Skocz do zawartości

Zestaw do ~1600zł


Denny

Recommended Posts

Witam szukam fajnych głośniczków które posłużą mi dłuższy czas, do tej pory słuchałem muzyki głównie na rellopach shp-1 podpiętych do audio track prodigy cube i byłem z nich zadowolony, szukam raczej zestawu aktywnego chyba, że uważacie że można znaleźć pasywny który będzie grał lepiej w tej cenie. Poniżej punkty którymi kieruję się wyborem zestawu. Dodam że średnio znam się na audio więc zdaję się na was :D. 

1. Pokój 15,6m^2  w domku, rysunek niżej. 

2. Do 1600zł

3. Głównie słucham keithape, denzel curry, machine gun kelly, flatbush zombies czy jidenna. Jednak gdy przychodzą do mnie znajomi słuchamy wszystkiego czyli nie szukam zestawu pod jeden rodzaj muzyki.

4. Zależy mi głownie na mocnym i czystym basie, wysokiej głośności bez trzeszczenia dudnienia czy jakichś innych nieprzyjemnych dźwiękach. Czyli ma być MOC :D.

5. Posiadam, audio track prodigy cube oraz płytę główną z dźwiękiem 7.1 z programowalnymi wejściami czyli mam możliwość wpięcia 3x mini jack do płyty głównej lub 1x duży jack + 1x mini jack do karty dźwiękowej. Mogę również po prostu dokupić przejściówki jeśli będzie to konieczne.

6. Głośniki wydaje mi się że będą stać na biurku ewentualnie na ziemi ale słyszałem że powinny być na wysokości ucha.

 

Położenie mebli może się trochę różnić od tego jak to rzeczywiście będzie wyglądać ale wydaje mi się, że i tak wiernie oddałem jak to będzie wyglądać :D.

 

To co wpadło mi w oko:

2x monitor JBL LSR 305 (1200zł)

1x woofer YAMAHA YST-SW012 (400zł)

 

pokój.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Widzę, że nikt nie chce tknąć Twojego tematu. Ja spróbuję, choć może nie jest to pomoc jakiej oczekujesz. Ale na pewno postaram Ci się doradzić jak najlepiej. W miarę mojej wiedzy i doświadczenia.

Na początek podam Ci linki do mini poradników. Poczytaj jak ustawić kolumny i narysuj gdzie Ty widziałbyś swoje. Najlepiej ustawione zgodnie z zasadami akustyki. Akustyka i dobre ustawienie kolumn, to niemal połowa sukcesu w osiągnięciu dobrego dźwięku. Kliknij na poniższe linki i zapoznaj się z tym, o ile nie czytałeś.                     

https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Napisz w jakich odległościach od ścian będą stały kolumny i jak daleko od linii kolumn Ty będziesz siedział.

Co do pomysłu z kolumnami (nie głośnikami, bo głośniki są zamontowane w kolumnach) aktywnymi, to te JBLe mają dobre opinie. Nie wiem jak do Twojej muzyki, bo przyznam nie znam tych wykonawców. Ale takie aktywne monitorki używa się często w małych studiach, domowych, itp. Czytałeś pewnie jakieś recenzje? Jak ta poniżej.

http://www.eis.com.pl/pl/article.php?sid=2541

Wiesz zatem, że kolumny wymagają ustawienia ok. metr od ścian (albo więcej) inaczej będą podbarwiać dźwięk. Bliższe ustawienie podbije niskie tony, ale wydłuży ich wybrzmienie, wprowadzi podbarwienia. Coś za coś. Na pewno nie będziesz miał z takich monitorków głęboko schodzących, potężnych niskich tonów. Będą raczej szybkie, sprężyste, wielobarwne. Będziesz miał natomiast dźwięk energetyczny, szybki, dość jasny, precyzyjny. Ale trochę suchy, czyli mało soczysty i mało wypełniony w średnicy. Z muzykalnością, płynnością też zazwyczaj rzadko spotyka się w graniu takich kolumn.

