Skocz do zawartości

Stereo do 5000zł, wzmacniacz plus streamer czy amplituner


Viper_pl

Recommended Posts

Witam serdecznie.  
Chciałbym kupić zestaw stereo do salonu z aneksem łącznie 20m2. Schemat pokoju jest zbliżony do rysunku kolegi medan z tego wątku:

 
Ciężko sprecyzować mi jaki rodzaj muzyki bedzie odtwarzany. Przeważnie rock/pop/rap. Preferowane tony wysokie i niskie, środek mniej ważny. Soczyste i miękkie dźwięki (mile kojarzy mi się zestaw taty Altusy 125 podpięte pod jakoś dobre wzmacniacz (nie znam nazwy).
Jako źródło dźwięku stanowić będą: Tv, radio internetowe, spotify, YouTube, CD.  
Nie wspomnę, że jak u poprzednich kolegów, pierwszy wybór padł na kino 5.1. Wasze Forum cale szczęście otworzyło mi oczy i zdecydowałem się na stereo. Myślałem o zestawie 2 kolumny podstawkowe i subwoofer aktywny, ale sprzedawca stwierdził że zaproponowany przez niego zestaw spokojnie wystarczy bez suba. Przeglądając oferty uważam za rozsądny wybór Amplituner R-N602 NAD C725BEE lub NAD C-338 ze względu na funkcje  sieciowe.  
Za kolumny brałem pod uwagę Pylon Audio Pearl 25 oraz B&W 685 S2
Po analizie forum, obstawiam, że polecicie mi kolumny podstawkowe.
Byłem w salonie Hi-Fi i sprzedawca zaproponował mi wzmacniacz Rotel A12 + podstawki B&W 685 S2. W takim wypadku jestem zmuszony do dokupienia streamera np.. Blue sound node 2 (2500zl) bądź Yamaha Wxc50 1700zl. BS cena zaporowa (nie korzystam z Dezeera HiFi), Yamaha ma w sobie wzmacniacz którego również nie wykorzystam,a najtańszy model ma słabe opcje podłączenia.
Pytanie czy Rotel A12 jest wart tego, aby szukać dodatkowego streamera (jako opcja doposazenia), czy kupować od razu Amplituner z tymi funkcjami?  
Kolumny plus wzmacniacz 5000zl, streamer od 800-2500zl, plus jako centrum odtwarzania tablet ok 500-1500zl. Budżet „lekko” naciągnięty.
Dodam, że zestaw ma stanowić wyposażenie mieszkania które się dopiero buduje (grudzień 2017), także bez pośpiechu.  
Ciekawie wygląda również Denon PMA-720AE + DNP-730AE
1)    Czy sprzęt ma być nowy, czy używany
 - może być używany (raczej kolumny)
 
2)    Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy?
- Stereo
 
3)    Jaki jest sprzęt towarzyszący?
- odtwarzacz Blue Ray LG BR450.  
 
4)    Jaka jest powierzchnia pokoju?
- 20m2 (5,5x3,5)
 
5)    Jakiej muzyki słuchamy?
- tu pojawia się problem. Generalnie wszystko, lecz z preferencją do ostrych krawędzi wysokie/niskie.  
 
6)    Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
- zakup na kilka lat, z możliwością rozbudowy (streamer/subwoofer)
 
7)    Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?
- Smart tv, konsola, radio internetowe, odtwarzacz Blue Ray, smartfon.  
W wypadku zakupu wzmacniacza, jako centrum rozrywki widziałbym tablet (potrzebny zakup) plus streamer (dodatkowe łączne koszta 1000zl i 1700-2500zl).  
 
Oczywiscie chciałbym sie umowic na odsłuch, ale podajcie prosze pomysly alternatywy.
Z góry dziękuję, za pomoc.

salon.jpg.521286a445690f3c053da0728073619b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000 zł na odtwarzacz sieciowy, wzmacniacz i kolumny to mało. Może Twój Blue Ray może być źródłem na początek? Chyba odtwarza FLAC-i i ma opcję podłączenia do sieci. Wtedy cały wysiłek finansowy możesz skierować na wzmacniacz i kolumny, co przyniesie chyba najlepszy efekt. Odtwarzacze sieciowe szybko się rozwijają i za rok lub dwa będziesz mógł kupić coś taniego i jednocześnie dobrego (albo używanego albo z nowości).

