Skocz do zawartości

Amplituner stereo + głośniki do salonu 15m za 3500 PLN


medan

Recommended Posts

Cześć, to mój pierwszy post ale od dłuższego czasu siedziałem i czytałem forum bez konta. Potrzebuje waszej fachowej porady odnośnie wyboru amplitunera i głośników.

  1. Stereo, na początku szukałem KD ale po analizie już istniejących wątków na forum doszedłem do świadomej decyzji że jednak nie warto za te pieniądze.
  2. Do 3500 PLN
  3. Preferuje nowy, nie mam zbytnio czasu na szukanie w necie i kompletowanie sprzętu używanego.
  4. Zestaw będzie mi głównie służył do oglądania TV, pewnie w jakiś 15% do muzyki lecącej sobie w tle w ciągu dnia, źródło zapewne Spotify. Nie potrzebuje sprzętu do wybijania okien, niedługo rodzi mi się dziecko także i tak bym tego nie wykorzystał.
  5. Bardzo bym chciał mieć kolumny podłogowe (tylko czarne), uważam, że dodają mega uroku ale czy mój salon nie jest na nie za mały... ?
  6. Salon ma wymiary 3m x 5m (plan w załączniku), TV stoi na dluższej ścianie i od razu zaznaczę, że nie ma opcji zmiany jego położenia (tak gdyby ktoś chciał zaproponować).
  7. Zestaw będę używał co najmniej 4 lata, pewnie i trochę dłużej zanim odłoże na większe mieszkanie ;).
  8. Amplituner chce podłączyć pod TV (Philips 48PFS8109), obok leży jeszcze raspberry pi z OSMC ale to pozostanie podłączone tak jak było czyli do telewizora. Do tego również dekoder multimedii. Wcześniej planowałem KD a nie stereo dlatego rozwiązanie "Wszystkie HDMI do amplitunera" niestety teraz odpada. Swoją drogą, czy waszym zdaniem dużo trace nie mając HDMI w ampli (poza mniejszą ilością kabli oczywiście) ?
  9. Miło było by mieć bajery typu obsługa Spotify oraz radio internetowe, żona będzie z tego korzystać.
  10. Jestem z trójmiasta.

Do dobra, teraz już mniej więcej wiecie czego szukam wiec powiem wam co już udało mi się znaleźć.

Jak już wcześniej wspomniałem, rozpocząłem od szukania KD i nie wiem czemu ale uparłem się, że musi to być Yamaha :). Wybór padł na model rx-v481. Chciałem oczywiście zawalić salon wszystkimi głośnikami z zestawu 5.1. 

Po głębszym zastanowieniu zmieniłem decyzje, do tego samego ampli chciałem już tylko zestaw 2 głośników i sub (+ użyć bi-amp'a).

Po naczytaniu się kolejnych postów znowu zmieniłem zdanie i teraz chce stereo do którego później planuje podłączyć sub'a jeśli będzie potrzebny. Do pomysłu z KD już nie wróce (w tym mieszkaniu), zależy mi bardziej na jakości dźwieku. Podobno ONKYO TX-8150 daje radę i narazie moja uwaga skupiła się na nim.

Plan mojego salonu jest w załączniku.

Doradzicie ?

salon.jpg

Edytowano przez medan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum,

24 minuty temu, medan napisał:

Stereo, na początku szukałem KD ale po analizie już istniejących wątków na forum doszedłem do świadomej decyzji że jednak nie warto za te pieniądze.

Słuszna decyzja :)

25 minut temu, medan napisał:

Preferuje nowy, nie mam zbytnio czasu na szukanie w necie i kompletowanie sprzętu używanego.

Myślę, że szukanie nowego sprzętu zajmie Ci tyle samo czasu co używanego.

26 minut temu, medan napisał:

niedługo rodzi mi się dziecko

Gratulacje!! :)

28 minut temu, medan napisał:

Bardzo bym chciał mieć kolumny podłogowe (tylko czarne), uważam, że dodają mega uroku ale czy mój salon nie jest na nie za mały... ?