Nie wiem też, czy będziesz miał dobry dźwięk z tej karty. Może na początek wystarczy. Z czasem proponuję dokupić dobry przetwornik cyfrowo-analogowy czyli DAC.

Subwoofer, o którym piszesz, to w tym wypadku nieporozumienie. Ten model, to bardzo proste, rzekłbym przaśne urządzenie, posiadające tylko wejście, regulację głośności i wyłącznik zasilania. Żenada. I ogromny mezalians do takich monitorów JBL. Jeśli jednostajne, prymitywne buczenie uważasz za jakąś wartość, to oczywiście. Ale tak zupełnie poważnie, to zdecydowanie ODRADZAM. Dobry subwoofer powinien mieć regulację odcięcia, by móc dopasować go do monitorów. Do muzyki powinien być szybki, precyzyjny. A to kosztuje. I obawiam się, że dużo więcej niż monitory. Naprawdę dobre subwoofery jak REL czy Velodyne, to spore pieniądze. Ogólnie odradzam też kompletowanie zestawu z subwooferem. Tu trzeba mieć też dużo wyczucia, wiedzy, by zgrać poprawnie taki system.

Jeśli chcesz większych niskich tonów, lepszego nasycenia średnicy, większej płynności, muzykalności (czyli przyjemności ze słuchania muzyki) a nie szybszego zmęczenia dźwiękiem, to pomyśl o klasycznym zestawie używanym. Za 1600 zł można już skompletować bardzo dobrze grające kolumny pasywne i wzmacniacz. Mogą być to monitory (na standy - bo na biurku czy komodzie rzadko co dobrze gra), albo niewielkie kolumny podłogowe. Niewielkie, bo i pokój nieduży.

Pomyśl nad moimi propozycjami, poczytaj i odpowiedz w miarę szczegółowo. Napisz jak Ty to widzisz.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, głośniki widział bym na biurku ale z tego co przeczytałem powinny być mniej więcej na środku miejscu odsłuchu więc może przesunę biurko bardziej na środek pokoju tzn w prawą stronę (w dół na obrazku w załączniku). Biurko ma wymiary 1,6m szerokości i 0,7m głębokości więc ciężko było by mi je ustawić aż 1m od ściany. Na to nie mam pomysłu co mógł bym z tym zrobić więc musisz mi pomóc :D. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zamontować je na jakichś statywach? Ewentualnie zostawić je przy ścianie. Słuchając muzyki będę siedział przy biurku (1m od głośników?) lub na łóżku (4 metry?). 

Subwoofer odpada w takim razie więc może zamiast jbl lsr 305 wziąć lsr 308 podobno niczym się nie różnią tylko wielkością i tym że przenoszą niższe tony.

W załączniku masz chyba wszystko czego potrzeba do określenia akustyki pokoju, biała belka z drewna w środku pokoju przechodząca przez cały sufit i jedną ścianę. Rozmieszczenie mebli takie jak na wizualizacji może się jedynie zmienić ich kolejność np szafy z komodą. Doniczki na grafikach zastępują głośniki :D.

Jeśli zupełnie nie znam się na pasywnych zestawach i nie wiem czy chcę się w nie bawić jeśli uważasz że jest to warte możesz mi podpowiedzieć w co zainwestować ale myślę że te aktywne 305 lub 308 w zupełności mi wystarczą.

 

 

09850d780c8e5dc531c847a14ccd5830.png

e60644887f620e6e2c14288358996a0b.png

edbba8ab8f0315662bdfe0f2b66ee307.png

3.png

1.png

2.png

Edytowano przez Denny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz kupić kolumny aktywne, to na pasywne nie będę namawiał. Jeszcze raz napiszę. Na biurku chcesz ustawić kolumny a nie głośniki. Bo głośniki, to części kolumn (przetworniki elektroakustyczne) zamontowane w obudowach tych kolumn (zestawów głośnikowych, zespołów głośnikowych). Piszmy poprawnie.