PS WXC50 nie ma wzmacniacza. Wzmacniacz jest w WXA50. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Kraft, urządzenie WXC50 nie posiada wzmacniacza, więc nic sobie nie dublujesz.

W mojej ocenie Rotel A12 spokojnie wart jest większego wydatku i wysiłku w poszukiwaniu do niego zewnętrznego streamera. Zagra nieporównywalnie lepiej od jakiegokolwiek sieciowego amplitunera. Elegancko wyglądające i pozornie wygodne połączenie Denona PMA-720 ze swoim dedykowanym streamerem niestety również nie zagra wystarczająco dobrze, żeby stanowić jakąś realną alternatywę dla Rotela.

Dodatkowa sugestia, oprócz proponowanych B&W 685, posłuchaj też Indiana Line Diva 262. http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-diva-262.html

Dobrze wpasują się w rozmiar twojego pomieszczenia, i grają miękko i przyjemnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn i wzmacniacza nie będę doradzał za wiele bo są tu dużo bardziej osłuchani ludzie ode mnie. Ja ewentualnie polecam pomyśleć  o focal chorus 806v są na allegro z podstawkami w cenie 2300 zł co wydaje się być dobra oferta, a są to grające ostrzejsza góra i mocnym basem kolumny. Focal chorus jeśli się nie mylę są jeszcze w sklepach można wpaść na odsłuch i będziesz miał autorze pojęcie czy odpowiada ci takie brzmienie. Oczywiscie w 20m kw sprawdza się również kolumny podłogowe  i ale nie jakieś  wielkie. Co do kolumn podstawkowych proszę nie zapominać o dodatkowym koszcie w postaci standów. Do tego kable głośnikowe, ewentualną listwa zasilająca, interkonekt i robi nam się kolejne 700-900 zł. W budżecie 5000 tys ewidentnie poczekał bym na opinie kolegów co do używanego sprzętu.

Przy odsłuchu w salonie poproś sprzedawcę o podpięcie chromecast audio do zestawu i zobacz czy taka jakość cię zadowala. Jest to mały odtwarzacz który współpracuje z tidalem, spotyfie, dezzer i masa innych serwisów oraz radiem internetowym kosztujący 150 zl. Wpinasz go do DAC kablem optycznym i sterujesz ze smartphona (pomijasz koszt tabletu). Chromecast ciągnie muzykę bezpośredni z wi-fi także nie obciąża baterii telefonu. Do niego wystarczy odpowiedzi dobrany DAC(zależny od reszty zestawu) kosztujący nowy około 600 zł i masz za 750 zł(dac używany koszt jeszcze niższy) bardzo fajne źródło do systemy na start.

Widzę, że Jacek też podobnie o temacie myśli. Można jeszcze jak masz telewizor pomyśleć o terminalu pc za 50-100 zł zainstalować na nim odpowiedni system podłączyć do DAC i masz centrum dowodzenia tylko do muzyki. Wybierać sobie muzykę na ekranie za pomocą myszki z Tidala czy Spotify, a ewentualnie mozesz podpiąć dysk zewnętrzny z muzyką- co kto lubi;). Opcji jest wiele.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czytając twój post uderzyły dwa nieco dziwne zdania ( ...kolumny plus wzmacniacz 5000zl, streamer od 800-2500zl, plus jako centrum odtwarzania tablet ok 500-1500zl...i potem ...W wypadku zakupu wzmacniacza, jako centrum rozrywki widziałbym tablet (potrzebny zakup) plus streamer ).

