Skocz do zawartości

Kolumny do sypialni ...


metal1

Recommended Posts

Masz może na myśli modele A-88x oraz A-90? ;)

Prawdą jest , że odtwarzacze Cd robili znacznie lepsze od wzmacniaczy.

Tak na marginesie - mój Pds 901 działa jak nówka, a ostro go "katuje" płytami. Ma w sumie już 25 lat bez wymiany lasera.

Dla porównania miałem nowego budżetowego Denona dcd 720 ae. Pomijając dźwięk to po 2 miesiącach się rozsypał - padł mechanizm szuflady. Było odtworzone na nim 10 płyt. Ale za to ładny był i mp3 z pena czytał ;)

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A 09 sluchałem tylko w komisie w wawie z 5 lat temu. Zaskoczył mnie bo oprócz monumentalnosci w dzwięku był też szybki i dokładny. Nie było mnie na niego stać...

Z ciekawszych pionieerów słuchalem też m73. Mimo, ze to końcowka to miala volume. Nie kupiłem jej bo wybrałem sansui alpha au607mos premium. Chwalę tą chwilę do dziś bo nie dałem się skusić, a mos jest ze mną do dziś.

Wszystkie pozostałe rownież z serii chyba Reference(nie pamiętam ja w pionieerze się ta seria nazywa) byly przewidywalne. Tzn firmowy dzwięk jak dla mnie za ciepły, misiowaty.

Acha, nawet sprzedawca m73 założył się ze mną, że P zagra ciekawiej, lepiej od sansui ale po moim kupnie sansui nawet odebrał telefon ale zabrakło mu czasu na porównanie ;).

Nie skuchałem m90 czego żałuję, ale 73 podobno lepsza.

Wiem, ze są zwolennicy takiego dojżałego grania ale ja dziękuję. Zbyt barwnie, misiowato i cały czas monumentalnie. Dla mnie musi być też szybkość i dynamika. System musi nadążyć za nagraniem. Bas nie występuje tylko w odmianie miękko. Nie może gubić dzwięków. 

Oczywiście wolę pierwiastek ciepła niż chłodu. Ale pierwiastek, a nie cały przekaz. Dlatego też tak podoba mi się EC z lat 90 zestawiony z szybkimi kolumnami( studio 100) Sam mam tabletki50 signature i je uwielbiam. Są szybkie ale i słodkie. Ale nie są w systemie głównym i gdybym miał jeden tor to nie zdecydował bym się na nie. No chyba, że w linii B. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit jak najbardziej brałem pod uwgę Twoją propozycję. Po prostu te egzemplarze co znalazłem na allegro były dosyć zniszczone jak dla mnie, więc czekałem na inne.

Ale już po ptokach bo zakupiłem wczoraj AE Aelite 2 od razu z podstawkami :D.

Podłączyłem sprzęt i jest bajka ! Super się to wszystko skomponowało.

Teraz jedyne co bym chciał jeszcze dokupić to jakiś interkonekt lepszy. 

Jak włącze Direct we wzmacniaczu to jest trochę za jasno , dla sprawdzenia pobawiłem się trochę korektorem w programie Foobar, aby sprawdzić mniej więcej która to częśc pasma jest" do przodu" i wyszło na to , że przede wszystkim górna część średniego pasma i trochę wysokie tony są za bardzo eksponowane. Podejrzewam , że Dac Ca 100 tutaj rozjaśnia dość nieźle.

Więc ponowne pytanie do was drodzy Panowie. Czy znajde jakiś interkonekt, który złagodzi/przygasi tą górną część pasma?

Aby sprawdzić, czy wogle usłyszę różnicę w okablowaniu to podłączyłem zwykły kabelek - taki za 10 zł i różnica była dość mocno słyszalna - dźwięk się przyciemnił, ale zrobił się jakiś taki "matowy"? Prolink Futura zdecydowanie gra lepiej, ale bardzo jasno w moim systemie.

Na wydanie mam coś około 150 zł - tylko używka coś sie znajdzie?

Dziękuję za pomoc !