Sądzę, że JBL LSR 308 na pewno dadzą Ci większe i głębiej schodzące niskie tony. W recenzji (link poniżej) stwierdzono, że wyłączyli subwoofer do odsłuchów, bo nie był potrzebny.

https://realizator.pl/Testy/JBL-LSR308---test-odsluchowy-monitorow-bliskiego-pola.html

Biurko na pewno dałbym bardziej na środek. A tę niską komodę nawet mógłbyś spróbować przesunąć zupełnie z lewej strony albo pod okno, jakby weszła. Ewentualnie koło tej drugiej szafy, koło drzwi (dół rysunku). A szafę bardziej w róg, bo jak widzę jest miejsce.

Kolumny ustawiłbym nie na biurku, ale na standach obok biurka. Podobnie jak widzisz na zdjęciach z recenzji, gdzie stoją na drewnianych (chyba) statywach obok konsoli. I jak widzę też nie stały tak daleko od ściany tylnej. Może to częściowo kwestia regulacji? Co do standów, to zrobiłbym oczywiście solidniejsze. Z grubej blachy stalowej albo żeliwne. Z możliwością zasypania nogi standu suchym piaskiem. Na ogół im standy solidniejsze i cięższe, tym lepsze. No i pamiętaj o wysokości głośników wysokotonowych.

Kolumny przymocuj do standów (czy też do biurka, ale naprawdę polecam standy) substancją plastelinopodobną Blu Tack. Kolumny są stabilniejsze, trudniej je przypadkowo zrzucić a przede wszystkim nie rezonują z podstawą na której stoją. A rezonanse, to gorszy, mniej wyrazisty dźwięk. Substancja ta da się odkleić i wielokrotnie użyć ponownie. Nie niszczy forniru, nie brudzi, nie zostawia śladów. Mam, używam. Link poniżej.

http://allegro.pl/bostik-blu-tack-masa-klejaca-mocujaca-oryginalna-i5672056351.html

Kolumnę od standu odrywasz jakbyś wykręcał śrubę, to nic wówczas nie uszkodzisz.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc znalazłem coś takiego https://www.musicexpress.pl/pl/product/10334,stand4me-mon-1-zestaw-2-x-statyw-monitorowy uważasz że dały by radę takie statywy do tych klumn czy trzeba zainwestować w coś jeszcze większego/cięższego? Ewentualnie coś lepszego może da się znaleźć w tej cenie?

Może samemu wykonać z drewna ale nie wiem czy jest sens kombinować skoro mam takie statywy za 200zł z możliwością regulacji.

Edytowano przez Denny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest byle co. Rzeczywiście to tylko statywy, których zadaniem jest wynieść kolumny na odpowiednią wysokość. Na nich możesz postawić co najwyżej małe kolumny efektowe do kina domowego. A prawdziwe standy muszą być jak pisałem ciężkie, stabilne, solidne. Już lepsze by były drewniane, z "nogą" do zasypania piasku, ale najlepiej z grubego metalu.
Coś takiego.    http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy-pod-kolumny-glosniki-i6760376336.html
I to chyba by było minimum do takich monitorów. Ale patrz uważnie, bo cena jest za sztukę a kolce i podkładki za osobną dopłatą.
Plus jest taki, że można zamówić na wymiar.
Myślę, że warto poszukać czegoś odpowiedniego wśród standów używanych. Ale może być trudno trafić z wysokością. Jak trochę za niskie, to pół biedy. Można zamówić u kamieniarza albo chyba taniej kupić na Allegro granitowe podstawy. 

Jeśli nie możesz sobie od razu pozwolić na dobre standy, to postaw na razie na biurku a zbieraj na solidne podstawy. Naprawdę warto.


 

 


 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze znalazłem takie https://www.musicexpress.pl/pl/product/13190,stand4me-mon-3-zestaw-2-x-statyw-monitorowy,880 mają o wiele większy udźwig bo aż 40kg podczas kiedy tamte mają tylko 15kg. Sądzisz że dały by radę? Mógłbym jeszcze dokupić podkładki https://www.musicexpress.pl/pl/product/10161,adam-hall-stands-pad-eco-2-podkladki-pod-monitory i postawić je na statywach (zamiast blu tracka).