Nie wiem co miałeś dokładnie na myśli ( a może Ty też) ale mając odtwarzacz sieciowy np. coś w typie wspomnianego też Denona dnp 730, na cóż tablet ? Pomijam już jego cenę . Przecież w odtwarzaczu sieciowym masz wejście na pendrive, lub przenośny dysk z muzyką, jest v.tuner, serwisy muzyczne itp., itd.  Konfigurujesz z domową siecią wi-fi i wszystko gra.  Wiele z tych odtwarzaczy sieciowych  ma dostępne do pobrania aplikacje na smartfon do łatwiejszego sterowania ( chodzi mi o wyświetlacz tel) , ale jest to bardziej element sterowania, niż centrum odtwarzania. Tak więc wystarczy smartfon który pewnie masz , bądź jakikolwiek nawet za 200zł i nie potrzeba tu tabletu za 1500zł , co w tym budżecie było by absurdalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Sanwing napisał:

 Do niego wystarczy odpowiedzi dobrany DAC(zależny od reszty zestawu) kosztujący nowy około 600 zł i masz za 750 zł(dac używany koszt jeszcze niższy) bardzo fajne źródło do systemy na start.

Rotel A12 wyposażony jest w całkiem porządny przetwornik c/a. Wzmacniacz dostał wyróżnienie Wybór Redakcji Audio Video.

http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/641-rotel-a12?showall=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kraft napisał:

5000 zł na odtwarzacz sieciowy, wzmacniacz i kolumny to mało. Może Twój Blue Ray może być źródłem na początek? Chyba odtwarza FLAC-i i ma opcję podłączenia do sieci. Wtedy cały wysiłek finansowy możesz skierować na wzmacniacz i kolumny, co przyniesie chyba najlepszy efekt. Odtwarzacze sieciowe szybko się rozwijają i za rok lub dwa będziesz mógł kupić coś taniego i jednocześnie dobrego (albo używanego albo z nowości).

PS WXC50 nie ma wzmacniacza. Wzmacniacz jest w WXA50. 

Jak najbardziej jestem w stanie odłożyć na streamera, kupując pierw kolumny i wzmacniacz.

6 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

W mojej ocenie Rotel A12 spokojnie wart jest większego wydatku i wysiłku w poszukiwaniu do niego zewnętrznego streamera. Zagra nieporównywalnie lepiej od jakiegokolwiek sieciowego amplitunera. Elegancko wyglądające i pozornie wygodne połączenie Denona PMA-720 ze swoim dedykowanym streamerem niestety również nie zagra wystarczająco dobrze, żeby stanowić jakąś realną alternatywę dla Rotela.

Dodatkowa sugestia, oprócz proponowanych B&W 685, posłuchaj też Indiana Line Diva 262. http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-diva-262.html

Dobrze wpasują się w rozmiar twojego pomieszczenia, i grają miękko i przyjemnie. :)

I o to mi chodziło (czy warto brać ten wzmacniacz).

Nie będę ukrywał, że zestaw B&W685 S2 plus Rotel A12 jest w okazyjnej cenie w związku z promocją B&W 50-lecia (7300zl/4999zl), a przy łączeniu Rotel plus inne głośniki np. Line Diva 262 lub Focal chorus 806v cena będzie zaporowa

5 godzin temu, Sanwing napisał:

Do tego kable głośnikowe, ewentualną listwa zasilająca, interkonekt i robi nam się kolejne 700-900 zł. W budżecie 5000 tys ewidentnie poczekał bym na opinie kolegów co do używanego sprzętu.

Przy odsłuchu w salonie poproś sprzedawcę o podpięcie chromecast audio do zestawu i zobacz czy taka jakość cię zadowala. Jest to mały odtwarzacz który współpracuje z tidalem, spotyfie, dezzer i masa innych serwisów oraz radiem internetowym kosztujący 150 zl. Wpinasz go do DAC kablem optycznym i sterujesz ze smartphona (pomijasz koszt tabletu). Chromecast ciągnie muzykę bezpośredni z wi-fi także nie obciąża baterii telefonu. Do niego wystarczy odpowiedzi dobrany DAC(zależny od reszty zestawu) kosztujący nowy około 600 zł i masz za 750 zł(dac używany koszt jeszcze niższy) bardzo fajne źródło do systemy na start.

