Skocz do zawartości

Poszukuję sprawdzonych sprzedawców używanych wzmacniaczy stereo, którzy za opłatą udostępniają odsłuch w domu.


1Ender

Recommended Posts

Doszedłem do wniosku, że to co mnie mocno ogranicza w dźwięku to jednak raczej będą bardziej kolumny głośnikowe niż sam Rotel... Potrzebuję więcej powietrza i przestrzeni dźwięku... Po rozmowie telefonicznej z jednym z Panów @S4Home tylko zostałem w tym utwierdzony...
  Na uwadze mam Eltax liberty 7+ stan bardzo dobry i mało grane, więc mogą być jeszcze nie wygrane? Kupione w salonie powyżej 2300 zł -w miarę przyzwoita cena.
Poza tym kolumny ciepło grające, więc teoretycznie powinny się zgrać z moim retelem (zdanie @S4Home).

Jak ktoś słuchał tych kolumienek to proszę o wypowiedź. Przypomnę pokój 23-26m kw, więc chyba powinno być dobrze. Jedyny minus to brak odsłuchu. Ale się tym nie specjalnie przejmuję.

Proszę o zdanie bardziej osłuchanych kolegów.

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ender. 

Nie masz czasu ani możliwości podskoczyć do jakiegoś salonu z rotelem i posłuchać go z lepszymi kolumnami za 5,10 i 15 tys? Zobaczył byś jak się on ma do takich zestawów i jakiego poziomu kolumny jest w stanie udźwignąć. Podobnie możesz zrobić z kolumnami poproś S4 niech ci podeśle wzmacniacz za 4-6 tys i zobacz czy kolumny odżyją. Jeszcze niedawno bardzo byłeś za tymi kolumnami, a odkąd jesteś na forum to rotel bardziej budzi w Tobie skrajne odczucia i to w nim bym szukał winowajcy. Eltax libry to raczej średnie klocki znajomy ma 3+ i jest to typowy entry lvl wątpi czy jakiś skok jakości będziesz miał, ale mogę się mylić. Poczekajmy na wypowiedzi bardziej osłuchanych.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak szedł w zmianę wzmacniacza. Powietrze i przestrzeń w dźwięku pojawi się po przejściu na lepszej jakości wzmacniacz. Tym bardziej przy tej kwocie, którą dysponujesz na ten cel. Na kolumny, przy których poczułbyś wyraźną poprawę jakości (nie tylko zmianę prezentowania dźwięku), musiałbyś albo wydać troszkę więcej albo zrobić je sobie sam :) Co do wspomnianych przez Ciebie Eltaxów to odradzam. Raczej żadnej poprawy z nich nie uzyskasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender w jakim celu kolejny temat?  Te eltaxy jakie mają membrany? I w jakiej cenie możesz je kupić?
Co do basu. Czy jest możliwe w takim sprzęcie uzyskanie punktowego dobrze kontrolowanego, a zarazem głębokiego i mięsistego basu- wątpię, w sumie to mi się trochę to kłuć ze sobą. Bas może być albo szybki punktowy, trzymany w ryzach, albo właśnie wolniejszy, głęboki i jak to się mówi mięsisty. Jeśli się mylę proszę o poprawienie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przesadziłeś... ale tylko odrobinę ? Żeby mieć taki dźwięk, trzeba wydać jakieś 20-25 tysięcy PLN, a na autko typu Corsa, Micra to chyba bardziej 35 tysięcy PLN. W każdym razie, faktem jest, że przy pewnych ograniczeniach budżetowych ciężko o bezkompromisowy dźwięk bez ograniczeń, który ma wszystko na swoim miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...