Ewentualnie może odpuścić statywy i kupić tylko podkładki które postawie na solidnym biurku? Co prawda na zdjęciu jest drukarka i drugi monitor która by uniemożliwiła taki układ kolumn ale po przeprowadzce już tego nie będzie więc wszystko by weszło idealnie.

 

123.png

18928136_1481973415197741_1888516188_n.jpg

18983284_1481973401864409_1257762882_n.jpg

Edytowano przez Denny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawienie na standach spowoduje lepsze rozłożenie sceny, będzie szerzej. Stawiając na biurku ograniczasz ją znacznie. Jeśli chodzi o standy to mniejsze znaczenie ma udźwig, ważniejsza jest ich masa, solidność (o czym pisze Ci @Angel). Dostałeś link do strony na allegro, gdzie masz przystępną cenę, wagę, solidność. Jeśli nie masz teraz funduszy, to rzeczywiście zastępczo postaw je na biurku, zaś odkładaj na standy porządne, bo tak jak napisał przedmówca- warto. Przy zamówieniu określisz wielkość blatu górnego oraz ich wysokość (idealnie dobierzesz wysokość na jakiej mają się znaleźć). 

Każde inne ustawienie niż na kształt trójkąta równobocznego (nawet w bliskim odsłuchu), na standach, będzie znacznym kompromisem w reprodukcji brzmienia. Nawet przy takich konstrukcjach pewną odległość zachować trzeba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli wychodzi na to że kupuje:

2x http://allegro.pl/show_item.php?item=6721350138&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

2x https://www.musicexpress.pl/pl/product/6895,jbl-lsr-308-monitor-studyjny

2x http://allegro.pl/bostik-blu-tack-masa-klejaca-mocujaca-oryginalna-i5672056351.html

Pozostaje temat podpięcia kolumn do prodigy cube, kupić przejściówkę z dwóch jacków na jednego jacka i po prostu podpiąć czy jakieś inne lepsze rozwiązanie? Może podpięcie w inny sposób spowoduje lepszy dźwięk?

Pomyślałem jeszcze o panelach akustycznych bo mam możliwość zamontowania ich tylko kompletnie się na tym nie znam i nie wiem czy jest jakikolwiek sens.

Edytowano przez Denny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do połączeń, w Cube masz wyjście RCA tak ? A w monitorach masz wejścia XLR oraz jack, więc zdecydowanie lepszym połączeniem będzie od jacka XLR.

Z uwagi na to, że interface audio jest dość słaby jak na sprzęt tego typu (wyjść nie jest zbyt dużo, brak XLR) chyba koniecznością jest zastosowanie przejściówek RCA-XLR

 

Tu coś takiego znalazłem:

https://www.megascena.pl/omnitronic/omnitronic-cable-ac-50-rca-to-xlr-m-6m-black-5810.html?from=okazje&utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info

 

Ale zadzwoń do nich i przed kupnem upewnij się, czy takie połączenie będzie prawidłowe, mają też tańsze kabelki. Zapytaj przede wszystkim czy studyjne monitory łączy się do każdego oddzielnego RCA, gdyż tu pewność mam tylko  99,9%. 

Można znaleźć przejściówki z jack'iem  mono oraz stereo - XLR (odpowiednio podwójne lub pojedyncze złącze), dopytaj przy telefonie jak to się ma ze sobą, jednakże wydaje mi się, że opcja przedstawiona przeze mnie jako pierwsza powinna być znacznie lepsza.  

 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może coś takiego? https://www.musicexpress.pl/pl/product/2815,adam-hall-xlr-meski-x-2-rca-x-2-3m-przewod 

Czy kupić dwa takie https://www.megascena.pl/omnitronic/omnitronic-cable-ac-50-rca-to-xlr-m-6m-black-5810.html?from=okazje&utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info i osobno podpiąć jedną kolumnę do czerwonego RCA i osobnym kablem drugą kolumnę do białego RCA?

