Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD ~1000 zł


krssorq

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, 

Rozglądam się za używanym odtwarzaczem CD do mojego budżetowego i wiekowego systemu : Xindak A-06 i Klipsch RF 62II

Polowałem przez jakiś czas na odtwarzacz z tej samej serii C-06, niestety bezskutecznie bo już od dawna nie jest produkowany a na rynku wtórnym praktycznie wcale się nie pojawia. 

Chciałbym Was prosić o jakieś porady w doborze odtwarzacza. Dziękuję i pozdrawiam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak widzę, wzmacniacz do kolumn dobrałeś dobrze. I mam nadzieję, że kolumny także dobrze dobrałeś do pomieszczenia. Jeśli chcesz napisz coś o tym. Ale jeśli dobrze znasz zasady akustyki i ustawiania kolumn, to pewnie wszystko dobrze nasz ustawione.

By Ci pomóc trzeba by znać choć podstawowe dane. Czyli jaki rodzaj dźwięku lubisz. Czyli ostry, jasny, twardy, chłodny, suchy, konturowy, czy odwrotnie łagodny, ciemny, miękki, ocieplony, soczysty, dobrze wypełniony w średnicy? Może opiszesz z czym dotychczas Twój system grał i jak oceniasz ten dźwięk. Co w nim lubisz a co chciałbyś zmienić, co Ci się nie podoba, do czego dążysz itp.

Następna sprawa, to jakiej muzyki słuchasz. Sądząc ze wzmacniacza i kolumn pewnie cięższej, może metalu? Ale wypowiedz się.

Czy masz jakieś okablowanie (interkonekty i głośnikowe) i jakie to marki, symbole? Czy używasz do wzmacniacza lepszego kabla zasilającego, czy fabrycznego? Masz jakąś dobrą listwę zasilającą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie napisałem więcej szczegółów, muzyki jakiej słucham to w 60% trance vocal i 40% to muzyka elektroniczna (np. JMJ, Tomasz Gruberski) Charakter dźwięku jaki preferuje to bardziej ocieplony i dobrze wypełniony w średnicy. 

Kable jakie posiadam są również budżetowe :) 

Głośnikowy - Chord Carnival Silverscreen

IC - Cambridge Audio Pacific / WireWorld Luna 7 

Zasilanie - fabryczny od producenta + listwa komputerowa ^^

Do mojego systemu podpięte miałem odtwarzacze takie jak Rotel RCD-02 i HK DVD 23. Obywa odtwarzacze porównywałem z wbudowanym DAC'iem.

W Rotelu nie podobała mi się góra, tak jakby stała się deczko piaszczysta i mało dokładna. Zaś HK nic nie wniósł do systemu, nie zauważyłem żadnej różnicy między nim a wbudowanym DAC'iem.

Dodam tylko że za jakiś czas ~1.5 roku będę zmieniał mieszkanie i prawdopodobnie cały system. Dlatego na odtwarzacz nie chcę przeznaczać jakiś większych pieniążków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...