Skocz do zawartości

przeróbka kina z małym budżetem


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Chciałem się poradzić ekspertów odnośnie tego, co robić i jak żyć. Albo przynajmniej nagłośnienia do mojego KD.
Moja sytuacja wygląda następująco:
- zestawu audio używam głównie do oglądania filmów, ale też do słuchania muzyki (tak, wiem, nie da się, profanacja - ale jednak tak to wykorzystuję :) )
- aktualnie posiadam sprzęt: 2 kolumny Unitra ZG 25 C, zestaw Genius SW-HF5.1 5050 i do tego Yamaha DSP-AX759SE
- sprzęt rozmieszczony jest w pokoju ok. 6m x 3m, wys. jakoś 2,3m. Na jednej z dłuższych ścian znajduje się "punkt widokowy", czyli kanapa, a w rogach przy tej ścianie powieszone na wys. ok. 1.7m głośniki satelitarne (orygnialnie "frontowe" z zestawu geniusa). Na przeciwległej ścianie (długiej) znajduje się TV. Niestety, cała tamta ściana zastawiona jest meblami i nie wcisnę tam kolumn podłogowych, choćby miały 5 cm szerokości. Po tej stronie mam sub z zestawu 5.1 (pod biurkiem), głośnik centralny pod telewizorem, 2 kolumny Unitry leżące w poziomie na szafach (wys. ok. 2m) oraz 2 głośniczki genius (oryginalnie "efektowe tylne") podpięte jako "presence" do yamahy i rozstawione tak szeroko, jak się da u góry na szafach.

Filmy oglądam głównie z netflixa i tu leży mój główny problem: netflix koduje audio w Dolby Digital Plus, którego ta yamaha nie obsługuje. Chciałbym wobec tego wymienić amp na coś z obsługą DD+, ale przy tej okazji chciałem się dopytać, czy w bardzo ograniczonym budżecie zrobię coś więcej i będę w stanie jakoś poprawić swoje nagłośnienie. Moje założenia:
- budżet na zmiany: ok. 2000, max. 2500 zł
- musi obsługiwać DD+
- musi obsługiwać HDMI 1.4 ARC
- będzie bardzo miło, jak pozwoli strumieniować muzykę z telefonu (bluetooth a2dp) i sieci lokalnej (dlna?)
- bardzo chętnie przygarnę coś używanego z allegro (wstępnie zastanawiam się nad H/K AVR 161 albo 171 i kolumnami pokroju TAGA TAV 606, ale to podłogówki, więc odpadają)
- naprawdę raczej odpadają kolumny podłogowe
- tak, ja na tym słucham muzyki ;)

Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym można w tym budżecie i ograniczeniach w ustawieniu zrobić? Będę bardzo wdzięcny za sugestie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...