Lub https://www.musicexpress.pl/pl/product/3475,american-dj-przewod-jack-mini-2-x-xlr-m-3m - osobiście wydaje mi się że jest to najlepsza opcja gdyż są to kable symetryczne (chyba) a RCA jest niesymetryczny i będzie zbierał zakłócenia.

1 godzinę temu, Simson napisał:

Ale zadzwoń do nich i przed kupnem upewnij się, czy takie połączenie będzie prawidłowe, mają też tańsze kabelki. Zapytaj przede wszystkim czy studyjne monitory łączy się do każdego oddzielnego RCA, gdyż tu pewność mam tylko  99,9%. 

 

18947305_1482542015140881_735507624_o.jpg

18870935_1482542095140873_1457627273_n.jpg

Edytowano przez Denny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Twój Cube  ma wyjście symetryczne ??? Sprawdź to w instrukcji. Poza tym nie uważam, że jest konieczność w warunkach domowych korzystać ze złącz symetrycznych w takim sprzęcie. Te wejścia są mniej narażone na zakłócenia  (a raczej kable), ale nie sądzę, że w takim sprzęcie ma to jakieś znaczenie. Sprawdź kartę, jeśli to wyjście "duży jack" jest wyjściem symetrycznym to wówczas jak najbardziej można stosować przejściówkę jack-XLR (w sumie tak czy inaczej możesz ją zastosować). Jednakże nie wiem, czy wyjście RCA w tym wypadku nie będzie i tak lepszym rozwiązaniem. Ja łączyłbym kabelkiem poprzez RCA, wtyki słuchawkowe mnie nie przekonują.

 

Cyt:

W zależności od liczby pierścieni ('R', z ang. ring – pierścień) wtyczki jack oznacza się jako TS (sygnał niesymetryczny, brak pierścienia), TRS (sygnał symetryczny, jeden pierścień) oraz (rzadko występujący) TRRS (dwa pierścienie).

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłączenia kablami, to owszem XLRy nie zbierają tylu zakłóceń. Ale musiałby to być tor całkowicie zbalansowany, i połączenie XLR - XLR. A przejściówka mini jack - XLR , to zawsze jest jakiś kompromis. Co będzie lepsze, to faktycznie trzeba by wypytać fachowca z branży estradowej. Bo w domowym audio raczej nie bawimy się w tego typu połączenia. Na pewno tam, gdzie będziesz kupował te kolumny poradzą Ci jak najlepiej je podłączyć. Może dadzą jakiś upust na fajne kable. Ja bym pytał od razu tam o to.

Co do podkładek pod kolumny, to mają może tę zaletę, że kierują trochę kolumny w górę, w stronę uszu słuchacza. Ale czy będą lepsze od Blu Tacka, pod względem skuteczności? A na pewno są sporo droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz, takie kolumny łączy się z interface audio, nie zaś z kartami. Zauważ, że na filmie jest łączony interface audio, który posiada wyjście TRS zbalansowane. Interface mają najczęściej tor zbalansowany i kłopot odpada. Ta karta zbalansowana raczej nie jest, więc każde połączenie może być jakimś kompromisem (aczkolwiek nie powinno być źle). Tak jak @Angel radzi, przy kupnie kolumn wypytaj sprzedawcę, na pewno temat estradowy zna dobrze. 

Koniecznie pochwal się wiedzą, jaką uzyskasz. Nie wykluczone, że kiedyś może przydać się dla innych. 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyszło na to że potrzebuje około 90 cm standów gdyż kolumny mają wysokość 42 cm czyli głośnik wysokotonowy jest na około 30 cm całej kolumny, 90+30=120 głowę gdy siedzę mam w przedziale 120-130 cm także wszystko według mnie okej.

Edytowano przez Denny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś wysokość uszu gdy siedzisz przy sylwetce prostej jak struna, czy przy rozluźnieniu ? Temu pytam, bo gdy wcześniej takie pomiary wykonywałem to jakoś zawyżyłem tą wysokość. Jak człowiek siedzi i się rozluźni to wymiar może być inny, a raczej tak się słucha. Po czasie u mnie korekcja nastąpiła o około 20cm, więc tą wysokość określ dokładnie. Po zamówieniu już podstawek nie skrócisz. Po opuszczeniu kolumn podstawkowych w moim przypadku (wymiar realny, przy rozluźnieniu) zdecydowanie wybrzmienie się poprawiło. Z osobistych obserwacji zauważyłem, że lepiej kilka cm za nisko mieć kolumnę, niż za wysoko. 

