Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 + amplituner do salonu


Mikele

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Przymierzam się do zakupu zestawu kina domowego (głośniki 5.1 + amplituner),
całkowita powierzchnia salonu to ok 48m2, jednak część "kinowa" to ok 25m2 (prostokąt)

Projekt salonu - pomieszczenia

Zestaw będzie wykorzystywany do filmów 50%, gier i youtube 30%, muzyki 20%.
Odsłuch i projekcja będą odbierane na sofie w odległości ok 5~5,5 m od ekranu/frontu.

Zależy mi na dobrej jakości nagłośnieniu głównie w filmach oraz odpowiedniej mocy amplitunera
aby w pełni usłyszeć dźwięk na sofie. Chciałbym zmieścić się w budżecie 5000 zł.
Od razu informuję, że nie jestem jakimś zagorzałym audiofilem lub kinomaniakiem ;)
Zestaw będzie wykorzystywany średnio 3 godz. dziennie, w weekendowe wieczory może dłużej.
Fajnie gdyby był koloru białego ale nie to jest priorytetem, a czysty dźwięk.

Byłem niedawno w MM na odsłuchu głośników: KLIPSCH, JAMO 626 HCS, WHARFEDALE, 
YAMAHA, WILSON oraz ELTAX UTAH z ampli DENON AVR-X520BT i najlepiej grały JAMO. 
Na początku myślałem że zmieszczę się w kwocie 3000-3500 zł, jednak po przeczytaniu
różnych forum, wiem że przy mojej kubaturze pomieszczenia zwyczajnie ten zestaw może nie dać rady :/ 

Zastanawiałem się nad DALI ZENSOR 7 ale to już cały budżet i bez ampli.
Z kolei HECO VICTA PRIME z SUB to wydatek 3500 i reszta zostaje na ampli.

Mocno rozważam JAMO S628 HCS + SUB J110 oraz ONKYO TX-NR656 (dość dobre opinie) o.O

Proszę Was o pomoc i doradzenie w temacie, ponieważ dużo przejrzałem wątków i mam trochę mętlik w głowie O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno bardzo dobrą opcją jest wybór amplitunera Onkyo TX-NR656. To nowoczesny, mocny i praktycznie w pełni wyposażony amplituner, który w Twoim systemie sprawdzi się idealnie. 

Większe możliwości mamy przy wyborze kolumn. Zestaw Jamo S628 HCS + J12 Sub to bardzo mocne, dynamiczne granie z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. W kinie domowym będzie to rozwiązanie idealne, w muzyce system sprawdzi się przy odsłuchu przede wszystkim szybszych, mocniejszych kawałków muzycznych, gdzie dużą rolę odgrywa bas oraz wyraźna góra pasma.

Jako alternatywa spójrz proszę na dwa polskie zestawy kolumn - Pylon Audio Pearl 25 + Center + Sat wspomagany subwooferem Jamo J 12 Sub lub STX Electrino 250 + 150e + 150c + 150s.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji w komfortowych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Jamo jest w Twoim odczuciu wystarczającym rozwiązaniem to idź w Jamo. Ale tak jak radzi Q21 nie oszczędzaj na amplitunerze, weź Onkyo 656, w przyszłości może być, że jednak zechcesz mieć lepsze kolumny. Tymczasem, przynajmniej posłuchaj kolumn lepszych od Jamo i rozważ jednak zwiększenie odrobinę budżetu, bo za ok 7000zł, mógłbyś uzyskać bardzo wyraźnie lepsze brzmienie, które zwyczajnie Ci sie opłaci. Potem sprzedać te Jamo będzie bardzo ciężko. Podpowiem, że warto posłuchać takich kolumn:

https://sklep.rms.pl/jbl-arena-5-1-120-170-125c-100p-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-1

https://sklep.rms.pl/zestaw-kolumn-o-kina-domowego-5-1-melodika-bl30-blc20-bl10-polk-audio-psw110

https://sklep.rms.pl/zestaw-kolumn-kina-domowego-5-0-melodika-bl420s-bl40-mkii-blc20-bls20

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx-330hc-5-0-330-hc-zestaw-kina-domowego-tsx330t-tsx150c-tsx110b

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę Twoje potrzeby poszedł bym w systemy oparte o kolumny Magnat Quantum 675/673/67 lub wspomniana przez kolegów wyżej Melodika BL40/BLS20/Center.

Do tego amplituner Onkyo 656 czy też niższy nieco tańszy model Yamaha 481.

Kolumn Jamo na pewno odpuść w tej kwocie systemu. Słaby model nadający się do systemów dużo tańszych.

Zapraszam Cie na odsłuch i porównanie systemów oraz mogę je przesłać do Ciebie w ramach wypożyczenia. Uwierz nie ma jak sprawdzenie w domowych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...