Dużych podłogówek nie ma sensu (ani miejsca) tu wciskać na siłę, ale jakieś małe mogłyby się nadać. Tym bardziej jeśli nie zależy Ci na masowaniu pleców tzw. basami, a wolałbyś postawić na jakość. Z proponowanym przez Ciebie Onkyo, zgrywaja się podobno Tannoy'e Eclipse Two (są dostępne w czarnym kolorze). Całość kosztowałaby jednak trochę ponad 3,5 tysiąca.

Dlatego ze swojej strony proponowałbym jeszcze rozważenie ewentualnego zakupu sprzętu używanego :) Jak nie dasz się namówić to będziemy coś szukać dalej w nowym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zestaw zbudowałbym na bazie amplitunera sieciowego Onkyo TX-8150Yamaha R-N602 lub Pioneer SX-N30DAB. Każde z powyższych urządzeń oferuje praktycznie pełne wyposażenie sieciowe, różnice są słyszalne przede wszystkim przy bezpośrednim porównaniu urządzeń. Onkyo i Pioneer oferują równe, analityczne, szybkie brzmienie. Yamaha natomiast najlepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych dzięki bardziej wyraźnemu wyeksponowaniu skrajów pasma. Jest jeszcze alternatywnie tańsza i nadal ciekawa propozycja Yamaha R-N402D.

Kwestia kolumn - na pewno warto zwrócić uwagę na dwie polskie, bardzo dobre konstrukcje - Pylon Audio Pearl 25 oraz STX Electrino 150. Pylon Audio to brzmienie pełne, dynamiczne, lekko ocieplone, bardzo spójne i plastyczne. STX to trochę większe eksponowanie skrajów pasma.

Kwestia połączeń HDMI - na pewno wygodniejszym rozwiązaniem jest wpięcie wszystkich urządzeń poprzez HDMI do amplitunera i wyjście jednym kablem do telewizora, natomiast to wiążę się z wyborem innego amplitunera. Rozwiązaniem bezkompromisowym, ale niestety droższym jest najnowszy model amplitunera Onkyo TX-8270 oraz dwie propozycje tańsze Onkyo TX-L20D oraz bliźniaczy Pioneer SX-S30DAB. Obydwa amplitunery slim oferują jednak gorszą jakość dźwięku niż klasyczne amplitunery sieciowe stereo. Tak więc jest to kwestia kompromisu. Jeśli jednak możesz podłączyć Twoje źródła kablami cyfrowymi audio, na brzmieniu nic nie stracisz.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przyjrzeć się naszemu najnowszemu zestawowi promocyjnemu, za właśnie 3500 zł. Są to kolumny Indiana Line Nota 550X, z nowym wzmacniaczem NAD C338.

http://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c338-indiana-nota-550x.html

Kolumny są bardzo atrakcyjne brzmieniowo i wizualnie (jest oczywiście wersja czarna), a wzmacniacz zaskakująco mocny jak na swój rozmiar, i bardzo dobrze wyposażony. Na pokładzie mamy między innymi wbudowanego Chromecasta, więc strumieniowanie muzyki mamy załatwione. Polecam wypróbować zestaw w jednym z naszych salonów, na przykład w Sopocie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdecydujesz sam, sprzęt nowy, czy używany. Używany zagra lepiej za takie same pieniądze. A 3,5 kzł, to wcale nie tak dużo na nowy. I nie chodzi tu o wybijanie szyb. Owszem droższy sprzęt (wzmacniacze) dysponuję często większą mocą. Ale nie zawsze o to chodzi. Nieraz świetne konstrukcje mają po kilka/kilkanaście watów. A idzie tu o naturalność, barwę dźwięku, przestrzenność, wybrzmienia, mikrodetale, scenę stereo, oddech itp.