 

Edytowano przez metal1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratuluję zakupu, skoro kolumny Ci się spodobały. To, że są trochę jasne, ostre na górze, to niestety tak mają. Ale jak wiesz do Twojej muzyki trudno dobrać idealnie grające zestawy. Jeśli jak piszesz, nie jest to bardzo duża ekspozycja wysokich, to można temu zaradzić. Grunt, że cała reszta Ci się podoba.
Ja na Twoim miejscu posłuchałbym tych kolumn jeszcze kilkadziesiąt godzin z tym co masz. Często system musi się ułożyć, wygrzać. Każde odłączenie i ponowne włączenie kabli wpływa na dźwięk i trzeba odczekać aż wszystko dojdzie do optymalnych parametrów.
Kolegom nieraz proponuję trzymanie wzmacniacza cały czas pod prądem (tylko wyciszenie wzmacniacza, gdy nie słuchają). Tak na ogół gra dużo lepiej. Nieraz, gdy odsłuchy są krótkie, to można nie poznać prawdziwego brzmienia swojego systemu/wzmacniacza. Jeśli nawet masz obawy o stałe tego typu podgrzewanie wzmacniacza, spróbuj choć kilka dni nie wyłączać i obserwuj czy się coś w dźwięku zmienia. Najlepiej na doskonale znanych sobie nagraniach. Możesz być zaskoczony.

Jeśli nic się nie zmieni (choć sądzę, że będą zmiany), to z najtańszych proponuję interkonekty Alphard Da Vinci HE8SP.
Można też, gdybyś miał kłopot z kupieniem 2x RCA, zastosować kable component. Podłączysz wówczas dwie końcówki a trzecia będzie sobie swobodnie wisiała.
http://www.zbyromex.pl/pl/p/Kabel-3RCA-3RCA-Component-HF-8CR-1%2C6m.-/1519

Albo jakiś Cable Talk, np. z serii Studio albo Reference. Mogłyby się jeszcze sprawdzić u Ciebie Van Den Hul The First albo The Second. Lecz chyba budżet na to nie pozwoli.

Możesz także spróbować skręcić kolumny do środka sceny albo usiąść tak, by głośnik wysokotonowy był poniżej lub powyżej Twoich uszu. Choć tracisz wówczas trochę na precyzji przekazu.

A tak z ciekawości, to ile dałeś za te kolumny wraz ze standami? Standy są solidne, czy takie lekkie stojaczki? Marnej jakości, lekkie, niestabilne standy mogą degradować jakość dźwięku kolumn.
Kup na allegro paczkę Blu Tack. Ulep po 4 kulki i postaw na nich kolumny na standach. To najczęściej daje także poprawę dźwięku. Ja używam i dlatego Ci polecam.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi Panowie.

Za zestaw kolumny + standy zapłaciłem 1350 zł. Standy ważą po 25 kg każdy - są chyba z żelaza i dodatkowo można je jeszcze dociążyć. Blu taca dostałem od sprzedawcy 2 paczki w komplecie i już mnie poinstruował, jak mam przykleić kolumny do nich i jak je później zdjąć ;) 

Wielkie dzięki za propozycje kabli.

Tak też zrobię , póki co nie będę nic zmieniał i słuchał na prolinku i zobaczę jak będzie za miesiąć. Wzmacniacza na próbę zostawie na kilka dni włączonego i zobaczę czy słyszę różnicę. Pokombinuję jeszcze z ustawieniem kolumn, chociaż całą noc już z nimi jeździłem i znalazłem najbardziej optymalny dla mnie punkt.

To nie jest tak , że to mnie drażni te wyższe pasmo , wszystko mi się bardzo podoba , po prosty trochę jakby się u góry uspokoiło to byłoby jak dla mnie już idealne. 

Na muzyce pop, tanecznej, wokalnej itp. jest super - tutaj wysokie nie drażnią . W tym co pisze winę ponoszą stare nagrania metalowe , które same w sobie są nagrane tak jakby było dużo wysokich rejestrów - mają one taki dźwięk bardzo chudy. Ale jak pisałem wcześniej ogólnie jest bardzo dobrze.

