Skocz do zawartości

Mocne kolumny pod Pioneer A-339


Damian wgr

Recommended Posts

Cześć. Może opisz co chciałbyś uzyskać? Czego Ci w dźwięku za mało? 

Pokaż też rysunek pokoju z zaznaczonym ustawieniem kolumn, wymiarami, odległościami kolumn od ścian i miejsca odsłuchowego. Poczytaj w necie o akustyce i ustawianiu kolumn. Albo w wielu wątkach na naszym forum. To ważne, by pomóc wybrać Ci odpowiednie kolumny. 

Mocny, to może być wzmacniacz. A kolumny tylko tę moc mogą przyjmować i odpowiednio przetwarzać.

I nie pisz bass, bo to o czym myślisz to, niskie tony albo co najwyżej bas, przez jedno "s" (też raczej nieprawidłowo).

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec po kolei , brakuje niskich. A za pewne bo miałem 10lat kolumnę z głośnikiem 12cali.  Drugi problem to możliwy dźwięk z laptopa. Poszukuję jakiś klocek  Cd do kompletu pod pionka ale jak czytam to dobry pioneer 1000zł a jest i w miare i tanszy??? Wielkim audiofilem nie jestem może wystarczy. Jeszcze jedno wydaje mi sie że te niskie są buczące niekiedy. Jak zasiądę do kompa narysuje jakieś arcydzieło rozmieszcenia sprzętu. A i lubie też głośno słuchać pokrętło na 3/10 kolumny mają dość myślę że nic z nich nie będzie. 

Edytowano przez Damian wgr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z buczeniem kolumn może być wiele, np. : 1)ten typ kolumny tak ma, 2) dalej kolumny wchodzą w reakcję z stojakami, lub biurkiem, ścianami - czyli akustyka , 3)  masz poustawiany korektor w komputerze w V, oraz tony w wzmacniaczu na plus i robi się misz-masz,  chcesz zaaplikować takowe pasmo którego kolumny odtworzyć zwyczajnie nie mogą , 4) nagrania są średniej jakości, 5) nagrania są zbyt wymagające tak na możliwości kolumn jak i wzmacniacza, 6) może być wszystkiego po trochu.

Muzyka z komputera wymaga raczej dodatkowego DACa, daje dużo lepszą jakość niż na wyjściu słuchawkowym ( choć kwestia buczenia może dotyczyć innych wspomnianych kwestii, kolumn, lub akustyki)

Co do odtwarzacza CD, to jak chcesz kupić, bo masz sporo oryginalnych płyt to jak najbardziej tak, to najlepsze rozwiązanie, ale nie koniecznie od razu za 1 k zł zwłaszcza do słabej reszty. Możesz wypróbować coś za 150-300zł. Odtwarzacz CD owszem jest ważny, ale jak cały system jest ładnie dograny ( wzmacniacz, kolumny), bo mimo to ma najmniejszy wpływ na dźwięk w odróżnieniu od kolumn i wzmacniacza. Odtwarzacze cd są mówiąc kolokwialnie dość "dopracowane" i nawet te tańsze nie mają jakiś strat jakości które łatwo usłyszeć . Przy słabym zestawie ( jak teraz ) mogłoby być tak, że wpiąłbyś kilka nowych odtwarzaczy CD w cenie od np. 800 do 3tys i nie zauważyłbyś różnicy (prawdopodobnie).   Czy pisząc że dobry cd pioneera to koszt 1000zł masz na myśli nowe, czy używane ? Dobrym nowym modelem i to od kilku lat jest Pioneer PD-50. Co do używek to za 1k kupisz dobry, wysokiej klasy  model używany kilkunastoletni, lub starszy. Jednak masz inny problem niż szukanie  wyszukanego technicznie i dobrego odtwarzacza do skromnego sytemu.

Niemniej uważam że powinieneś się skupić na mądrym dobraniu kolumn podstawkowych do pokoju. Jakie, cóż ciężko mi doradzić bo boje się (po przeczytaniu że grałeś z kolumną 12 cali) że bardziej zależy Ci na ilości niskich tonów , niż jakości, mam na myśli dobrą kontrolę basu, zejście itd, albo masz za duże oczekiwania .

Może napisz jakie te niskie tony lubisz: twardy, czy miękki, ciepły,  zimny konturowy, lekko uwydatniony wyższy bas, czy niski, ale odzywający się tylko czasami . Myślę też że powinna być dobra dynamika przy muzyce której słuchasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planujesz zakupić kolumny za cenę około 700 zł, ale i również odtwarzacz Cd za 1000 zł. Mój przedmówca całą kwestię wpływu poszczególnych elementów toru audio na dźwięk już przedstawił.