Widzę, że Jacek też podobnie o temacie myśli. Można jeszcze jak masz telewizor pomyśleć o terminalu pc za 50-100 zł zainstalować na nim odpowiedni system podłączyć do DAC i masz centrum dowodzenia tylko do muzyki. Wybierać sobie muzykę na ekranie za pomocą myszki z Tidala czy Spotify, a ewentualnie mozesz podpiąć dysk zewnętrzny z muzyką- co kto lubi;). Opcji jest wiele.

Kable etc., zdaje sobie sprawę z kosztów (jako dodatkowe).

Chromecast i Dac. Uważam, że szczerość przede wszystkim, dlatego - tyle czasu zwlekałem z odpowiedzią, gdyż próbowałem się doedukować odnośnie łączenia zestawu z „Dac’em”, ale coś nie bardzo idzie. Czym się różni dac z chromecastem od streamera? Jakość/cena/funkcje?

Wspomniałem o tablecie, gdyż właśnie pozbyłem się laptopa na rzecz hi-fi z konsolą, a na smartfonie przeglądanie stron trochę dobija, także z pewnością przydałby się. Posiadam starą Nokię lumie  (jako smartfon który mógłby być non stop podłączony do prądu, ale tablet jest na pewno wygodniejszy).

Zastanawiam się, co ma stanowić "główne urządzenie sterujące" radio/yt/serwisy strumieniowe, ponieważ ma to obsługiwać żona, która niekoniecznie uwielbia zabawę nowymi technologiami (mało poręczny smartfon/tv do odtwarzania radia).

Wydawało mi się, że zestaw tablet plus klawiatura/mysz bezprzewodowa będzie optimum.

Terminal pc odpada.

5 godzin temu, jacek75 napisał:

Mnie czytając twój post uderzyły dwa nieco dziwne zdania ( ...kolumny plus wzmacniacz 5000zl, streamer od 800-2500zl, plus jako centrum odtwarzania tablet ok 500-1500zl...i potem ...W wypadku zakupu wzmacniacza, jako centrum rozrywki widziałbym tablet (potrzebny zakup) plus streamer ).

Nie wiem co miałeś dokładnie na myśli ( a może Ty też) ale mając odtwarzacz sieciowy np. coś w typie wspomnianego też Denona dnp 730, na cóż tablet ? Pomijam już jego cenę . Przecież w odtwarzaczu sieciowym masz wejście na pendrive, lub przenośny dysk z muzyką, jest v.tuner, serwisy muzyczne itp., itd.  Konfigurujesz z domową siecią wi-fi i wszystko gra.  Wiele z tych odtwarzaczy sieciowych  ma dostępne do pobrania aplikacje na smartfon do łatwiejszego sterowania ( chodzi mi o wyświetlacz tel) , ale jest to bardziej element sterowania, niż centrum odtwarzania. Tak więc wystarczy smartfon który pewnie masz , bądź jakikolwiek nawet za 200zł i nie potrzeba tu tabletu za 1500zł , co w tym budżecie było by absurdalne.

Oczywiście, że absurd. Źle się wyraziłem

Wzmacniacz - tablet.

Amplituner Denon - wystarczy sam w sobie (kosztem słabego wzmacniacza- czyli odpada ta opcja).

4 godziny temu, Sanwing napisał:

Do rotela się nie odnosiłem pisząc o kupowaniu DAC

W takim wypadku, DAC plus kolumny, plus chromecast oraz ?

Poproszę o jakiś przykład daca.

Dziękuję za odpowiedzi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kolego tłumaczę tak łopatologicznie. Do zestawu stereo potrzebujesz jak wiesz dwóch kolumn pasywnych(czasem aktywnych) plus wzmacniacz(ewentualnie amplituner) oraz źródło dźwięku.

