Skocz do zawartości

Porada w zakupie głośników podstawkowych w UK i późniejszej rozbudowy do 5.1/7.1


cin_mar

Recommended Posts

Na samym wstępie witam wszystkich kolegów

 

Bardzo proszę Was o poradę w zakupie monitorków w Anglii. Docelowo po powrocie do polski w niedługim czasie system ma być rozwinięty o pozostałe elementy kina do 5.1/7.1.

Pokoju jeszcze nie znam bo zobaczymy co się wynajmie także nie powiem Wam ustawienia itd, z tym że na pewno ciężko u żony będzie przeforsować podłogowce, ona najchętniej malutkie plasticzki by widziała no ale jak to ma grać to niestety coś większego musi być.

Stąd pomysł na zakup dobrych monitorków jako fronty i do stereo, oraz w niedługim czasie dokupienie np. zestawu harman kardon hkts16 lub coś z cantona poszerzającego scenę kina domowego oraz dokładającego subwoofer, tworząc 7.1 

 

Co o tym sądzicie?

Myślałem o dokupieniu później jedynie surroundów, centrala i subwoofera osobno, ale taki zestaw harmana to koszt ok 1500zl i ponoć te subwoofery są chwalone do muzyki a głośniki jego będą pełnić rolę satelitek także sądzę że powinny się nadać, a za tą cenę nie kupię 3 głośników z subem, a tak to można i dokładać i dokładać, a chciałbym z całym zestawem z dobrymi monitorkami rozbijając go na etapy zmieścić się w ok 2600-2800

 

Czego słucham? Po trochu wszystkiego, lubię słuchać cięższego grania,popu, jak również i muzyki filmowej czy orkiestrowej nawet. Także zależało by mi na ładnych i czystych wysokich tonach i środku. Bas wiadomo też by się przydał ale z nim łatwiej bo można subem wzmocnić, który i tak będzie dokupowany. 

Lubię oglądać filmy, tak więc zestaw ma być w miarę uniwersalny, powiedzmy 60% filmy 40% muzyka lub na odwrót :)

Całość będzie zasilania posiadanym już Onkyo TX-NR626

 

Kiedyś za kawalera miałem Cantony GLE 407 i powiem Wam, że podobało mi się jak grały, dlatego też patrzyłem na nie głównie myśląc o rozbudowie jakimś zestawem Movie do kompletu.

 

Oto moje typy:  (patrzone na amazonie, ale ceny mają takie same albo zbliżone jak inne stacjonarne sklepy, więc mogą być)

- Canton GLE 426 - 210F

- Canton GLE 420 - 237F

- Canton GLE 436 - 250F

- JBL Studio 220 - 233F

- JBL Studio 230 - 330F

- Dali Zensor 3 - 319F

- Monitor Audio Bronze 2 - 279F

- oraz polecane, lecz niedostępne w UK Magnat Quantum 673 za ok.900zł czyli powiedzmy 190F

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

 

Edytowano przez cin_mar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jaki dźwięk lubisz. Te monitory bardzo sporo w tej kwestii różni,  tak jak kwestia ceny. Jednak na ich cenie bym się tak nie skupiał, bo może być czasem złym wyznacznikiem, w UK jak widać inne marki są premiowane (wyższą ceną), a inne u nas. Teraz kolejna rzecz to wielkość np. jbl studio 220 to głośnik 10cm, zaś np canton 436, Dali zensor 3 to 18/17 cm.

Piszesz, że myślisz potem o dokupieniu surroundów do systemu kina domowego, ale w sumie np. te Jbl studio 220 już są takimi surrandami... Nie mieszałbym też różnych marek kolumn w kinie , np dając na przód Cantony, czy Dali , nie dawałbym  na tył, a zwłaszcza na centralny Harmana kardona hkts16, bo coś wspominasz o tym.

Mając w głowie Onkyo poszedłbym w Dali zensor 3( spore monitory) , a potem jako efekty model zensor 1, jak wolisz jeszcze bardziej precyzyjniejszy i chłodniejszy dźwięk to Canton 436, a efekty potem typu np. 416.