Uważam , że powinieneś zakupić za jak największą kwotę kolumny , gdyż co było to one mają największy wpływ na dżwięk wraz z akustyką pomieszczenia.

Jak rozumiem łącznie byś miał do wydania jakieś 1700 zł. 

Jeżeli słuchasz obecnie muzyki z laptopa podłączonego bezpośrednio do wzmacniacza bez żadnego dac'a czy też lepszej zewnętrznej karty dzwiękowej to co by nie było to dość mocno degraduje dzwięk w skali bezwględnej. Oczywiście czym lepszy sprzęt te różnice są mocniej słyszalne. Tu bym się zastanowił czy szukasz - Dac'a aby nadal puszczać muzykę z plików czy jednak zależy Ci na odtwarzaczu Cd.

Rozłożył bym budżet tak, widzę tutaj dwie opcje:

1. Kupujesz za całość czyli 1700 zł kolumny, a w między czasie zbierasz jakieś 500 zł na źródło.

2. Kupujesz kolumny za 1200 zł, a na żródło przeznaczasz 500 zł.

Oczywiście w tych rejonach cenowych osobiście polecam tylko i wyłącznie sprzęt używany , gdyż co by nie było nowy ze sklepu nie da Ci takiej jakości.

Co do kolumn to zapewne jakieś z nie za małą skutecznością , gdyż lubisz słuchać głośniej - jakie? Tutaj musisz odpowiedzieć na pytanie mojego przedmówcy bo nadal za mało wiemy ...

Oczywiście co do kolumn do Twojego metrażu to polecałbym podstawkowe, przy tym musisz wiedzieć, że takie kolumny należy ustawić na ciężkich , solidnych podstawch, aby uzyskać optimum jakości dżwięku - koszt za używane jest różny ale już od 200 zł za pare można coś konkretnego zakupić. Oczywiscie nie musisz wszystkiego kupować na raz...

Przemyśl sprawę i napisz jak to widzisz ...

 

 

 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczke się może nie tak odniosłem co do Cd chodzi że chce go kupić ale nie za kwotę 1000zł jak piszą co nie którzy że taki jest dobry. Jakis z Pioneer do np. 300zł i kolumny do 1000zł. Kupilem heco podstwkowe ale mi mało niskich tonów. Lubie jak slychac niskie w całym domu nie tylko siedząc w miejscu odsluchowym a np w kuchni jest pukanie ? może jakiś jestem ciężki ale tak mam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2017 o 14:16, jacek75 napisał:

Co do odtwarzacza CD, to jak chcesz kupić, bo masz sporo oryginalnych płyt to jak najbardziej tak, to najlepsze rozwiązanie, ale nie koniecznie od razu za 1 k zł zwłaszcza do słabej reszty. Możesz wypróbować coś za 150-300zł....

...

Może napisz jakie te niskie tony lubisz: twardy, czy miękki, ciepły,  zimny konturowy, lekko uwydatniony wyższy bas, czy niski, ale odzywający się tylko czasami . Myślę też że powinna być dobra dynamika przy muzyce której słuchasz.

Niskie zauważalne cały czas takie lubie. Teraz przy tych kolumnach heco w utworze musi być powiedzmy 50hz niskich wtedy on jest ładny taki jak lubie ale jeżeli niskie są słabe to i nie słychać go cały czas. Jak przy kolumnie z glosnikiem 12 cali. Sorry ale nie potrafie sie określić jaki to twardy czy miekki bas. Ma być zauwazalny cały czas. Chyba jestem naprawdę jakiś ciężki he he no i jaki cd polecasz do 300 zł 

Czy ktoś mi pomoże z doborem kolumn so moich wymagań i oczywiście pod zakupiony wzmacniacz???

Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całych postów, a jedynie konkretny fragment do którego się odnosisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że przyzwyczaiłeś się do fajnego naturalnego basu z 30cm woofera (sam tak mam) i teraz nie będziesz zadowolony z niczego mniejszego niestety.

Z podstawkowych nic Ci nie polecę, co mogłoby spełnić Twoje oczekiwania co do basu.

