Skocz do zawartości

Kino domowe do 3,5k


malekk00

Recommended Posts

Hej,

 

Piszę, bo mam mętlik po przejrzeniu masy produktów od 2.1 do 5.1, od HK 2.1 po Samsunga HT-J7750W.

Jakie są wymagania?

Żony: ;)

- odtworzyć płyty z filmami w różnych formatach

- odtworzyć płytę audio

- łatwe w obsłudze, więc możliwie jak najmniej pilotów i urządzeń do obsługi

Moje:

- dobre basy

- ciepłe brzmienie (jakieś lampy?)

- wejścia hdmi, żeby nie tylko podłączyć telewizor, ale i kablówkę i chromecasta (chciałbym dźwięk z tv puszczać przez ten sprzęt)

- jeśli więcej niż 2.1 to głośniki na Bluetooth (mam w planowanych miejscach dostęp do kontaktów, ale kabli podłączeniowych nie chcę ciągnąć)

- coś, co będzie atrakcyjne wizualne - bez baboli jak kiczowate podstawki w LG BH9540

 

Ktoś ma może jakiś ciekawy typ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się Twojemu mętlikowi. Odpowiadając po kolei:
- 3.500zł to budżet na przyzwoite stereo, a nie kino domowe, sam amplituner kina domowego to koszt ok 2000zł, para kolumn to min 1200-1500zł

- do odtwarzania filmów nada się pierwszy lepszy blu-ray z marketu

- do odtwarzania muzyki też, ale przydałoby się pójść w zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy, bo jakość dźwięku będzie bardzo niska

- dobry bas zapewnia dobrze dobrana kolumna do wzmacniacza i pomieszczenia - niestety nie przeczytałeś instrukcji obsługi forum, dlatego nie podałeś metrażu pomieszczenia

- ciepłe brzmienie - może zapewnić wzmacniacz tranzystorowy, lampy zostawmy koneserom

- głośniki na Bluetooth - nie ma takich rozwiązań, jeśli kino domowe, w dodatku budżetowe to wyłącznie na kabelkach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Musimy wszystko usystematyzować. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe. Od tego musimy zacząć. Niestety budżet jest skromny w kontekście Twoich wymagań, funkcjonalności kina domowego z bezprzewodowymi głośnikami, odtwarzaczem i w dodatku dobrym brzmieniem nie jesteśmy w stanie zaoferować w danej kwocie.

Podaj proszę więcej szczegółów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że koledzy walczą :)

A w skrócie temat wygląda następująco. Daj sobie spokój.

Co najwyżej możesz iść w system stereo.

Jeśli mówimy o sprzęcie nowym to CD to koszt około 1000 zł. Wzmacniacz 1500 zł. Zostaje 1000 zł na kolumny.

Pytanie czy taki system Cie interesuje.

Moim zdaniem nie szukaj nie wybieraj i co najważniejsze nie kupuj żadnego systemu plastikowego który wspomniałeś. Lepiej weź żonę na wycieczkę. Będziecie mieli więcej wrażeń.

Pozostaje do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...