 

1 godzinę temu, cin_mar napisał:

 

 

Pokoju jeszcze nie znam bo zobaczymy co się wynajmie , z tym że na pewno ciężko u żony będzie przeforsować podłogowce, ona najchętniej malutkie plasticzki by widziała

 

Do tych około 18 m te większe monitory dadzą radę, pytanie co jak pokój większy. Oczywiście sub w kinie jest obowiązkowy i to nie zależnie czy są kolumny małe, czy duże.

Pozostaje kwestia gdzie chcesz umieścić te planowane monitory, bo jednak jak ma być dobrze i chcesz też słuchać w miarę przyzwoicie muzyki to powinny stać na stojakach- więc miejsca zajmują tyle co ich podłogowi bracia... Co do tego "widzenia" małych plasticzków to całkiem odpadają w muzyce, a i ozdobą chyba są wątpliwą ( bo chyba o to chodzi, że takie większe się nie komponują z wystrojem? echh:().

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedź

 

Odnośnie wielkości sądzę, że tu większego znaczenia nie ma także możemy oscylować w głośnikach 15-18 bez problemu. Tu chodzi po prostu o drugą połówkę niestety... :)

Ona by chciała dobry dźwięk w plastikach bo małe, ale to już przeforsowałem że coś za coś i monitorki muszą być, tak więc na to uległa, a stać będą napewno na podstawkach, i mimo że poniekąd wymiar będzie podobny to nie przeforsuje chyba tego, bo Pani powiedziała że już woli trochę większe kolumny na stojakach niż taki piękny mebel w postaci podłogówki, i możesz tłumaczyć...

Tak więc powiedzmy że rozmiar nie istotny aż nadto, a głośniki docelowo mają stać na stojakach.

 

Co do mieszania z plastikami np. harmanem hkts16 czy jakimś canton movie. Tu nie ukrywam że chodzi mi o jak by nie było oszczędność. Wiadomo że mogę kupić jak mówisz satelitki gle 416 za 200f plus do tego centralny 455 za 250 i już mamy kwotę 450, a nie ma subwoofera, gdzie za jego samego musiałbym dać min 200f, a te hkts 16 kosztują ok 300f i mam 4 satelitki z centralnym i subem (a czytałem opinie że ludzie chwalą ten model subwoofera i w kinie i muzyce) także za dużo mniejszą kwotę zyskuję 7.1, stąd owa decyzja o połączeniu.

Oczywiście nie upieram się przy harmanie, można kupić na front jakieś monitory cantona i uzupełniając zestawem canton movie by nie mieszać producentów 

 

co do samego dźwięku to ciężko mi określić typ dźwięku, ale ten z posiadanych wcześniej cantonów gle 407 wpadał mi w ucho, jak kolwiek nie nazwać jego barwy.

Nie miałem okazji posłuchać zensorów bo tu w uk ciężko o odsłuch, ale napewno są droższe niż cantony nawet najwyższe z opisanych tj 436 o około 70f, i teraz pytanie czy warto czy nie zostawić już na konto centralnego czy czegokolwiek a pozostać przy cantonach.

 

Co prawda mam możliwość kupienia używanych zensorów 3 za około 210f ale muszę jechać po nie ok.150km bo sprzedawca nie chce wysyłać, niby to nie problem bo 4h w 2 strony i jestem, ale musiałbym wiedzieć że warto :) tu nie chodzi wcale że się upieram co do nowych, bo nie mam problemu z kupieniem używanego sprzętu

 

Fakt że sam po przemyśleniach zacząłem się zastanawiać nad sensem łączenia jakiś monitorów z kolejnym zestawem 5.1 tworząc 7.1 tym bardziej nie znając metrażu pomieszczenia, ale tu jeszcze raz górę bierze cena.

 

Chyba że iść w jedną serię i szukać czegoś używanego tak by kwotowo wyjść podobnie do zakupu nowego zestawu harmana tj 1500zł/300f.

 

A jak wypadają na tle Zensorów czy GLE 426/436 Magnaty Quantum 673 bo cenowo to inna półka, ale czytałem recenzje gdzie ludzie porównywali je z Monitor Audio 2 czy właśnie Zensor 3, twierdząc że nie ma sensu dopłacać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...