw i tutaj miałby może sens jakbyś dostawił sofę do tv i obstawił się  tymi głośniczkami dookoła sofy, taka jakby mała strefa odsłuchu, czy muzyczna wyspa ( kolumny podstawkowe na standach za sofą mają sens w przypadku KD w wielkim salonie).

Nad tymi kablami na ścianach, przy suficie nie ma co płakać, stało się, ale nie ma co ich na siłę wykorzystywać, bo po co brnąć w kolejne błędy. Jak chcesz najwyżej możesz wykorzystać te tylne kable dla kolumn efektowych w kinie. Niemniej kolumny główne do muzyki i filmu winny stać na podłodze. (Być też innych wymiarów i z innych materiałów niż mydelniczka )

 

Dnia 28.05.2017 o 21:32, m.sta napisał:

opcja zaproponowana przez sprzedawcę wychodzi około 2500 zł taniej i to zawsze plus bo im mniej wydam tym lepiej.

Panie kolego , zaproponowany produkt jest nie tylko tańszy, ale przede wszystkim ma inne przeznaczenie niż salon 80m(o czym pisałem) , muzyka itd. Idąc do salonu z zamiarem kupna auta rodzinnego, vana za 70tys , widziałbyś jakiś plus z tego, że sprzedawca zaproponował Ci skuter, czy Tico, efekt byłby taki że kupowałbyś drugi raz.  Sens byłby jakby co najwyżej zamiast zestawu kolumn 5.1 za np. 4tys zaproponował Ci zestaw kolumn podobnych gabarytów( podkreślam podobnych, odpowiednich do metrażu) połowę tańszych, nieco niższej klasy, tylko dodatkowo w taktowny sposób twierdząc, że jak nie jest Pan super wymagającym melomanem to po co przepłacać.  Masz jednak ogromny salon stawiający bardzo duże wymagania, dwa to chcesz słuchać muzyki i koncertów, to wymaga  dobrego amplitunera i klasycznych, mądrze dobranych kolumn, przemyśl to i posłuchaj czegoś w salonach.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Szkoda że zapytałeś za poźno. To olbrzymia przestrzeń. I da się w niej zrobić system kina domowego. O stereo możesz jednak zapomnieć.

Skup się na średniej klasie amplitunerze. Nawet modelach typu Onkyo 555/ Denon X1300/ Yamaha 481 a jednak lepsze kolumny i co najważniejsze 2 subwoofery.

W przeciwnym razie będzie to grało po prostu słabo.

Myślę tu o dwóch systemach: 1. Klipsch RP160M + 240S + 440C + 2x110SW

2.  Monitor Audio Bronze 2 + FX+ Center + 2x sub.

Zapraszam Cie na odsłuch. Możemy także zorganizować takowy u Ciebie.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...