Twój salon nie jest za mały na kolumny podłogowe, pod warunkiem, że nie będą to jakieś duże konstrukcje. Im większe, tym bardziej należałoby je odsunąć od ścian. Choć oczywiście to nie daje gwarancji, ze nie będą bumieć, że większe się "zmieszczą" z dźwiękiem, szczególnie z niskimi tonami w tak małym pokoju. W takim metrażu pewnie lepiej zagrają zestawy podstawkowe (na standach - trzeba wziąć ich koszt pod uwagę). Takie czy inne kolumny wymagają odpowiedniego ustawienia w pokoju. To podstawa dobrego dźwięku i niemal połowa sukcesu, gdy na takim dźwięku komuś zależy. Jeśli nie znasz podstaw akustyki i ustawiania kolumn, poczytaj mini poradniki z linków poniżej. Jeśli zlekceważysz ten temat, akustyka może zlekceważyć Twój zestaw.B|

https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Na początek przesunąłbym szafkę z telewizorem trochę w prawo. A kolumny (nie głośniki) można będzie wówczas ustawić bardziej symetrycznie względem telewizora. Na pewno też nie można kolumn ustawić zbyt blisko tylnej ściany (najlepiej byłoby około 80 cm - im mniej, będzie raczej gorzej) ani bocznych a już najgorzej w rogu pokoju. przydałoby się także ustroić akustycznie ten pokój. Na przykład za głową, na wysokości uszu widziałbym jakiś panel mocno pochłaniający dźwięk albo choć otwartą półkę typu kratka z książkami, płytami, bibelotami. Bo dźwięk będzie się dość mocno odbijał od tylnej ściany i zniekształcał odbiór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu do tak małego pomieszczenia (12m2) branża proponuje kolumny podłogowe. Ja osobiście do 12m2 nigdy podłogowych kolumn bym nie kupił. W trójmieście masz kilka salonów audio, proponuję udać się na odsłuch i poprosić o podłączenie kolumn podstawkowych w danym budżecie (choć niekoniecznie to będzie miarodajne, gdyż sale odsłuchowe są dość duże). Przeważnie takowe będą o umowną klasę brzmieć lepiej niż kolumny podłogowe, co wiąże się z tańszym wykonaniem kolumn podstawkowych i w tym samym budżecie zabrzmią przeważnie lepiej. 

Kolumny podłogowe w tak małym pomieszczeniu przeważnie sprawią problemy.Wówczas wiąże się to najczęściej z wytłumianiem pomieszczenia i montażach absorberów. Mniejsze kolumny podłogowe może i by się nadały, ale w większości przypadków kolumny podstawkowe powinny zagrać muzycznie lepiej. 

Co do rad Angela odnośnie prawidłowego ustawienia jak najbardziej racja, jest to nie mniej istotne co dobór odpowiednich komponentów.

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Simson napisał:

Nie wiem czemu do tak małego pomieszczenia (12m2) branża proponuje kolumny podłogowe. ...

Jak to czemu? :ph34r: Bo chce sprzedać. :S Ja napisałem @medanowi jakie kolumny byłyby dobre i jak je ustawić. Zechce, to skorzysta. Poleci na łatwiznę, to się może przejechać. Nikt tu nikogo za rączkę nie trzyma. Ale faktycznie branża mogłaby się przyłożyć do odpowiedzi. Chyba, że jak @S4Home, zaproponują wysyłkę kolumn do klienta, by sprawdził u siebie jak mu to zagra.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie. :) No nie powiem, sam wcześniej marudziłem, że trochę się na tym naszym forum za bardzo poleca kolumny podłogowe bez względu na metraż, ale tutaj uznałem, że można zrobić wyjątek. Oczywistym jest, że kolumny podstawkowe zagrają w tej powierzchni lepiej, natomiast autor postu pisze - bardzo bym chciał mieć podłogówki. Nie jest to rozwiązanie optymalne, ale czy musi być od razu złe? Mam kilku znajomych, którzy wstawili podłogówki w takie powierzchnie, i są zadowoleni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi Szczecin, oczywiście. Podłogówki mogą zagrać w takim pomieszczeniu. Ale na pewno trzeba by wypróbować jak właśnie w tym konkretnym zagrają. Znam przypadki, gdzie nawet większe kolumny grały w jeszcze mniejszym pokoju. Lecz to są wyjątki a nie reguła. Twoi znajomi próbowali, słuchali albo im się po prostu udało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi Szczecin, a ja jestem zdania, że nawet jeśli ktoś czegoś bardzo chce, zaś radzący wiedząc, że to się może nie sprawdzić należy to jasno dać do zrozumienia. Właśnie w taki sposób kiedyś mnie sprzedawca "oszukał" i polecił dość spore kolumny do 18m2. No i się z nimi męczyłem nieświadomy tego, że były za duże. 

