Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz 1500 zł


Damianhg

Recommended Posts

Witajcie, szukam obecnie kolumn ze wzmacniaczem w cenie do 1500 myśle że kolumny do 1000 wzmak 500, 

pokój posiadam 20m2, jestem przekonany do kolumn podłogowych, będą podłączone głownie do komputera opcjonalnie gramofon tv, z czasem może jakiś odtwarzacz cd.

Zależy mi na możliwie dobrym efekcie wiem że budżet nie jest wygórowany ale coś używanego wierzę że można dobrać co spełniało by moje oczekiwania. Z racji że po mimo słucham głownie rapu to bedą raczej grały każdy rodzaj muzyki zależy mi na uniwersalności, moje oczekiwania to duża głębia ze szczegółowymi detalami z przyjemnym basem ale nie musi być niewiaomo jak mocny, 

pisze do was ponieważ przeglądam ciągle allegro oraz co nieco staram się czytać jakieś opinie do znalezionych kolumn i prawde mówiąc ciężko mi wybrać coś odpowiadającym moim kryteriom, zależy mi na waszej pomocy na co patrzeć przy wyborze? jakie firmy używane w tej cenie są warte uwagi, może konretne linki z aukci? planuje je kupić w ten weekend szukam w okolicy warszawy:

https://allegro.pl/kategoria/stereo-kolumny-podlogowe-20072?buyUsed=1&price_from=600&price_to=1100&marka=Acoustic Energy&marka=B%26W&marka=Canton&marka=Dali&marka=Heco&marka=Infinity&marka=Jamo&marka=JBL&marka=KEF&marka=Magnat&marka=Monitor Audio&marka=Quadral&marka=Tannoy&marka=Tonsil&marka=Wharfedale&marka=Inni producenci&state=7&order=p

 

co do wzmacniacza to nie mam pojecia jakiego szukać wiem że ma współgrać tylko z kolumnami  patrząc na specyfikacje ilu omowe są kolumny oraz ilu watowe 
 

z góry dzięki za poświęcony czas, jeżeli zapomniałem czegoś dopisać dajcie znać a uzupełnie informacje :) 

Edytowano przez Damianhg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minut temu, Damianhg napisał:

myśle że kolumny do 1000 wzmak 500

Dobra proporcja podziału środków na zakup.

Pierwszą rzeczą, którą Ci doradzę to nie śpieszenie się z zakupem. Znalezienie dla Ciebie odpowiedniego zestawu, w zakładanym budżecie, w kilka dni i to jeszcze tylko z okolic W-wy to nie lada wyczyn. Aczkolwiek, jak tylko będę miał wolną chwilę to zerknę na aukcje i sprawdzę co ciekawego jest w Twojej okolicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, czekam na propozycje, jeśli się nie uda nic znaleźć to się trochę wstrzymam, oczywiście mając na myśli okolice warszawy mogę wziąć całe woj mazowieckie, (wiadomo im bliżej tym lepiej ale nie będzie problemu pojechać 50 czy 100 km) 

Edytowano przez Damianhg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział budżetu dobry, choć oczywiście niekoniecznie musi być tak ściśle. To zależy co się znajdzie.  

Z Twoich propozycji kolumn najbardziej przekonują mnie Phonar Laser 2001 i STX Electrino 150. Obydwie pary grają dość jasno, szczegółowo, a niskie tony są raczej szybkie, rytmiczne niż potężne. Ale jeszcze można poszukać czegoś. 

Wzmacniacz do nich na pewno nie powinien grać zbyt jasno czy ostro. Widziałbym w tym budżecie jakiegoś NADa, TEACa.

Nie wiem o jaką głębię Ci chodzi, ale jeśli głębię sceny stereo i brzmienia, to dużo zależy od ustawienia kolumn. Czytałeś coś na ten temat, o akustyce pomieszczenia? Patrz w necie. U nas w prawie co 3, 4 wątku o tym piszemy. Są linki do mini poradników. 

Pokaż na rysunku jak będą ustawione kolumny, jak daleko od ścian, siebie nawzajem i Twojego miejsca odsłuchowego. 

Do komputera, by używać go jako źródło dźwięku, potrzebny będzie DAC. Warto go później dokupić, bo poprawi w znacznym stopniu jakość dźwięku. Odtwarzacz CD można kupić już od +/- 100 zł. Podstawowy. O ile masz płyty, albo będziesz je kolekcjonował. 

 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poleniłbym Ci Dali 350, ale nie ma obecnie ofert z tymi kolumnami, może coś się pojawi z czasem. Szkoda że chcesz kupić sprzęt tak szybko, bo pośpiech i wybór sprzętu nie idą w parze.

Inne jakie mogę polecić na szybko to Infinity, Tannoy, Mission.  Z Infinity fajne są Kappa, do 20 m2 nawet 6.2, tylko raczej budżet na nie nie pozwoli, ale powinno się udać z serią Alpha. 

Tannoy, najlepiej z serii Revolution i będzie też bardzo dobrze, a jeżeli chodzi o ostatnie to Mission M33 i.

Wybierzmy kolumny, potem poszukamy wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Angel napisał:

 

Pokaż na rysunku jak będą ustawione kolumny, jak daleko od ścian, siebie nawzajem i Twojego miejsca odsłuchowego. 

 

mniej wiecej tak wygląda przekrój pokoju i cieżko mi zmienić konfigurację, kolumny sam nie wiem 30-40 cm od sciany? 1,5 będąc przy biurku od kolumn to jest max, ew do kanapy/łóżka 3m 

pokój.png

7 minut temu, zieluwid napisał:

Cześć

Poleniłbym Ci Dali 350, ale nie ma obecnie ofert z tymi kolumnami, może coś się pojawi z czasem. Szkoda że chcesz kupić sprzęt tak szybko, bo pośpiech i wybór sprzętu nie idą w parze.

Inne jakie mogę polecić to Infinity, Tannoy, Mission.  Z Infinity fajne są Kappa, do 20 m2 nawet 6.2, tylko raczej budżet na nie nie pozwoli, ale powinno się udać z serią Alpha. 

Tannoy, najlepiej z serii Revolution i będzie też bardzo dobrze, a jeżeli chodzi o ostatnie to Mission M33 i.

Wybierzmy kolumny, potem poszukamy wzmacniacza.

dużo myślałem o Tannoy, infiniti zresztą o reszcie też, i nawet dobre piojedyńcze opinie słyszałem a zarazem pare komentarzy typu te firmy sa na skale media markt i jest słabo dlatego zacząłem się zastanawiać, natomiast jeśli brać pod uwage te firmy to coś się znajdzie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byłoby jakbyś postawił kolumny na krótszej ścianie pokoju, bo z rysunku wnioskuję że będzie dla nich bardzo mało miejsca w tym kąciku. 

Ale rozumiem jak to jest, bo sam nie nie zawsze mam możliwości ustawienia sprzętu tak jak bym chciał. 

Jakoś damy radę :)

 

 

Infinity na miarę marketów ??? Nie wiem kto to powiedział, ale jak go spotkasz, to proszę podaj mu coś na zbicie gorączki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, sprawdź czy tv się tam zmieści i czy będzie Ci wygodnie tam oglądać.

W sumie to jak będziesz miał sprzęt w domu, to będziesz mógł eksperymentować z ustawieniem, a nawet powinieneś.

Tutaj masz Tannoye o których pisałem wcześniej, zaproponowałbym za nie 900 zł i chyba możesz odebrać w Łodzi :

http://allegro.pl/kolumny-tannoy-r2-revolution-i6841587921.html#thumb/6

   [ TANNOY REVOLUTION R2 ]

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłogowe i mam monitory. Coraz bardziej odchodzę od słuchania podłogówek.

Chyba że chcesz odciąć ciszę kompletnie i słuchać bardzo głośno, to wtedy podłogowe załatwią sprawę. 

Ja też słucham rapu, tylko nie wiem jak Ty chcesz korzystać z muzyki. Czego słuchasz, jak słuchasz, ma to stanowić towarzystwo do przebywania w pokoju, kameralnie  ? A może szukasz sprzętu na głośniejsze granie, który będzie grał potężnie z mocnymi niskimi ? Napisz coś więcej, bo mam wrażenie że dyskusja opada i nie wiem tak na prawdę czego szukasz i co Ci doradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc słucham głównie rapu ale  zdąży się słuchać począwszy od muzyki klasycznej po hardstyle, muzyki pędem słuchał głównie w pokoju kameralnie, czasem raz na miesiąc raz na dwa na ogród  przy ognisku ale nie musi to być dyskoteka, mogę trochę  chaotycznie odpisać ponieważ jestem w pracy 

I oczywiście będzie  podpięty gramofon więc chodzi o muzykę z czarnych płyt jak i albumy cd 

Edytowano przez Damianhg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skoro tak, to szczerze uważam, że mógłbyś zwrócić uwagę na mocniejsze monitory. Ale przemyśl sprawę i daj znać, a ja wtedy postaram si poszukać czegoś dla Ciebie. 

Musisz wiedzieć, że w cenie podłogówek za +/- 1000 zł kupisz najprawdopodobniej lepsze monitory (patrz choćby ze względów ekonomicznych).

Tyle, że kupując monitory trzeba dokupić podstawki pod nie, no chyba, że masz możliwość postawić je na regale, komodzie biurku ...

Ale to nie jest argument przemawiający na NIE za kupnem monitorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą :) Choć znajdziesz tutaj z pewnością kilka takich osób. Jestem miłośnikiem audio od lat i dlatego teraz rozmawiamy.

Ale rzuć okiem na te kolumny :

http://allegro.pl/infinity-reference-40-i6846483146.html

   [ INFINITY REFERENCE 40 ]

Choć wolałbym serię RS, np :

http://allegro.pl/infinity-rs5000-i6810328468.html

   [ INFINITY RS5000 ]

Tylko tutaj trzeba by było negocjować cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podstawkowe monitory wchodzą w grę to polecam te:

http://allegro.pl/usher-s-520-i6843676382.html

Nie są niestety z okolicy stolicy, więc pewnie tylko przesyłka by wchodziła w grę. Miałem takie uszatki przez dłuższy czas i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. To małe monitorki, więc trzęsienia ziemi z tego nie będzie, ale za to odwdzięczą się dosyć naturalnym, wyważonym i przyjemnym dźwiękiem. Dosyć rzadko pojawiają się na aukcjach, więc warto rozważyć tą ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne monitory, słuchałem ich u Teścia mojego kolegi, grały z Nadem (nie pamiętam modelu). Stały w gabinecie, ustawione na standach i dociążone jeszcze kilkoma płytkami ceramicznymi na górze. Pomieszczenie i akustyka zdawała się być poprawna (dużo półek, książek ...), nie wiem, może to te płytki na kolumnach, ale dla mnie tam brakowało dołu. Słuchając muzyki instrumentalnej było ok, ale w kawałkach że tak powiem dostępu ogólnego, dało się odczuć, że nie są to kolumny do takiej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...