Sam mam duże kolumny podłogowe Pylon Onyks 30. Normalnie używam ich w pomieszczeniu ok. 30m2, ale na czas dłuższego remontu wstawiłem je do sypialni ok. 12m2 i byłem przygotowany na to, że będą się dusić w tak małym pomieszczeniu. No i zdziwiłem się bardzo, bo nic takiego się nie stało, owszem, bas troszkę się spłycił, ale nie ma żadnych zdudnień czy buczenia i po prostu czuć go "na klacie" przy głośniejszych odsłuchach, a przy cichych nadal pięknie sobie mruczy.
Te Pylony używane widziałem jakiś czas temu na OLX, ale to i tak było ~1200zł.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj też mam te obawy heh , ta kolumna z 30stką była przez 10 lat w pokoju 13m i mi też nic nie dudniło niskie były w każdym kawałku słyszalne ,był ładny miękki basik , nie powiem jak trochę się pobawiłem i ustawiłem te kolumienki jest  lepiej  , największy problem i wiem czemu dudniły w pokoju mam mało rzeczy , jestem w trakcie malowania ;-) Ale jak by nie było muszę coś szukać troszkę mocniejszego mój pionek ma 2x 90w przy 4ohm  i tyle mają kolumny 

Dnia 8.06.2017 o 12:45, wallace napisał:


Te Pylony używane widziałem jakiś czas temu na OLX, ale to i tak było ~1200zł.

http://audiosfera.eu/317,pylon-onyks-30-dostawa-gratis-autoryzowany-dealer-szczecin.html   Skubane drogie mam na jedną heh

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2017 o 15:28, Note napisał:

Co do kolumn to zapewne jakieś z nie za małą skutecznością , gdyż lubisz słuchać głośniej - jakie? Tutaj musisz odpowiedzieć na pytanie mojego przedmówcy bo nadal za mało wiemy ...

Oczywiście co do kolumn do Twojego metrażu to polecałbym podstawkowe, przy tym musisz wiedzieć, że takie kolumny należy ustawić na ciężkich , solidnych podstawch, aby uzyskać optimum jakości dżwięku - koszt za używane jest różny ale już od 200 zł za pare można coś konkretnego zakupić. Oczywiscie nie musisz wszystkiego kupować na raz...

 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-stereo-mission-m64i-kable-wzmacniacz-grundig-gratis-CID99-IDmIKOI.html

https://www.olx.pl/oferta/hi-end-kolumny-stereo-heco-240-340w-CID99-IDmkvZ6.html    Jak myślisz któreś będą ok?

 

Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całych postów, a jedynie konkretny fragment do którego się odnosisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz jednak kolumny podłogowe? Twoje propozycje mocno się różnią - Mission  są dwudrożne, a Heco "atakują" czwórką głośników (w dodatku niskotonowe są duże...)

Po remoncie pokoju będziesz je mógł optymalnie rozstawić i dołożyć (jeśli nie masz) jakiś dywan i elementy rozpraszające dźwięk?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2017 o 15:07, RoRo napisał:

Czyli chcesz jednak kolumny podłogowe? 

Po remoncie pokoju będziesz je mógł optymalnie rozstawić i dołożyć (jeśli nie masz) jakiś dywan i elementy rozpraszające dźwięk?

Tak uparłem sie na podlogowe ,żeby czuć było niskie nie jakieś pukanie ,jak w przypadku tych co mam heco obecnie stoją po rogach i blisko sciany to jest jakis bas .Oczywiście będę robił wszystko żeby było pięknie i z ładnymi potężnymi niskimi. Ale które polecasz? ,czy szukać coś innego.  z braku pomocy juz zacząłem rozmyslac nad subem . Suma. Na kolumny wzrasta? do tysiaka teraz 

Edytowano przez Damian wgr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie z tych z linków to najlepsze są quantum 677, tylko co z tego...Takie kolumny jak quantum 677, czy niższej klasy, acz podobnej wielkości  victa 702 były by odpowiednie jakbyś miał z 23m,  a nie 13m. Jak mawiał Mickiewicz "Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami" , niemniej życzę, aby dźwięk się nie kotłował i aby nie brumiło.  Dopytaj się w sklepie czemu niektóre modele tak przecenione, ile mają wgnieceń i obić, bo np JBL arena 180 przecenione sporo, najwięcej. Osobiście może zaskoczę Cię że model arena 170 schodzi niżej niż 180, niemniej  basu 170 ma sporo mniej niż 180, w 170 odzywa się kiedy musi, nie robi basowych burz w mieszkaniu, raczej twardo i w punkt. Zaś Quantum, Canton grają dość chłodno, twardo z dobrą kontrolą. Zależy jak odbierasz brzmienie obecnego wzmacniacza, jaki przekaz lubisz i... kiedy zmienisz pokój na większyB|... Niemniej kompromisowo sugeruję Jbl 180, lub victa 502, lub jak radzi sklep Magnat supreme 802/1002 model ten ma  wyeksponowany wyższy bas i lekko ocieplony ( mruczy, dmucha i jest sporo) więc chyba tak jak oczekujesz. 