Jeśli źródłem jest np odtwarzacz CD wtedy nie kupujesz DAC (przetwornik cyfrowo analogowy) gdyż łączysz bezpośrednio wzmacniacz z CD kablem 2x rca.

Jeśli źródłem jest np wspomniany chromecast audio lub inne urządzenie z wyjściem cyfrowym(optyczne coaxialne) wtedy do połączenia ze wzmacniaczem używamy DAC jego zadaniem jest przetworzenie sygnału cyfrowego na sygnał analogowy. DAC jako element całego toru audio ma wpływ na dźwięk, dlatego dobrze jest go dobrać po wyborze kolumn i wzmacniacza.

Wiele amplitunerów oraz część wzmacniaczy w tym wspomniany rotel mają już w środku wbudowany DAC i w takim wypadku np chomecast można podpiąć bezpośrednio do niego pomijając zakup już zbędnego zewnętrznego DAC.

Przykłady zewnętrznych DAC: http://www.hi-fi.com.pl/przetworniki-c-a-testy-lista/1653-cambridge-audio-dacmagic-100.html , http://www.highfidelity.pl/@main-1527&lang= jest tego cała masa w różnych cenach i wprowadzających różne aspekty do brzmienia.

Różnice chromecast, a streamer:

w zasadzie jest to to samo tyle, że chrome jest tańszy od większości streamerów,

sterujesz nim ze smartphona czy tabletu poprzez aplikację Tidal, Spoty itd. droższe streamery mają przeważnie pilot i nim sterujesz sobie aplikacjami

co do jakości dźwięku tu nie wypowiem się do końca solidnie- dla mnie i dla wielu osób jest bardzo dobra, czy warto dopłacać do droższych urządzeń(?) powiem tylko: odsłuch!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiesz ten zestaw z Rotelem A12, to DAC-a masz już we wzmacniaczu. Wtedy wystarczy tylko dokupić Chromecasta. Jednak najpierw spróbuj wykorzystać swojego LG-ka. Jeśli ma wyjście cyfrowe, to przy podłączeniu cyfrowym z Rotelem jakość dźwięku powinna być niezła. Zobacz też na ile jego funkcje sieciowe są rzeczywiście funkcjonalne. Czy da się nim sterować z tabletu (przy podłączeniu BR do sieci)?  

I jeszcze jedno. Może warto w salonie porównać ten zestaw Rotel + B&W z Yamahą R-N602 + kolumny za jakieś 2800 zł. Wynik wcale nie musi być oczywisty.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sanwing napisał:

Już kolego tłumaczę tak łopatologicznie. Do zestawu stereo potrzebujesz jak wiesz dwóch kolumn pasywnych(czasem aktywnych) plus wzmacniacz(ewentualnie amplituner) oraz źródło dźwięku.

Świetne wytłumaczenie od podstaw. Jak dla mnie, godne podpięcia dla początkujących. Wielkie dzięki!

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jednak najpierw spróbuj wykorzystać swojego LG-ka.  
...

I jeszcze jedno. Może warto w salonie porównać ten zestaw Rotel + B&W z Yamahą R-N602 + kolumny za jakieś 2800 zł. Wynik wcale nie musi być oczywisty.

Właśnie sprawdziłem parametry mojego odtwarzacza BR (LG BP450) i okazuje się, że ma wszystko - łączność z siecią, udostępnianie laptop/smartfon/tablet etc). Czyli spełnia funkcje streamera. A tak się składa że mam również smart tv LG, także kompatybilność 100%.

Ewentualny odsłuch Rotel/B&W vs Yamaha R-N602/kolumny jak najbardziej tak. Poszukam jeszcze konkurencyjnych wzmacniaczy do Rotela, choć ciężko będzie w takiej cenie coś znaleźć, po lekturze recenzji Rotela A12.

Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całych postów, a jedynie konkretny fragment do którego się odnosisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja nie zaszkodzi, ale lepiej jednak zachować do tego pewien dystans. Szczególnie, że ludzie mają różna gusty i to co pasuje jednemu może się wcale nie spodobać drugiemu. Jak posłuchasz w salonie Rotela, Yamahy i może jeszcze czegoś na dokładkę (może NAD), to będziesz miał lepsze rozeznanie, czy Rotel rzeczywiście tak "wymiata".