Co ciekawe ten Pioneer jak włącze przycis Direct to gra detaliczniej i też jaśniej zarazem niż jak go wyłączę , a korekcje mam na 0. Jest duża różnica. Bez Direct dzwięk jakby trochę więdnął.

Ogólnie mi się bardzo podoba jak ten wzmacniacz gra - bardzo mi pasuje te jego ciepło i spokój. Mam troszkę porównanie gdyż dane mi było usłyszeć jeszcze kilka wzmacniaczy , ale takich tanich nowych , no i nie ma o czym mówić ;)

Tak naprawdę swoją przygodę z "lepszym" audio dopiero rozpoczynam więc jeszcze dużo przede mną, a że kocham muzykę to chcę mieć jak najlepsze doznania związanie z nią ;)

Jeszcze raz dziękuję Panowie za pomoc , gdyż sam to bym kupił zapewne wielkie ..... ;)

 

 

 

Edytowano przez metal1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również gratuluję koledze świetnego moim zdaniem wyboru. Aelite to kolumny na długi czas potrafią mile zaskoczyć i spokojnie można do nich podpinać sporo droższy wzmacniacz, a one nadal czymś zaskoczą. Odnośnie góry to bez dwóch zdań wina DAC tu po jakimś czasie jeśli nie wymiana to modyfikacja wskazana. Na naszym forum jest spec, który ten model na wylot zna;). Tak jak audiowit wspomniał odezwij się za jakiś czas jak się osłuchasz. Nie pomiń też rad Angela szczególnie z przewodem 3xRCA często zakup takiego wychodzi dużo korzystniej finansowo, a jakość w audio ta sam co identyczny model 2xRCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wzmacniacza przez jedną noc nie wyłączałem i muszę powiedzieć , że jest różnica. Głównie dźwięk jest mniej suchy i pełniejszy. Może nie są to duże zmiany , ale jak najbardziej słyszalne. Tutaj duży plus. Co by nie było jednak ciągle ta jasność/delikatna ostrość mnie trochę drażni. Miałem czekać miesiąc, ale nie wytrzymam. Korci mnie aby coś jeszcze dokupić. Zgodnie z waszymi przypuszczeniami jak i moimi Dac idzie na sprzedaż. Zresztą już mam kupca. Dopełnił to fakt , że kiedy podłączyłem karte muzyczną z PC bez dac'a do wzmacniacza to juz tej jasnosci nie było. Oczywiscie dżwiek się zrobił znacznie gorszy, zmulony, bez szczegółów. Natomiast z laptopa przy takim podłączeniu pod dziurkę od słuchawek to już totalna katastrofa.

Więc pytanie kolejne , Co byście zaproponowali tak do 500 - max 600 zł jeśli chodzi o Dac?

Pozdrawiam.

Edytowano przez metal1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wzmacniacza i tych kolumn , jak i Twoich preferencji z mojej strony polecam DAC Nostromo Wolf - tą najnowszą wersję oczywiście. Używki chodzą po 500 zł. Ten DAC gra dosyć neutralnie, a nawet delikatnie w stronę ocieplenia, ale gra żwawo, rytmicznie, na pewno nie jasno czy też ostro. Myślę, że powienien Ci on przypasować. CA dacmagic 100 gra co by nie było jasno i moim zdaniem on jest głównym winowajcom tego rozjaśnienia/ostrości u Ciebie.

Jeśli chodzi o muzykę ciężką to moim zdaniem ten wzmacniacz, nawet przy jaśniejszych szybkich kolumnach potrzebuje "konkretnego" w przekazie źródła, które nie gra ospale, nie zamula - ale też nie wyostrza i nie rozjaśnia za bardzo.

Musisz tylko wiedzieć, że Nostromo Wolf nie ma wejścia USB więc musisz mieć wyjście optyczne Toslink lub koaksjalne Coaxial w PC czy laptopie.

Jeżeli jednak chciałbyś coś z wejściem na USB to polecam również Nostromo , ale model "5". Gra on troszkę ciemniej od Wolfa, jest może delikatnie mniej szczegółowy, ale to również ciekawy wybór i powinien Ci podejść. 