Sugerowane wcześniej Mission m64 i to zacny i swego czasu wysoki drogi model, bardzo solidnie wykonany, to wyższa seria niż w sumie też ceniona m, 31i , m32i , m33i, m34i itd swoją drogą nawet te mniejsze modele podstawkowe potrafią zawstydzić niejedne tańsze podłogówki ekspresją i masywnością niskich tonów ;)  Tak wiec m64 to byłby trafiony zakup za świetne(małe) pieniądze.   Co do polecania konkretnego modelu odtwarzacza CD pioneera za 300 zł to raczej nie ma to sensu. Te tańsze grały dość analitycznie, ale jasno, a wyższe modele, droższe ładną szeroką sceną, głębią, dokładnie, ale plastycznie itd, na lepszy raczej się nie załapiesz, chociaż może. Niemniej te smaczki i niuanse brzmienia takiego czy innego modelu będą nie do wyłapania, przy tego typu muzyce i jak bas rozszaleje się po małym pokoju, bas refleks zadudni po ścianie, a między kolumnami nie będzie odpowiedniej wolnej przestrzeni ( nie życzę, ale raczej nie uniknione)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

jak bas rozszaleje się po małym pokoju, bas refleks zadudni po ścianie, a między kolumnami nie będzie odpowiedniej wolnej przestrzeni ( nie życzę, ale raczej nie uniknione)

 

Dzięki Jacku za wypowiedz , czytałem o akustyce  próbowałem te Heco ustawić jak się powinno, ale to pogorszyło sprawę  , nie powiem wiele jest na,, nie'' np. kolumny na masywnych taboretach nie podstawkach  , mógłbym je zrobić ale czy warto?, druga sprawa  jak wspominałem pokój jest w tej chwili pusty , ale jak podłącze kolumnę która służy jako podstawka pod sprzęt 12cali niski  jakoś jej żadna pustota nie przeszkadza i nie ma żadnego dudnienia , nie jestem żadnym audiofilem , dużo mi brakuję  ale zmiana wzmacniacza i cd które kupiłem Technics SL-PG 380A i te Heco dużo zmieniły w dźwięku , jest czysty, klarowny i gałka od wysokich na 0 ,  hmm ale po załączeniu cd zdaję się że niskie jeszcze słabsze, szczerze to już jestem głupi , dałem tyle za te kolumny że jak połowę odzyskam to góra , naprawdę się zastanawiam nad subem , ale następne pudełko w pokoju , wolałbym dwie kolumny nie duże ale żeby niskie zaskakiwały 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Damian wgr napisał:

Tak uparłem sie na podlogowe ,żeby czuć było niskie nie jakieś pukanie ,jak w przypadku tych co mam heco obecnie stoją po rogach i blisko sciany to jest jakis bas .Oczywiście będę robił wszystko żeby było pięknie i z ładnymi potężnymi niskimi. Ale które polecasz? ,czy szukać coś innego.  z braku pomocy juz zacząłem rozmyslac nad subem . Suma. Na kolumny wzrasta? do tysiaka teraz 

Na Allegro w okolicy tysiaka tak na szybko, z konkretnym basem, masz np

Paradigm 9v2 (soczysty, miękki bas, trochę słabsza jakościowo góra, wysoka efektywność)

Oli Roth 40 (soczysty bas z uderzeniem, przyjemna góra i przestrzeń, wysoka efektywność)

Infinity Reference 60 (wysokie tony wstęga, nieco ostre ale jakościowo najlepsze, nie wiem jak z efektywnością)

Dodałbym Tannoy M4, F4, V4 ale nie widzę dostępnych (trochę słabszy bas od tych wyżej ale i tak świetny, najbardziej muzykalne i łagodne ze wszystkich).

 

Tylko jedna uwaga - na tym wzmacniaczu co masz to rewelacji z żadnymi kolumnami może nie być, tj nie wyciągną wszystkiego z kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, don napisał:

 

 

Tylko jedna uwaga - na tym wzmacniaczu co masz to rewelacji z żadnymi kolumnami może nie być, tj nie wyciągną wszystkiego z kolumn.

 

Witaj , a czemu tak uważasz? niby ma 90watt przy 4ohm , 60watt przy 8ohm , dzięki za propozycję i przy okazjii zapodaj propozycje lepszego wzmaka??? do 500zł 

Edytowano przez Damian wgr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś lepszego. A czego do 500 zł? W jakim sensie ma to być lepsze, skoro nie odpowiadają Ci propozycje @dona?
Może Cambridge Audio A 5 lub A 500. Bardzo dobre wzmacniacze ze starszej serii. Może "na papierze" nie mają dużej mocy. Ale są dynamiczne, grają energetycznie, mają ciekawe, dość naturalne barwy dźwięku.
Te nowe Azury (azory), to już moim zdaniem kiszka.
Może 8xx to jeszcze jakoś gra i dzielone konstrukcje. Ale to już inne pieniądze.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...