Jeśli zaś klient będzie tego świadomy, posłucha, przetestuje różne konstrukcje, zaś i tak wybierze podłogowe- bo mu się bardziej podobają- to już inna kwestia. Różnica jest taka, że klient świadomie takiego wyboru dokona, wiedząc. Jest dość spora część osób (niedoświadczonych), którzy twierdzą, że najgorsze i najtańsze kolumny podłogowe zabrzmią dużo lepiej niż nawet dużo droższe i sprawdzone konstrukcje podstawkowe. Czemu tak twierdzą? A no temu, bo podłogowe są większe....i tyle. Odsłuch dopiero zmienia opinię.  

Z drugiej strony wiem, że ciężko niektórych przekonać do kolumn podstawkowych, bo one tak nie wyglądają, nie rzucają się w oczy. Nie są tak "audiofilskie" co duże konstrukcje z wielkimi membranami.

Ja tylko jestem za tym, żeby branża także starała się klientów uświadamiać. Jeśli klient może nie mieć racji, lub obstaje uparcie przy jakiejś fanaberii to nie uważam za błąd tego, że postaramy się wyjaśnić niektóre kwestie.

..a to, że czasami konstrukcje zdecydowanie za duże mogą wybrzmieć dobrze nie oznacza, że tak będzie zawsze (jak wspomniał już o tym przedmówca). 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2017 o 13:45, Audio Autonomy napisał:

Dużych podłogówek nie ma sensu (ani miejsca) tu wciskać na siłę

 

Teraz też jestem tego zdania, dzięki :)

6 godzin temu, Angel napisał:

Jeśli zlekceważysz ten temat, akustyka może zlekceważyć Twój zestaw.

 

Dobrze powiedziane, dzięki @Angel za cenne rady.

6 godzin temu, Simson napisał:

Nie wiem czemu do tak małego pomieszczenia (12m2)

 

Do pierwszego postu wkradł się mały błąd, nie 3x4 a 3x5. Nie zmienia oczywiście to faktu, że pokój jest niestety mały.

5 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Oczywistym jest, że kolumny podstawkowe zagrają w tej powierzchni lepiej, natomiast autor postu pisze - bardzo bym chciał mieć podłogówki.

 

Chciałbym mieć ale nie musze :P, po prostu dla mnie wygladają o niebo lepiej. Tak jak zrezygnowałem z KD, tak samo mogę zrezygnować z podłogówek. Nie jestem uparty, chce podjąć świadomą decyzję, żeby później sie nie wkurzać że nie jest to to czego oczekiwałem.

 

Podsumowując, jednak z tego co czytam powinienem wybrać kolumny podstawkowe, czemu nie, polecacie coś konkretnego (do ONKYO TX-8150) ?

Na pewno odwiedze jaki profesjonalny salon z audio bo w ciemno wole nie kupowac, konkretnego miejsca jeszcze nie mam ale podejzewam ze w trojmiescie tego nie brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszna decyzja. Skoro będziesz wybierał nowe kolumny w salonie, to nie pozostaje nic innego jak tylko posłuchać ich i się przekonać jak grają. Może dlatego nikt nie poleca nic konkretnego. Gdybyś kupował w podobnej cenie kolumny używane, czyli lepsze, to można by Ci coś polecać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wspominali już o podstawkowych - ale same kolumny to jedno, bo jeszcze trzeba do nich porządne podstawki (za używane ok.200-300zł, nowe 500-600zł). Dopiero wtedy zagrają jak trzeba (odpowiednio rozstawione).

Zaś wracając do kolumn podłogowych - jest kilka modeli z niedużymi głośnikami niskotonowymi (od 5 do 5.5", czyli 127-140mm) które mogą dobrze zagrać na mniejszych powierzchniach. ale to nie znaczy że każda kolumna podłogowa z niedużymi głośnikami (tzn. tej wielkości) zagra u Ciebie w pokoju prawidłowo (niektóre kolumny mimo niewielkich głośników potrzebują dużych pomieszczeń by grać prawidłowo).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości. Dobra, średnia półka, jeśli idzie o nowe kolumny (nie głośniki, bo to przetworniki elektroakustyczne, części kolumn) to jest pewnie ok. 4500 zł a nie 1500 zł. Tyle, to raczej trochę lepsza budżetówka.

