Skocz do zawartości

Zestaw do ~1600zł


Denny

Recommended Posts

@Denny, zwykłe podkładki pod kolce wystarczą,a 15kg to wcale nie aż tak dużo. Przecież na kolcach stawia się też kolumny podłogowe, które czasem ważą kilka razy więcej. Musisz oczywiście tylko uważać przy przesuwaniu kolumn, żeby nie porysować podłogi. Ze swojej strony podpowiem Ci jeszcze, że możesz poeksperymentować też z zamianą kolców na... pumeksy. Brzmi śmiesznie, ale działa. Zwykłe kostki pumeksu dostępne są za grosze w sklepach z kosmetykami do ciała itp. Przez swoją porowatą strukturę sprawdzają się w niektórych połączeniach kolumna + podłoga. To tak na przyszłość jak najdzie Cię ochota na jakieś małe zmiany :)

Edytowano przez Audio Autonomy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pumeksem jest niestety lekki problem- kruszył się u mnie strasznie. Może lepiej bardziej zwarty byłby twardszy(i odpowiedni), ale ten naturalny jest porowaty i kruszył się mimo nie stosowania wtedy kolców, które już w ogóle pewnie rozłupały by ten delikatny materiał. Może by dało to radę jeśli rozłożył by pumeks pod cała podstawę kolumny, ale ja już się z tym nie bawiłem. Faktycznie jednak pumeks mimo małej wagi ma fajną strukturę antywibracyjne dużo powietrza w srodku. Ciekawe jak naturalny pumeks pochłania dźwięk?:)

Jeszcze jako alternatywę dla płyt granitowych można zastosować płyty bazaltowe. Fakt, że są często nieregularne(choć pewnie można je na prostokąt dociąć) dla mnie ich wygląd jest fantastyczny taki właśnie naturalny, a bazalt jest gęstym materiałem często gęstość wyższa niż w granicie i może się to lepiej sprawdzić. Żeby wypoziomować kolumny można je właśnie dzięki polecanemu przez Angela bluestick ładnie równo postawić odpowiednio dociskając tam gdzie bazalt jest mniej równy albo górna taflę u kamieniarza zeszlifować.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel, ja stosowałem sztuczny pumeks. Sprawdzałem dwa układy:

- kolumna bez kolców, pumeks, granit, podłoga,

- kolumna bez kolców, pumeks, podłoga.

W drugim zestawieniu bardziej był wyczuwalny wpływ pumeksowej kostki. Faktycznie można też zrobić tak jak radzi audiowit - nie zdejmować foliowego opakowania pumexu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...