Jeśli masz możliwość, to sprawdź tego LG nie tylko na papierze, ale i w akcji. Często się zdarza, że funkcje jednak nie działają tak, jak to sobie wyobrażamy. 

PS w tej samej cenie masz NAD C368 + INDIANA LINE TESI 560. Warto porównać. Dodatkowo do NAD-a można później dokupić moduł sieciowy, więc jest atrakcyjna ścieżka ewentualnego upgradu.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Viper_pl napisał:

Zastanawiam się, co ma stanowić "główne urządzenie sterujące" radio/yt/serwisy strumieniowe, ponieważ ma to obsługiwać żona, która niekoniecznie uwielbia zabawę nowymi technologiami (mało poręczny smartfon/tv do odtwarzania radia).

Doskonale Was i te obawy rozumiem, jednak jest troszkę odwrotnie niż myślisz. Podam przykład,  ograniczona ilość przycisków na odtwarzaczu sieciowym wymusza ich specyficzne użycie z racji mnogości opcji urządzenia ( pamiętasz zegarki elektroniczne: 3 guziczki, a kilkanaście funkcji zegarka) . Takie coś według mnie skutecznie może zabić każdy czas na słuchanie dobrej muzyki, czas który powinien być przyjemnością , jako tradycjonalista nie wyobrażam sobie np słuchania muzyki po odpaleniu (jako źródła) komputera, czy z włączonym świecącym  Tv ... ja lubię mieć klimat do muzyki;) Z pomocą (do niektórych) urządzeń z funkcjami sieciowymi przychodzą przygotowane przez producentów aplikacje na android ( więc nie ma znaczenia czy to smartfon, czy tablet) masz wtedy dość "łopatolgicznie" i obrazkowo opisane co chcesz zrobić,  czego posłuchać, co gra itd. a to wszystko z pozycji leniuchowania na fotelu, a nie "w kucki przed sprzętem" .

Dla mnie ogólnie odtwarzacz sieciowy to "źródło" nowych muzycznych odkryć z kilkunastu tys internetowych stacji radiowych - tematycznych, oraz odtwarzacz plików -jeśli nie chce mi się wkładać srebrnej płyty w odtwarzacz.( Dodam też że jakość wielu stacji www bardzo mile mnie zaskoczyła, co tylko pokazuje jak kiepsko nadają stacje radiowe FM).

Sorry za osobiste odczucia, ale ten aspekt "nowej technologi" jest przyjazny i ułatwia wiele...smartfon staje się " przewodnikiem" i według mnie jest bardziej poręczny od np tableta, bo da się obsługiwać jedną ręką.

Co do atrakcyjnej ceny zestawu o którym tu piszesz ( Nie będę ukrywał, że zestaw B&W685 S2 plus Rotel A12 jest w okazyjnej cenie w związku z promocją B&W 50-lecia (7300zl/4999zl), a przy łączeniu Rotel plus inne głośniki np. Line Diva 262 lub Focal chorus 806v cena będzie zaporowa) to pamiętaj że brzmienie Rotela ma swój specyficzny sznyt, tak jak brzmienie kolumn B&W... całościowo uniwersalne raczej nie jest. Tak więc jak  brzmienie zestawu Cię powali, będzie to fajna okazja, jednak jak nie , to nie ma co kupować na zasadzie kupiłem  bo była "przecena". Ja słuchałem poprzednika modelu o którym piszesz, mianowicie RA12( model A12 pewnie bratni;)), był rok temu na wyprzedażach(bo wchodził nowszy) po ok. 2599zł i nie trzeba było brać do niego z góry "wymyślonych kolumn".  Kupując w salonie "coś innego" skrojonego pod siebie też można wytargować obniżkę, a jak na raz  "piecyk" i kolumny to tym większą.

