Skocz do zawartości

Które kolumny do salonu wybrać ?


Mateo89

Recommended Posts

@KraftTe kolumny to teraz tylko punkt odniesienia . Bedę kolejny raz na odsłuchach to porównam z podanymi wcześniej modelami kolumn i wybiorę może tańsze dlatego nawet nie biorąc pod uwagę kolumn proszę o poradę jaki wzmacniacz w razie czego mam szukać w salonach i prosić o podłączenie by porównać jaka jest różnica w dźwięku z nie wybranymi jeszcze przeze mnie tak na prawdę kolumnami jaki będzie najlepszy powiedzmy w budżecie 4000 góra 4500 zł najlepszy bardziej uniwersalny może tak to nazwę bo fachowo nie wiem jak i by miał wyświetlacz i nie wiem nadal co z tym USB ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@Mateo89 wszystko przez to, że źle napisałeś pierwszy post. Brakuje w wątku wielu informacji i wyszła z tego rozprawka na temat skuteczności kolumn, a dalej nie wiemy co ci doradzić.

Z USB jest lipa, bo producenci poszli wydaje mi się w stronę sieci i raczej większość sprzętu strumieniuje dźwięk. Poleciłem ci tę sieciówkę Yamahy, bo wcześniej nie było słowa o plikach Flac. Oczywiście ona odtworzy to tylko z serwera DLNA / dysku NAS. Do NAD C356BEE są do kupienia moduły, ale albo DAC, albo sieć. Nie wiem do czego zamierzasz jeszcze sprzęt podłączać i jakich gniazd wymagasz od wzmacniacza.

Sam rozglądam się za wzmacniaczem i odtwarzaczem Flac i wiem już że posiadanie USB nie jest nie wiedzieć czemu tanie. Prawdopodobnie zdecyduję się na serwer NAS i odtwarzanie poprzez bezpośrednie podłączenie do DAC albo strumieniowanie. Sam mam w tej chwili Onkyo TX-8150 i już wiem, że takiej wygody jaką on oferuje nie będę miał nigdy z żadnym sprzętem oferującym lepszy dźwięk, chyba że za 20 tysięcy.

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasny przyznaje mój błąd nie podałem ważnych szczegółów wcześniej i wyszła z tego lekcja historii. Ja chcę mieć możliwość słuchania przez kolumny plików z USB w 70 procentach do tego mam dekoder telewizyjny i czasami chce dobry film oglądnąć z dźwiękiem z kolumn, następna rzecz to radio i funkcja tidal i spotyfi bo z nich też korzystam, mam też playstation 4 pro więc też jakoś chciałbym to podłączyć. Teraz podałem wszystkie swoje oczekiwania czy macie jakieś pomysły? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z możliwości to Yamaha WXAD-10, która zapewni serwisy strumieniujące i odtwarzanie Flac z dysku NAS, który należałoby dokupić. Myślę, że razem można zmieścić się w kwocie 1500 zł. Sterowanie odbywa się smartfonem. @S4Home polecał ten sprzęt kilkukrotnie.

Pozostałą kwotę rozdysponować pomiędzy kolumny, a wzmacniacz z DACem zapewniającym wejścia cyfrowe dla TV lub klasyczny wzmacniacz analogowy i bardzo tani DAC. Nie jesteś zainteresowany kolumnami poekspozycyjnymi / używanymi?

