Skocz do zawartości

uniwersalny, niedrogi zestaw do pokoju 20-30 metrów


pin54

Recommended Posts

Główny problem w doborze polega na tym, że wielkość pokoju nie jest znana, ponieważ się przeprowadzam czasami. Aktualnie jest to kawalerka i główne pomieszczenie ma ponad 30 metrów, ale w przyszłości może się okazać, że pokój nie będzie przekraczał 20m2. W związku z tym potrzebuję jakiegoś 'uniwersalnego' zestawu. Najczęściej odtwarzana muzyka to electro swing lub jazz z dodatkiem elektroniki więc są zarówno żywe instrumenty jak i mocny bas. Źródłem dźwięku w głównej mierze będzie komputer. Sprzęt raczej używany, ze względu na bardzo ograniczony budżet.

Ile chciałbym wydać...hmmm...w sumie jak najmniej, z tego powodu, że nie traktuję tego jako sprzętu 'docelowego' a jedynie przejściowy, a ze względu na zmienne warunki mieszkaniowe za wiele i tak się pewnie nie da wyciągnąć. Myślę że 1500 pln jest OK (max totalny 2000 pln, ale to w przypadku wyjątkowej okazji zakupu czegoś, a nie zwiększania budżetu żeby kupić lepsze, droższe). W rachubę wchodzą też kombinacje typu kupić lepsze kolumny, a byle jaki wzmacniacz, żeby go zmienić za kilka miesięcy na inny lepszy itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie chciałem nic sugerować, bo pomimo, że sporo tu poczytałem to i tak niewiele wiem i liczyłem na jakieś konkretne propozycje, lub chociaż instrukcje czego mniej więcej powinienem szukać. Mimo to poszperałem po sieci i pytanie czy Dali 350 + Cambridge Audio A5 v2 to coś co mogłoby mi się sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali owszem,

Ale model 450. Później Tannoy M5 jak znajdziesz, jeśli nie to model M4. Dalej Klipsch F2.

W zależności od tego które kolumny trafisz to taki wzmacniacz. Marantz, Harman, Denon. W Kwocie 2000 zł uda Ci się znaleźć na prawdę bardzo dobrze brzmiący sprzęt. Z jakiego miasta jesteś?  Możesz udać się na jakiś odsłuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Dali 350 sprawdziłyby się w pomieszczeniu ok. 20 m². W większym będzie słabo z niskimi tonami.
CA A5, to bardzo dobry wzmacniacz w swojej cenie. Będzie pasował do Dali. Tylko nie kupuj nowszego CA z serii Azur, bo te już inaczej grają.

Może to być całkiem fajny zestaw. Ale słabo Ci zagra jedynie z samym komputerem. Kolejnym krokiem będzie zakup DACa. Też lepiej jakiegoś używanego. O przyzwoitych choć, podstawowych kablach z miedzi beztlenowej OFC, najlepiej o czystości 5 lub 6 N nie zapomnij.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge A5 i A500 - rzeczywiście fajne wzmacniacze, tak czy inaczej do 500-600zł kupisz porządny wzmacniacz dowolnej marki, nawet o większym zapasie mocy od CA.
Kolumny do elektroniki - z dobrym basem mogę polecić Melodika BL40 (byle nie BL30), Tannoy M4, F4, V4 a jak coś ostrzejszego to wspomniane Klipsch F2 albo coś z serii Reference. Ewentualnie jakieś starsze Paradigmy (sprzed serii v5).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...