Piszesz też o kolumnach Pylon perl 25 jako alternatywie do B&W, ale to inne brzmienie od B&W zwłaszcza tych podstawkowych. W pokój 20 m pomyślałbym o kolumnach podłogowych, na forum nie jesteśmy z założenia ich przeciwnikami ;) Jak chcesz kolumny podłogowe to są...inne  lepsze ( mimo że to rzecz względna) i nie muszą być z automatu np. dwa razy droższe by być ciekawszymi od Pylon P25 .  Zaś jakie, a to już zależy od piecyka, bo raczej inne do Rotela inne do Nada itd. Brzmienie kolumn i wzmacniacza/amplitunera powinno się wzajemnie uzupełniać, a nie dublować ( bo czegoś może być za dużo, a czegoś brakować).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75

Sterowanie tablet/telefon mile widziane, Żona się przywyczai - nie problem. Oczywiście sterowanie bezpośrednio z Amplitunera to chyba jakaś pomyłka. Tak samo mieć 2-3 piloty (tv/wzmacniacz/etc.). Muszę obowiązkowo sprawdzić tego BR, czy faktycznie zastąpi streamera, jeśli tak to mogę się skupić na lepszym wzmacniaczu.

Kolumny podstawki/podłogowe jestem otwarty, jeśli chodzi o wybór. Jednakże tak się zastanawiam - odległość siedziska od tv/kolumn wynosi ok 1,5m. Do tego trzeba policzyć, że kolumny mają odstawać od ściany tylnej (względem kolumn), plus dodatkowo zakładam że szafka RTV będzie szerokości 150-180cm. Kolumny podłogowe - wiadomo - będą stały obok szafki czyli względem siebie ok 2000cm. Czy to nie problem patrząc pod kątem słuchacza taki rozstaw kolumn?

Ostatnia kwestia. "Konkurentami cenowymi Rotela są: Cambridge Audio CXA60 i CXA80, dwa modele Marantza PM7005/PM8005, zupełnie nowy NAD C368, Yamaha A-S801 (recenzja, w AV 9–10/16), Pioneer A-50DA (recenzja w AV 3/16 i na avtest.pl)".

Biorąc pod uwagę te wzmacniacze (jestem laikem i bazuję wyłącznie na opinii internetowej uzytkownicy/branża) jesteście w stanie wyeliminować (o ile to możliwe) te które grają bardzo czysto/wyraźnie/szczegółowo?

Mam nadzieję, że nie proszę o zbyt wiele, ale jeśli ktoś mógłby dopasować kolumny kompatybilne do owych wzmacniaczy, byłbym zobowiązany. Przypomnę preferencje - skrajne pasma z przewagą niskich tonów, miękkie/ciepłe granie. Do 5000zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor 50 cali ma jakieś 110 cm szerokości, więc szafka może być węższa niż 150-180 cm i podłogówki wejdą. Co innego jeśli zdecydujesz się na kolumny podstawkowe ustawione na szafce. Wtedy szeroka szafka będzie niezbędna.

Z Twojego opisu nie do końca mogę wywnioskować jakiego dźwięku oczekujesz. Czy ma być precyzyjny, z wyeksponowanymi skrajami pasma, czy też ciepły i zaokrąglony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Z twojego opisu nie do końca mogę wywnioskować jakiego dźwięku oczekujesz. Czy ma być precyzyjny, z wyeksponowanymi skrajami pasma, czy też ciepły i zaokrąglony?

