Skocz do zawartości

rozterki nie-audiofila


lasiogrod.pl

Recommended Posts

Witajcie Forumowicze!

Mam taki zestaw: Nad Viso Three i Monitor Audio RX8. W moim domu, przy moich potrzebach się sprawdza, brzmienie mi odpowiada, gra tak jakbym chciał, tak jak lubię: ciepło, soczyście, czysto. Muzyka gra u mnie prawie bez przerwy a słucham głównie lokalnego radia, dużo polskiego pop-rocka, stare kawałki z radia i CD, ewentualnie muzyka z dekodera NC+. Salon gdzie stoi sprzęt jest spory (50m2) i nieregularny. Rzadko słucham siedząc przed sprzętem ale mój zestaw gra w każdej części salonu podobnie (inne grały fajnie tylko w polu odsłuchu).
Niestety kilka miesięcy temu NAD zaczął szumieć, pomyślałem, że to może coś w końcówce mocy i aby ją "odciążyć" kupiłem używanego NAIMa NAP150. Zestaw NAD- NAP gra jeszcze lepiej, jeszcze bardziej soczyście, wzmacnia wszystkie dźwięki, czuć moc, ale szumu jest też jeszcze więcej. A więc w NADzie to nie końcówka a coś w przedwzmacniaczu.
Jako, że lata temu szukając napędu do RX8 w zasadzie wszyscy doradzali mi NAIMa to znalazłem fajnego NAIMa UNITI. Kupiłem, zainstalowałem i czar NAIMa prysł. Może narażę się tu niejednemu z Was ale dźwięk UNITI mi nie pasuje. Samo urządzenie jest niesamowite (pomijam brak Standby) ale brak regulacji tonów powoduje, że gra bez fantazji. Owszem, czysto, ale nie soczyście i ciepło. Dźwięk rzeczywiście nie męczy i można go słuchać godzinami tak jak u mnie to bywa ale nie ma tego czegoś co miał NAD a jego granie też nie męczyło. Do tego gra fajnie tylko w polu przed zestawem a już z boku jest gorzej. I mam wrażenie, że to nie ja decyduję jak NAIM ma zagrać a inżynierowie w UK. Jak się okazało nie jestem audiofilem na miarę NAIMa;).
Mojego NADa próbowałem naprawiać w niby serwisie ale wydałem pieniądze i nic nie pomogło (teraz próbuję je odzyskać).
Napiszcie mi proszę czy i jak można w UNITI zmienić nieco barwę? W NADzie tony miałem ustawione na +4 w skali do 10 i było ok. I nie chodzi mi o zabawę z kablami czy ustawieniem kolumn bo to już przerobiłem. Drugie pytanie: jakie urządzenie zagra podobnie do NADa? Jest kilka używanych Viso Two i Viso Five za rozsądne pieniądze ale Viso Two nie ma USB a Five jest pięciokanałowy, poza tym boję się, ze zaczną szumieć jak mój- to podobno ich przypadłość. Znalazłem fajnie wyglądający Block CVR100+ MKII ale nie wiem jak to brzmi. Może ktoś ma doświadczenie? Mam miejsce tylko na dwa klocki, więc All-in-one albo amplituner plus CD. Jest jeszcze na rynku Rotel RCX-1500 ale też go nie znam. Wiem, że najprościej pojechać i posłuchać ale w moich okolicach nie ma żadnego salonu prócz marketów typu MM i ME a wyjazd na cały dzień set kilometrów nie wchodzi w grę.
Pozdrawiam Was i oczekuję pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...