Skocz do zawartości

Stereo do 5000zł, wzmacniacz plus streamer czy amplituner


Viper_pl

Recommended Posts

Byłem dziś w kolejnym chyba ostatnim salonie audio i sprzedawca polecił do moich potrzeb Onkyo TX-8270 ze względu na ilość wejść HDMI plus wszystko co sieciowe/pod BT. Cena 3000zl, umówiłem się wstępnie na odsłuch na poniedziałek, ponieważ dopiero będzie dostawa. Kolumny proponowane Opal 23,  Dali Zensor 7 i Klipsch 280F (tego ostatniego nie wiem czy modelu nie pomyliłem).

Oczywiście odsłucham również Rotela i Nada, ale powiedzcie mi proszę, przy tych ostatnich - W jaki sposób mam podłączyć konsolę/BR?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę aby były za duże. Ale z modeli Klipsch RP280F oraz Zensor 7 nie wyciśniesz całych możliwości podłączając je do amplitunera.

O ile jeszcze takie Zensor 7 zagrają z Yamahą o tyle Klipsch RP280 nie podejdą do ani jednego ani drugiego. Biorąc pod uwagę że to i tak dźwięk stereo. Podłącz konsole do TV a stamtąd wyjdź optykiem do NADA 356BEE DAC, Yamahy AS 701 czy też Magnata MA600.

Masz o klasę lepszy dźwięk. Kwestie sieci rozwiążesz za pomocą taniego Chromecast Audio albo Yamahy WXAD10.

Nie ograniczaj kolumn poprzez słabo dobrany wzmacniacz/amplituner.

Możesz wypożyczyć u nas cały sprzęt na testy do domu. Uważam że takie wypróbowanie systemu jest najlepsze.

Bez problemu podeślę Ci 827 i któryś ze wzmaków zobaczysz jaka jest różnica. W "obcej" salce odsłuchowej możesz nie wyłapać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Viper_pl napisał:

Chodzi o rozmiar? Za duże?

Może nie tyle fizyczny rozmiar, co rozmiar produkowanego dźwięku. O ile Zensory 7 jeszcze się odnajdą, grając po prostu grubszą kreską, to Klipsche w takiej przestrzeni podbiją dół do poziomów nieprzyzwoitych. Chociaż faktycznie warto zaznaczyć, że (jak widać) wielu słuchaczom taki stan rzeczy się podoba. :D

Koniec końców, i tak trzeba to zweryfikować samemu, bo jedno 20 metrowe pomieszczenie będzie grało inaczej od drugiego 20 metrowego pomieszczenia. Podłogówki podbijające dół nie muszą wcale zagrać źle w takiej przestrzeni, ale teoria mówi, że mają pod górkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...