Skocz do zawartości

Rega

Recommended Posts

Witam forumowiczów!

Chciałbym zasiegnąć informacji od znających się w temacie podłaczania subwooferów. Może od początku. Otóż moja corka otrzymala w prezencie od koleżanki blu ray Philips w jednej obudowie ze wzmacniaczem kina domowego 2.1. Jednakże koleżanka kolumny i subwoofera zatrzymała dla siebie do obslugi zestawu komputerowego. I o ile dobór kolumn nie stanowił problemu o tyle dobór subwoofera już tak. Jednostka centralna bd posiada dedykowane wyjścia na kolumny i subwoofer pasywny. Ja dysponuję tylko subwooferami aktywnymi. I tu moje pytanie - jak podłączyć sub aktywny do wyjścia na sub pasywny? Do kompletu informacji podam jeszcze ze ta jednostka centralna KD to HTS 4282/12. Jeśli ktoś wie jak rozwiazać ten problem to bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziekuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby użyć subwoofer z wejściem wysokopoziomowym ( na kable głośnikowe ). Trzeba wtedy podłączyć wyjście HTS 4282/12 na subwoofer do jednego z takich wejść. Jeśli subwoofer nie posiada takiego wejścia trzeba kupić urządzenie ( pasywne ) do podłączania wzmacniaczy samochodowych do wyjść wysokopoziomowych radioodbiorników samochodowych i wykorzystać 1 z dwóch kanałów. Coś takiego powinno kosztować kilkanaście złotych. Można również pokusić się o zbudowanie czegoś co bezie obniżało napięcie na wejście RCA subwoofera. Trzeba tylko wiedzieć jak działa dzielnik napięcia. Przy takim podłączeniu będziemy wykorzystywali tylko jedno wejście głośnikowe lub RCA w subwooferze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Jednak nie jestem do końca przekonany dlatego, ze zaprezentowane urządzenie ma dwa oddzielne wyjścia na poszczególne kanały a sygnał na subwoofer musi byc zsumowany z obu kanałów. To chyba jednak nie to. Chyba, że należy wykorzystać tylko jeden kanał, podłączając wejście urządzenia do wyjścia na subwoofer z HTS 4282 i wtedy będzie ono obniżało poziom sygnału odpowiednio do poziomu wejścia subwoofera aktywnego. Jeśli tak to owszem. Pozdrawiam.

PS. Teraz doczytałem, że pisaleś o wykorzystaniu tylko jednego kanalu. Przepraszam za gapiostwo.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...