Jeśli jesteś zdecydowany na Onkyo TX-8150, to nic prostszego jak w salonie posłuchać kilku par kolumn. Mają to urządzenie na wyposażeniu a jeśli nie, kup gdzie indziej i posłuchaj, biorąc go do salonu. Jakie kolumny? Marki były wymienione wyżej. Ale trudno mi Ci coś polecać, skoro nie znam Twoich preferencji dźwiękowych.

Jak pisałem wcześniej @S4Homeumożliwia odsłuch w domu. Moim zdaniem jeśli już zdecydowałeś się na zakup nowego sprzętu grzech by było nie skorzystać z takiej możliwości. W salonie możesz posłuchać, ale często tak bywa, że w domu sprzęt gra inaczej i później zdziwienie, rozczarowanie. A tak, to wypróbujesz u siebie w pokoju i będziesz wszystko wiedział co i jak. Możesz zacząć od kolumn podłogowych. Jeśli masz na kaucję, to zamów od razu dwie pary różnie grających. Moim zdaniem lepszej rady w tej kwestii nie dostaniesz.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Zaś wracając do kolumn podłogowych - jest kilka modeli z niedużymi głośnikami niskotonowymi (od 5 do 5.5", czyli 127-140mm) które mogą dobrze zagrać na mniejszych powierzchniach

I do tego odchodzi koszt i dobór podstawek. Moim zdaniem do 15m kwadratowych można śmiało włożyć podłogówki, ale tylko takie spełniające kryteria opisane przez @RoRo, czyli na niedużym średniotonowym przetworniku, bez napompowanego zbędnie dołu pasma (tylko byłby z tym problem w małym pomieszczeniu). Zrób tak jak pisał Ci @Angel i posłuchaj kilku zestawów z docelowym Onkyo. Przy odsłuchach zwróć uwagę na dół pasma, z nim może być największy kłopot w małym pokoju. Lepiej żeby było tego dołu za mało (ale za to czytelnego) niż za dużo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, medan napisał:

Tak, na głośniki zostanie mi jakies 1500 PLN, chyba to nie aż tak mało czy się mylę ? Nie jestem audiofilem :) Dobra średnia półka mnie pewnie zadowoli.

To niestety bardzo niewdzięczny budżet na kolumny podłogowe, zgadzam się z tym co napisał Angel. Trzeba być uważnym( jak wszędzie i w każdym budżecie) by nie kupić gniota. Poniżej 1500zł ciężko znaleźć jest coś ciekawego i dobrego z podłogówek, chyba że dobra promocja... Dokładając niedużo więcej otwiera się parę propozycji, ale też bez  hura optymizmu, że za 1800zł to wszytko dobre...no nie, nie jest wszystko dobre, sporo min, dodatkowo jak w każdym budżecie baardzo różne brzmienia, często skrajne. 

W tej cenie koło 1500zł , może 2 modele kolumn podłogowych zrobiły na mnie dobre wrażenie( Indiana line nota 550 i STX electrino 150), potem naprawdę długo nic:( A z nieco większym portfelem, tak z plus 300zł, może z jeszcze z dwa, ale chyba też trzeba by poszukać i potargować się. 

Trzeba pamiętać że Onkyo ma specyficzny dźwięk  jest odrobinę (jak dla mnie, ale chyba nie tylko) twardy suchy, nieco chłodny, acz precyzyjny, brakuje mi trochę wypełnienia wyższego basu i ciepłej średnicy. Z dobrych większych monitorów do 8150 polecam Dali zensor 3 (spokojnie zmieścisz się z kasą kupując taki zestaw) , to świetne para, a słuchałem kilku kolumn pod tym onkyo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja temu obstaję przy kolumnach podstawkowych w tym budżecie, gdyż kolumny podłogowe są w danej umownej klasie droższe. Przy skromniejszym budżecie kolumny podstawkowe dadzą przeważnie więcej "dobrej jakości", ale to moja opinia. Może jest możliwość w ciągu kilku miesięcy dozbierać kilka stówek ? Jeśli tak to na pewno warto. 

