Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy


Recommended Posts

Witam, zacznę jak przy pierwszym poście;) ...od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie lampowiec, przedział cenowy, hmmm 2 do max 3 tyś. Miałem kiedyś kupić Jolidę bodajże  302, ale tak się zbierałem, że  poszedł w świat. Czy Jolida to dobry kierunek, zwłaszcza niższe modele 202, 302? Pewnie później dojdą  głosniki, ale zacznę od wzmacniacza. Obecnie zastanawiam się nad 202 ale jak to w życiu bywa brak szans na odsłuch. Lokalizacja to moja mała sypialka, gdzie i tak spędzam większość czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Audio Autonomy napisał:

Chili, a na jakim wzmacniaczu w tej chwili słuchasz?  Masz jakieś oczekiwania co do dźwięku?

Prawdziwie audio szaleństwo czyli...denon 710 ae i bardzo mi to odpowiada.

 

2 godziny temu, audiowit napisał:

No to szukamy. Rozumiem, ze integra?

W tych pieniądzach to raczej tak, póki co nie mam ochoty wchodzić w przedwzmacniacz.

 

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Właśnie też o tym myślałem przeglądając oferty. I Chilli jakie kolumny, metraż i czego słuchasz.

Metraż malutki z 18m a muzyka to klimaty Stinga, Jaksona i corazbardzoej starocie jak Krajewski  Brekaut .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chili ja bym nie zarzucał myśli o lampie Jolida. Na rynku wtórnym pojawiają się czasem 3020, 502 jeszcze z dobrej amerykańskiej produkcji. Jeśli trafisz na taki to bierz bez zastanowienia. Znam ludzi, którzy maja do dziś wzmacniacz Jolida 502, choć stać ich na dużo droższe i teoretycznie droższe wzmacniacze. 

Nie wiem, o jakich wzmacniaczach chińskich tu mówimy. temat rzeka i w dwóch zdaniach nie podjąłbym się odpowiedzieć. Miałem z wieloma chińskimi lampami do czynienia, również z CD i mam też pozytywne wrażenia, np. nadal używam chińskiego odtwarzacza.

Na Twoim miejscu rozejrzałbym się też za produktami polskimi, np. Amplifona. Rzuć też okiem na to:

http://allegro.pl/wzmacniacz-pocahontas-i6836146055.html

Rozumiem, że kolumny będą dobierane po zakupieniu lampy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem aukcje i Pocahontas, to chyba najciekawszy wzmacniacz, który jest w tej chwili do sprzedania. Jednak o pierwszych egzemplarzach wzmacniaczy Pana Grzegorza są różne opinie, nie wszystkim się one podobały (nie mówię tu o samym minimalistycznym wyglądzie oczywiście). Dlatego warto się wybrać na odsłuch i sprawdzić jak on gra. Tym bardziej, że Pan Grzegorz często przecież robi wzmacniacze "pod klienta" i stąd też mogą się one różnić brzmieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Autonomy rozumiem, że pisząc pan Grzegorz miałeś na myśli pana Andrzej Marków, bo właśnie ten drugi jest twórcą Pocahontas i Lorelei. Słuchałem zarówno Pocahontas (również te pierwsze egzemplarze), miałem Loreli i uważam, że są to jedne z lepszych wzmacniaczy lampowych rodzimej produkcji i nie tylko.

Może dodam, że Amplifona WT-30 można kupić z ogłoszenia w granicach 2 - 3 tys. zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

Przejrzałem aukcje i Pocahontas, to chyba najciekawszy wzmacniacz, który jest w tej chwili do sprzedania. Jednak o pierwszych egzemplarzach wzmacniaczy Pana Grzegorza są różne opinie, nie wszystkim się one podobały (nie mówię tu o samym minimalistycznym wyglądzie oczywiście).

AudioAutonomy - słuchałeś pierwszych egzemplarzy POCAHONTAS czy tylko czytałeś o tym?  Oraz kolejnych jego produktów...

Pocahontas była prezentowana wielokrotnie na AudioShow - od samego początku (czyli również PIERWSZE EGZEMPLARZE" !) i jakoś nikt z osób znających się na rzeczy nie narzekał. Narzekali przede wszystkim ci, którym nie podobało się to, że człowiek mało znany w środowisku "internetowych audiofili" może produkować tanie (oraz na tanich lampach) i dobrze grające wzmacniacze.

