Skocz do zawartości

Jak wpiąć klawiaturę A-BUS w amplituner, który nie obsługuje A-BUS?


Roman Bryś

Recommended Posts

Parę lat temu instalowałem w domu prosty multiroom oparty o amplituner Harman Kardon AVR 355 i klawiaturę w łazience Harman Kardon AB2. Z amplitunera mam pociągnięty kabel CAT-5 (zwykły kabel sieciowy z wtyczkami RJ45) do łazienki gdzie jest wpięty w klawiaturę, z klawiatury idą kable do głośnika zamontowanego w podwieszanym suficie. Po kablu CAT-5 w systemie A-BUS najwyraźniej idzie anologowo dźwięk, zasilanie, a także sterowanie amplitunerem.

W międzyczasie amplituner dokonał żywota, kupiłem nowy, tym razem Onkyo tx-nr656, które standardu A-BUS w żaden sposób nie obsługuje, ale drugą strefę można zrobić zabierając dwa kanały (czyli de facto podłączając bezpośrednio głośniki z drugiej strefy do amplitunera).

Moje pytanie:

Jak najszybciej i po najmniejszych kosztach mógłbym odzyskać drugą strefę w łazience, tj. podłączyć głośnik z łazienki do amplitunera? Problem jest taki, że od amplitunera do głośnika ciężko mi obecnie poprowadzić jakiekolwiek kable, odległość jest spora (ok. 10m, inne piętro), słabo mi na myśl o wymianie tej klawiatury naściennej, bo wmontowana jest pośrodku płytek w łazience. Czy da się jakoś wykorzystać ten kabel CAT-5 oraz klawiaturę żeby to jakoś podłączyć do amplitunera Onkyo? Jak działa standard A-BUS - mam wrażenie, że po tym dźwięk idzie anologowo, może dałoby się to przepiąć bezpośrednio na głośniki w łazience? Ew. jesteście w stanie polecić firmę w Warszawie, która byłaby w stanie mi pomóc?

Z góry dziękuję za pomoc,

Roman

 

harman_kardon_ab2_ab_2_k_18175.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...