Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adam Warski

Multi-zone: 2 przewodowe (wzmocnione) + bezporzewodowe?

Recommended Posts

Szukam amplitunera do obsługi TV, PS4, innych konsoli, z radiem, spotify, airplayem itd. i obsługą 5.1.

Tutaj wybór jest całkiem duży. Zależy mi jednak na wielu strefach. O ile obsługa multi-zone jest, to ogranicza sie to do dwóch stref zasilanych. Pytanie jednak, czy są może amplitunery które potrafią bezprzewodowo obsłużyć więcej stref?

Znalazłem np. Yamahę RX-V681 (https://usa.yamaha.com/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-v681_u/index.html) - swoją drogą czy warta polecenia? - która obsługuje dwie strefy i dodatkowo "Add audio in up to 9 additional rooms with MusicCast". Czy oznacza to, że te max 9 dodatkowych pokoi musi odgrywać to samo co jedna z dwóch stref? Czy może coś innego?

Dziękuje za wskazówki i pozdrawiam!
Adam

Obsługa wielu stref to domena skomplikowanych systemów wielostrefowych. W amplitunerze kina domowego główną funkcją jest odtwarzanie wielu kanałów kina domowego - pięciu, siedmiu, dziewięciu itd. 

Klasyczne amplitunery kinowe mogą zapewnić 1-2 dodatkowe strefy na kablu (kosztem kanałów w kinie). Dodatkowo niektóre modele zapewniają kolejne strefy bezprzewodowe: Onkyo/Pioneer - FireConnect czy Yamaha - Music Cast.

Są też typowe systemy  multiroom o których wspomniał @rms.pl. Poczytaj o DTS Play-Fi.

Dziękuje za odpowiedzi! Doczytm o DTS Play-Fi :).

Chodzi mi właśnie o systemy typu FireConnect czy Music Cast - czy odtwarzane bezprzewodowo dźwięk musi pochodzić z jednej z stref, czy tworzy oddzielną strefę? Niestety nie jest to jasne z opisów producentów ...

Myślę, że powinieneś wybrać się do jakiegoś salonu i poprosić o prezentację jak taki system działa w praktyce. 

Witaj,

Masz Amplitunery Yamahy z funkcją Music Cast gdzie 3 strefę obsługujesz bezprzewodowo. Oraz amplitunery Denona gdzie podobnie działa Heos.

Jednak moim zdaniem jakość i cena stawia systemy Yamahy wyżej.

W Przypadku pytań lub wycen zapraszam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować