Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam  i proszę o pomoc :) 

Brat niedawno podarował mi swój stary sprzęt w postaci amplitunera (Pioneer VSX-AX3) , 5 głośników i subwoofer.Na początku wszystko ładnie , pięknie grało ale po kilku tygodniach użytkowania pojawiła się mała usterka.Mianowicie po około 30 min. pracy amplituner zaczyna strasznie głośno szumieć - to chyba odpowiednie słowo.. aż się przestraszyć można.

Pytanie do was czy wiecie może jaka może być tego przyczyna , może to tylko coś w ustawieniach.. czekam na wasze pomysły :) Pozdrawiam.

Edytowano przez piekorz9555@interia.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcałeś go - bo może po prostu szumi głośny wentylator? Jeśli tak, to odłącz go i sprawdź oraz wyczyść go.

Podaj więcej informacji:

szumi amplituner, czy dźwięk wydobywający się z kolumn? Jeśli z kolumn - to sprawdź czy ze wszystkich, przełącz też na tryb stereo. Poza tym czy z każdego źródła tak się dzieje (zarówno podłączony sprzęt, jak i z wbudowanego radia).

To tak na szybko - sprawdź i napisz.

7 godzin temu, piekorz9555@interia.pl napisał:

Brat niedawno podarował mi swój stary sprzęt w postaci wzmacniacza (Pioneer VSX-AX3) , 5 głośników i subwoofer.

A na koniec - to jest amplituner kina domowego, a nie wzmacniacz...

Zaś wątek przenoszę do DIY, bo odnosi się raczej do tego działu - a nie do STEREO !

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz głośno - to amplituner może się przegrzewać. Jak zadziała zabezpieczenie termiczne, to wyłącza Ci amplituner by się nie spalił. Może próbuje wtedy uruchomić wentylator, a wiatrak nie chce się kręcić - nie wentyluje obudowy i temperatura się podnosi.

Masz go w jakiejś szafce? Czy jest sporo miejsca powyżej i obok by była dobra wentylacja?

Sprawdź też w menu (albo przełącznik z tyłu - nie pamiętam jak jest w tym modelu) na jaką impedancję głośników jest aktualnie ustawiony. Jeśli kolumny nasz 4omowe a ustawiony jest na 8om, to też niedobrze...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piekorz9555@interia.pl napisał:

Mianowicie po około 30 min. pracy wzmacniacz zaczyna strasznie głośno szumieć - to chyba odpowiednie słowo.. aż się przestraszyć można.

Myślę że sformułowanie "można się przestraszyć" sugeruje nie problemy z wentylatorem, tylko to co wydobywa się z głośników.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz grałem na trybie TV/SAT - Music - 7CH STEREO (nie wiem czy o takie stereo Ci chodziło..) i to samo , a już myślałem że będzie dobrze. Korzystam z kabla optycznego , a z tego Daca nie korzystam..chyba tzn. nic o tym nie wiem ;)

 

Edytowano przez piekorz9555@interia.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekorz9555@interia.pl

No i jak Twoje boje z Pioneerem?
Sprawdziłeś jak grają stacje radiowe (tzn. tuner)?

Wybierz z pilota tryb pracy STEREO (przycisk STEREO/DIRECT) powinieneś mieć dźwięk stereo - tylko z frontowych kolumn.
Tryb 7CH-Stereo to raczej jest symulacja trybu wielokanałowego na podstawie sygnału stereo (czyli dwukanałowego). Czyli zamiast na 2 kolumnach - gra na wszystkich.

Jeżeli masz podłączony kabel optyczny - to w Twoim amplitunerze właśnie korzystasz z wbudowanego DACa (podobnie jest gdy masz kabel koaksjalny - to też jest kabel cyfrowy, czyli sygnał cyfrowy).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.Dawno go nie włączałem , aczkolwiek wybrałem teraz  tryb pracy STEREO i bez zmian.Muszę go w końcu oddać teściowi od kumpla , naprawia takie różne rzeczy , może uda się coś z tym zrobić.Za każdym razem się przestraszę haha taka cisza  , a nagle bum i znów głośny szum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...