Ciężko mi samemu to określić (wstyd). Może jako nakierownie posłużę się praktyką jaką zawsze stosuję - przy equalizerze zawsze podkręcam niskie i wysokie tony, a środek lekko opuszczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być przyzwyczajenie związane ze słuchaniem muzyki na kiepskim sprzęcie. Na lepszym możesz po pewnym czasie (jak dasz sobie szansę i nie będziesz przez pewien czas kręcił gałkami) docenić zalety zrównoważonego dźwięku i przestać kombinować. Takie podbijanie skrajów pasma, raczej nie daje miękkiego/ciepłego grania, dlatego trochę trudno zrozumieć Twoje preferencje. Na ciepłe lub chłodne granie ma wpływ zarówno wzmacniacz, jak i kolumny. Ten sam wzmacniacz może z jednymi kolumnami zabrzmieć ciepło a z drugimi chłodno, więc sprawa nie jest taka prosta. Np. mój Marantz PM8005 po zmianie kolumn znacznie złagodniał i gra teraz po ciepłej stronie. Z innymi kolumnami potrafi jednak zagrać ostro. Koniecznie musisz posłuchać kilku zestawów w sklepie, to Ci się rozjaśni, jaki dźwięk lubisz. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Viper_pl napisał:

Ostatnia kwestia. "Konkurentami cenowymi Rotela są: Cambridge Audio CXA60 i CXA80, dwa modele Marantza PM7005/PM8005, zupełnie nowy NAD C368, Yamaha A-S801 (recenzja, w AV 9–10/16), Pioneer A-50DA (recenzja w AV 3/16 i na avtest.pl)

Ja do tej listy dodałbym jeszcze z podobnego zakresu cenowego wzmacniacze Rega Elex-R, Creek Audio Evolution 50A, Denon PMA-1520AE oraz Atoll IN80.

Edytowano przez gosc_niedzielny_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie coś dzięki któremu możesz przesłać muzykę bezprzewodowo np. z telefonu do wzmacniacza. Kodek aptX zapewnia jakość przesyłu zbliżoną do tej z płyty CD (oczywiście pod warunkiem, że na telefonie masz MP3 320, FLAC-a lub WAV-a, inaczej jakość będzie taka, jaką ma dany plik na telefonie, np. MP3 128). W sumie to niezła sprawa z tym aptX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się zastanawiam po co jeszcze się pchać w streamer. Można porównać wbudowany bluetooth z chromcesatem (aczkolwiek nie spodziewam się jakiś gigantycznych różnic) i oba te moduły pozwalają na dostęp do radia internetowego (apka TuneIn Radio) jak i wszelkiej maści spotifajów. Bluetooth jest nawet jeszcze bardziej uniwersalny bo można sparować komputer a nie tylko telefon (jeśli się mylę to mnie poprawcie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zagłębiem się w odtwarzacz BR i okazuje się, że obsługuje:

- telefon poprzez połączenie USB MTP (media transfer protocol) android 4.0 (czyli brak BT)

- USB na wejściu z przodu panelu (to ok, ale obsługa plików poprzez tv)

- aplikacje wewnętrzne: YouTube, Netflix, Dailymotion, Ipla.

I tyle. Tylko tyle (dla mnie). Te same aplikacje mam w smart tv (również LG), ale dalej pozostaje kwestia sterowania. Czyli kłania się chromecast lub streamer. Prawdopodobnie pierwszą opcję wybiorę.

Poprawcie mnie jeśli coś namieszałem.

Ps. BR ma wyjście HDMI i Coaxial out

PS2. Znalazłem w salonach audio w pobliżu promocje na zestaw Pylon Opal 23 + Atoll IN80SE za 5000zl, Marantz PM 7005 za 3000zl (do tego musiałbym jakies kolumny dopasowac) oraz podpytam czy będzie możliwość przesłuchania zestawu Nad C368 + Indiana Line Tesi 560.

Jest jeszcze wzmacniacz C356BEE DAC2 za 3500zl, ale przy tej cenie raczej nie dam rady na dołączenie podobnych jakościowo kolumn.

Edytowano przez Viper_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll nie ma wejść cyfrowych. Marantz PM 7005 ma, ale może się nie wpasować w twój gust, bo chyba gra raczej neutralnie. Posłuchaj wymienianych wcześniej zestawów z Rotelem i Nadem. W TOPHIFI masz jeszcze Yamahy. Jak porównasz te firmy w jednym pomieszczeniu odsłuchowym, podczas jednej sesji, to będziesz miał niezłe rozeznanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...