@jacek75 polecił kolumny Dali Zensor 3. W mojej opinii to bardzo dobre kolumny w tej kwocie, ich brzmienie często może się podobać i często się podoba. Myślę, że są koniecznością w spisie kolumn do przesłuchania i uważam, że mają dużą szansę na to, żeby zostały wybrane. Te parę stówek myślę, że warto odżałować. W 15m2 dadzą sobię radę z zapasem, jestem tego pewien.

Podstawki zawsze można kupić z czasem. Ja obecnie takie zamówiłem na indywidualne zamówienie po roku od skompletowania systemu, ale wolałem lepszy system, zaś takie rzeczy jak podstawki zawsze mogą poczekać. Moje z balastem mają ważyć przeszło 20 kg  sztuka, z przesyłką płacę 560 zł. Używane (jak zostało już wspomniane) do 300 zł znajdziesz. Uważam, że lepiej kupić porządniejsze kolumny nawet kosztem kilku miesięcy gorszego brzmienia przy braku podstawek, zaś je dokupić później. Kolumny lepiej brzmiące będą cieszyć latami, zaś parę miesięcy na to lepsze brzmienie na pewno warto poczekać.

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pokój 15 metrowy ma inne proporcje, rozkład modów własnych. I kolumny też są ustawione pewnie trochę inaczej. W jednym takim pomieszczeniu zagrają świetnie, w innym bardzo podobnym, już słabo albo źle.

Ale propozycja kolumn Pylon Audio Opal 23 jak najbardziej warta rozważenia, tym bardziej, że pochodzi od zadowolonego ich posiadacza z takim samym amplitunerem.
Z tym, że założyciel wątku rozważa już kolumny podstawkowe i chyba nie jest na razie w stanie zebrać takiej sumy.

A, że ja rozglądałbym się jednak w tym budżecie za używanymi, to zupełnie inna para kaloszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie, jak pewnie sie domyslacie zestaw juz zakupilem ale dalem sobie troche czasu na odsluch i przemyslenia.

Wybór padł na Onkyo-8150 a do tego głośniki Monitor Audio Bronze 2. Odsłuchałem pare zestawów i ta para przypadła mi najbardziej do gustu. Oczywiście jest zdecydowana różnica pomiedzy tym co słyszałem w salonie audio a u siebie w domu. Obstawiam kumulacje 3 rzeczy:

  1. Słaby kabel głośnikowy, tymczasowo kupiłem najtanszy (16 zl/m)...
  2. Brak standów, kupie pewnie w przyszlym miesiacu
  3. Mała odleglosc miedzy glosnikami (cos kolo 1.5 metra), odsune jak bedą podstawki

@Q21, widze w waszej ofercie sporo kabli, doradzicie cos tak w rozsadnej granicy ~100 zł / metr ? Fajnie było by podbić troche niskie tony bo sa ciut za delikatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@medan czego jeszcze słuchałeś poza Bronze 2? Mnie ten zestaw nie przypadł do gustu. Może kolumny nie są złe, ale w połączeniu z TX-8150 nie zachwyciły. Ciekawy jestem na jakim tle wypadły dobrze.

 

Edit:

3 godziny temu, medan napisał:

Fajnie było by podbić troche niskie tony bo sa ciut za delikatne.

Teraz doczytałem i chyba zwyczajnie wybrałeś złe kolumny, bo miałem podobne wrażenie. Władowanie kilku setek w kable teraz raczej nie pomoże.

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten kabelek Real Cable, jego charakterystyka na pewno pomoże w odpowiednim zbalansowaniu twojego systemu. http://www.tophifi.pl/przewody/tdc-500-f-kabel-glosnikowy.html

No, chyba że potrzebujesz tylko trochę więcej dołu, a resztę chcesz pozostawić żywszą. Wtedy radziłbym sięgnąć po Audioquest'a Rocket 33. http://www.tophifi.pl/przewody/rocket-33.html 

Kabel możesz u nas oczywiście wypożyczyć przed dokonaniem zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...