Chili,

niestety bardzo rzadko się pojawia PrimaLuna Prologue One - a też się mieści w zakresie cenowym. Zwróć uwagę na ten wzmacniacz, ma in. przydatną funkcję AutoBias.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo, tak się składa, że słuchałem, oglądałem i nawet dotykałem :) Poza tym nie rozumiem za bardzo Twojego "ataku". Moim zdaniem Pocahontas to bardzo przyzwoity wzmacniacz, co też już wcześniej napisałem. A co do opinii audio-trolii internetowych,  na których to podobno bazuje moja wiedza o Pocahontas, to po każdym sprzęcie potrafią się "przewieźć". Nie ma się co nimi przejmować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

AudioAutonomy - słuchałeś pierwszych egzemplarzy POCAHONTAS czy tylko czytałeś o tym?  Oraz kolejnych jego produktów...

Pocahontas była prezentowana wielokrotnie na AudioShow - od samego początku (czyli również PIERWSZE EGZEMPLARZE" !) i jakoś nikt z osób znających się na rzeczy nie narzekał. Narzekali przede wszystkim ci, którym nie podobało się to, że człowiek mało znany w środowisku "internetowych audiofili" może produkować tanie (oraz na tanich lampach) i dobrze grające wzmacniacze.

Cytat

@RoRo, tak się składa, że słuchałem, oglądałem i nawet dotykałem Poza tym nie rozumiem za bardzo Twojego "ataku". Moim zdaniem Pocahontas to bardzo przyzwoity wzmacniacz, co też już wcześniej napisałem. A co do opinii audio-trolii internetowych,  na których to podobno bazuje moja wiedza o Pocahontas, to po każdym sprzęcie potrafią się "przewieźć". Nie ma się co nimi przejmować.

Ja też nie zauważyłem, aby RoRo kogokolwiek w tym temacie porównywał z kimkolwiek.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"Chili,

niestety bardzo rzadko się pojawia PrimaLuna Prologue One - a też się mieści w zakresie cenowym. Zwróć uwagę na ten wzmacniacz, ma in. przydatną funkcję AutoBias."

 

Z całego serca podpisuję się pod powyższym wpisem. Mam i jak na razie nie myślę o zmianie, a metraż mam podobny (około 19 m2).

Pozdrawiam

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rafdob napisał:

Z całego serca podpisuję się pod powyższym wpisem. Mam i jak na razie nie myślę o zmianie, a metraż mam podobny (około 19 m2).

Słuchasz na EL34 czy KT88? Napiszesz coś więcej o tym wzmacniaczu? Z czym porównywałeś, w jakim systemie gra to u Ciebie?

Z góry dziękuję za informację zwrotną ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

U mnie gra jeszcze na oryginalnych lampach EL34, wcześniej miałem u siebie (Pioneer 656 krótko, potem Advance Acoustic MAX 450).

Gra to u mnie z Sonus Faber Toy Tower, równie dobrze grały też Dynaudio Focusy 160 (tyle, że nie chciałem już podstawkowych kolumn). Według mnie gra to po ciepłej stronie "Mocy", ale tzw "kopa" mu nie brakuje.

Pozdrawiam

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chili,
celować w opcję z KT88 możesz B| - tyle, że w założonej kwocie raczej nie trafisz :837_no_entry: , bo raczej trudno "złapać" dobrą i zadbaną integrę lampową za 1/3 ceny. Więc zostaje Ci wersja Prologue One (dlatego o tej wersji wspomniałem), bo tamte są dużo droższe (Classic, a tym bardziej Premium).

No i warto dodać, że informacja o przełączniku i fotka którą zamieścił AA pochodzi z testu Pana Macieja Stryjeckiego, opublikowanego w 5 numerze "Hi-Fi i Muzyka" z 2011 roku. To tak dla porządku... (którego chyba zabrakło)

http://www.hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista/633-primaluna-prologue-premium.html

Pozdrawiam
PS. Na szczęście jest dostępnych w Internecie parę dobrych i polskojęzycznych testów wzmacniaczy PrimaLuna - warto poczytać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja @RoRo, zapomniałem dodać skąd pochodzi powyższe zdjęcie. A co do KT88, to chyba faktycznie ciężko by było o wzmacniacz na nich w zakładanym przez Chili budżecie. Może ewentualnie chińszczyzna, czyli Yaqin MC100B lub MS110B za około 800$. Aczkolwiek nie słuchałem ich więc się o nich nie wypowiem.

Są jeszcze inne cuda na KT88 w tej cenie?

Edytowano przez Audio Autonomy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...