W obu przypadkach - ta jasność/ostrość powinna zniknąć u Ciebie - a sama muzyka powinna dostać jeszcze większej rytmiki i przede wszystkim dynamiki, a nawet lekkiego dociążenia {ale bez przymulenia} - co w metalu jest bardzo istotne.

Jakbyś kupił któregoś z tych DAC'ów to w przyszłości polecam do nich lepsze zasilanie w postaci zasilacza Nostromo 12V. Uzyskasz jeszcze lepsze doznania dźwiękowe ;) Zasilacz nie jest drogi - a warto zainwestować ;)

Ps. Niech Cię nie zrażą ceny za nowe urządzenia od tego producenta. Uwiesz mi , że jakby napis na tym DAC'u był inny , czyt. renomowanej i cenionej przez wiele lat firmy audio to cena byłaby znacznie wyższa ;)

Ten Dac Magic 100 nie bez powodu zleciał z ceny około 1400 zł ile kosztował na początku do 600 zł ;) Oczywiście nie twierdzę, że jest zły, a szczególnie za tą końcową cenę, gdzie nic innego się w sumie nowego nie kupi za takie pieniądze.

 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF V 90 to moim zdaniem bardzo fajny DAC. Również złagodził by Ci wysokie tony, jednak wprowadziłby też za dużo spokoju i wypchnał środek do przodu. Moim zdaniem to nie jest dobre urządzenie do Twoich preferencji muzycznych przy tym wzmacniaczu. Pioneer już robi odpowiednią robotę z ociepleniem i przyciemnieniem.

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ten Dac mam na gwarancji jeszcze oraz kupca, który tylko czeka na jego kupno ;) Druga sprawa , że chće spróbować czegoś innego , oczywiście dziękuję za propozycję.

Dorwałem Wolfa razem z tym dobrym zasilaczem na alledrogo. Była tylko jedna aukcja jeśli chodzi o używki i to jeszcze 50 km odemnie. Dzisiaj jadę go odebrać osobiście. Jak nie podpasuje to odsprzedam dalej ;) 

Edytowano przez metal1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci się udało kupić za 700 zł komplet to byłoby elegancko. Powodzenia ;)

Dodam tylko, że moim zdaniem źródło jest bardzo ważnym elementem tej układanki, szkoda , że niektórzy mało co zwracają właśnie na nie uwagę. Po przejściu z Ca Dac Magic 100 usłyszysz dużą zmianę, co by nie było jest to między innymi inny typ prezentacji, mam tylko nadzieję, że Ci podejdzie.

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Nostromo Wolf z zasilaczem od Nostromo od wczoraj już u mnie w systemie.

Zmiany jakie wprowadził ten Dac w dźwięku to mówiąc krótko coś pięknego. Wszelka jasność i ostrość , która mnie drażniła od samego początku po prostu zniknęła. Dźwięk się wyrównał, a wręcz dostał lepszego wypełnienia oraz dociążenia. Stopa perkusji nabrała siły , uderzenia - jest mocniejsza , świetnie kontrolowana. Gitary dostały większego drive'u . masy. Wszelkie instrumenty mają większy wolumen dźwięku. jest świetna separacja pomiędzy nimi. Co najlepsze scena dźwiękowa się poszeszyła i pogłębiła - zrobił się jakby efekt 3d.

Podsumowując Dac Nostromo świetnie się zgrał z tym co mam i co najlepsze dźwięk mi teraz po prostu bardzo odpawiada. Teraz jestem już bardzo zadowolony. Dac Magic 100 się u mnie po prostu nie sprawdził. Ciesze się, źe nie kupiłem kabelków, choć w przyszłości i tak na coś lepszego je zamienie.

Dziękuję wszystkim za pomoc w moim temacie. Wiedza i doświadczenie jednak robią swoje ;)

Oczywiście największe podziękowania dla kolegów @Angel i @Note.

Teraz uciekam delektować się muzyką. Właśnie leci album Metal Church - The Dark - po prostu poezja ;) 

Pozdrawiam serdecznie ...

Ps. Post kolegi @S4Home pozostawiam bez komentarza.

 

 

Edytowano przez metal1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...