Zaś do ponownych pomiarów skłoniło mnie to, że jako gotowe podstawki pod kolumny o wyższe standy niż 80 cm bardzo trudno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze musisz doliczyć, jeśli tego nie zrobiłeś wysokość kolców (zamówiłeś z kolcami?), może podkładek pod nie i Blu Tacka po podłożeniu (tak z 0,5 cm).

I rzeczywiście jak pisze @Simson musisz uwzględnić postawę, jaką przyjmujesz siedząc przy biurku. Oraz mierzyć do uszu a nie ogólnie do głowy. Zawsze też łatwiej kolumny podnieść (np. przez wspomniane podstawy z granitu), niż je opuścić. Bo i jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem jeszcze raz i wyszło że przy rozluźnieniu 115, brać 80 cm standy? 80+30=110 czyli głośnik wysokotonowy byłby około 5 cm niżej niż ucho przy rozluźnionej sylwetce. Czy wziąć 85 cm żeby było na równi z uchem? 

Tak zamówiłem z kolcami i podstawkami i wychodziło by 80 cm stand + kolce około 83cm? 83+30cm=113. Wszystko mierzone do ucha nie do głowy.

Edytowano przez Denny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym standy 80 cm, bo jak pisałem, gdy zechcesz podnieść kolumny o te 5 czy 10 centymetrów, dasz radę. A jak zechcesz opuścić, to będzie bardzo trudne (możesz wykręcić kolce albo usiąść na wyższym foteliku/krześle.) Tylko to wówczas będą jakieś kompromisy.

O ile głośnik wysokotonowy jest rzeczywiście na wysokości 30 cm od dołu kolumny? Najlepiej dla pewności zadzwoń do sklepu i zapytaj. Choć te 2 - 3 centymetry nie powinny robić różnicy.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania, weź lepiej 80 cm niż 85 cm. Gdzie zamawiasz ? Ze strony co polecił @Angel ? Ja kilka dni temu tam zamówiłem standy dla siebie, wziąłem z dwiema najgrubszymi rurami na sztukę (większy ciężar), już czekam na realizację. Poproś, żeby była możliwość zasypania balastem (to tylko otwór na górze). Do dolnych "blatów" dodaj około 5 cm w stosunku do górnych, żeby miało wygląd (tak mi też producent radził).

Ale jeśli to ten sprzedawca, to będziesz i tak czekał kilka tygodni, więc może najpierw zamówić sprzęt, zrobić jakąś prowizorkę (podstawki) co do umieszczenia kolumn i posłuchać jak będzie lepiej, dobrać odpowiednią wysokość ? Ja testowałem różne wysokości (wykonałem regulowaną prowizorkę) i na tej podstawie dokonałem zamówienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem akurat ze strony, którą polecił Ci @Angel : TomBase Audio

http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy-stendy-i6721350119.html

Zamówiłem z dwiema rurami grubymi (pierwsza fota). Jak dojdą gdzieś swoje spostrzeżenia zamieszczę. Z przesyłką wyszło 560 zł, ale wybrałem ciężki i gruby materiał. Wysokość jaką docelowo określiłem to 70 cm, jednakże z pomiaru mi wyszło coś około 74 cm, producent liczy wysokość z kolcami (kilka cm za nisko, ale tak jak tu miałeś napisane, zawsze można trochę je podnieść w razie potrzeby). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówię z drewnem i chyba zasypię piachem, zastanawia mnie jak to z tymi kolcami jest nie wbiją mi się w panele podłogowe? 15 kg to chyba dość sporo jak na 4 kolce, zwykłe podkładki wystarczą żeby panel się nie zniszczył czy trzeba dokupić coś jeszcze?

Edytowano przez Denny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...