http://allegro.pl/kolumny-heco-celan-gt-902-czarne-hg-para-i6815862008.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z wejściami cyfrowymi i bluetooth. Do niego podpinasz cyfrowo TV i konsolę. W telefonie/tablecie możesz słuchać radia internetowego i serwisów strumieniowych i wysyłać sygnał przez BT do wzmacniacza (na jakości w tym wypadku nie stracisz). To minimum. Jak chcesz trochę więcej to dokupujesz Chromecasta, który ma Wi-Fi. Później zbierasz pieniądze i dokupujesz odtwarzacz sieciowy a Chromecasta sprzedajesz (i tracisz na tym 50 zł). Koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo oczywiście nikt nie namawia na używany sprzęt na siłę, ale tak dla twojej informacji kilka zdań.
Sprzęty audio kupione za grube tysiące szczególnie ten mniej znanych firm są używane najczęściej przez dbających o swój skarb audiofili czy też wielbicieli audio są oni wręcz pedantyczni jeśli chodzi o ich skarb także ryzyko, że coś będzie nie tak zdarza się niezwykle rzadko. Jeśli starannie wybierzesz sprzedawcę nie ma obaw, że coś będzie nie tak.
Pomimo że heco czy magnaty to bardzo dobrzy producenci to aż łezka się kręci w oku jak widzę sprzęt na allegro za kwotę 5000-6000 zł począwszy od Pylon audio diamond 28, poprzez Akustyk ILR12 na świetnych przetwornikach(tu niezbędny odsłuch u sprzedającego), dalej Tannoy Revolution XT 8F, Infinity Kappa czy Dynaudio zdażają się też studio 16 hertz minas anor, aż zawrotu głowy można dostać. Większość z nich stan idealny, a dźwięk w swojej klasie i stylu niebanalny wręcz w niektórych przypadkach świetny. Przytoczyłem tylko kilka dość znanych, ale bardzo dobrych kolumn, a jest tego wiele więcej szkoda się zamykać w nowym sprzęcie bo niestety jest to dźwiękowo słabsze granie. Jeśli będziesz na odsłuchu postaraj się sprawdzić jak graja kolumny za 12-18 tyś żebyś miał świadomość co możesz dostać kupując sprzęt z drugiej ręki. Każda opcja przy wydawaniu 10 tyś zł jest dobra by potem nie żałować i nie stracić 40% na odsprzedaży ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanwingwezmę to pod uwagę postaram się sprawdzić każdą z tych firm i modeli kolumn jeśli będzie taka możliwość . Wybór jest ogromny i na pewno poproszę o pokaz kolumn dużo droższych z tych które wymieniłeś może jeśli zobaczę wielką różnice to wtedy się zdecyduje na używany sprzęt ale muszę t różnice znacznie poczuć w dźwięku .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanwing @Kraft @jasny @AngelPanowie byłem na odsłuchu słyszałem wiele propozycji typu Dali Magnat Klipsch JBL itp i dużo innych żadne mi nie odpowiadały to wyglądem a to dźwiękiem i jestem rozbity bo nic nie wybrałem bo nie byłem jakoś zadowolony, ale nadal nigdzie nie dostałem do odsłuchu kolumn Heco Celan 902 . Dostałem tez propozycje alternatywy Monitor Audio Silver 10 ale też nie było ich możliwości odsłuchać. Ktoś wie gdzie znajdę  salę odsłuchową z tymi kolumnami  w woj. Lubuskim ? Może tez być w Szczecinie lub Poznaniu jeśli znacie jakiś sklep bo gdzie nie dzwonie to nie mają .

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak słuchałem magnat quantum 759 nawet fajne szybkie ale twarde później jbl studio 290 katastrofa moim zdaniem brakowało każdego dźwięku czy to wysokiego czy to niskiego bassu później klipsch rp 280 f po raz drugi bo już kiedyś ich słuchałem ładnie grały ale gorzej od heco które też słuchałem 3 tygodnie wcześniej model 702 następne były dali zensor 7 pięknie grały ale trochę za słabo czyli mało krzykliwe. Wszystkie podłączone do onkyo tx 8270. Szczerze powiem efektu wow nie miałem. Dlatego pytanie do Was gdzie odsłuchać kolumny heco 902 i monitor audio Silver 10 w lubuskim lub w Gorzowie Wielkopolskim Poznaniu Szczecinie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze dla porządku jaki repertuar przesłuchiwałeś. Może to się kiedyś komuś przydać. 

"dali zensor 7 pięknie grały ale trochę za słabo czyli mało krzykliwe" - to chyba dobrze? Jak coś gra krzykliwie przez 15 min., to można założyć, że przy dłuższym odsłuchu będzie męczące. Tylko, czy Dali Zensor nie są za tanie względem Twojego budżetu? Może powinieneś posłuchać wyższego modelu - Opticon 6. Góra jest tam świetnej jakości. 

Co do Silver 10 (stary model, nie wiem, czy nowy jest już w sklepach), to mają średnie recenzje. Wyżej są oceniane Silver 8. Te odsłuchiwałem dwukrotnie i bardzo mnie rozczarowały. Ładne wykończenie, zaawansowana technika, precyzyjny dźwięk, ale co zrobić, że na ich tle rywale wypadali za każdym razem lepiej, bardziej wciągająco. 

Jest szansa, że Dali, Heco i MA będą mieli do odsłuchu w Audioplaza w Poznaniu. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mateo89 napisał:

Wszystkie podłączone do onkyo tx 8270. Szczerze powiem efektu wow nie miałem.

Nie wiem, czy słabym ogniwem nie był amplituner. Może nie, może po prostu szukasz jeszcze swojego brzmienia, ale szkoda, że nie podpiąłeś dla porównania tych samych kolumn do czegoś mocniejszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Mateo jak heco weźmiesz naprawdę widzę, że Ci bardzo do gustu przypadły, a skoro Ci się podobają to nie ma co kombinować. Z czasem warto będzie zmienić Onkyo ewentualnie na rasowy wzmacniacz bo mimo iż nie jest to jakiś bubel to z heco wszystkiego co najlepsze nie wyciśnie. Same heco fakt solidna, miła dla oka konstrukcja, a i dźwiękowo nie jest źle to w sumie poziom kolumn które w ostatnich postach wymieniłeś. W tej cenie lepiej zagrają jedynie podstawkowe kolumny z nowych (w niektórych aspektach) albo już klasowo lepiej używane sprzęty, a skoro masz po nocach nie spać to lepiej weź to co sprawdziłeś;). 

Zawsze też po roku czy dwóch jak zapragniesz wyrafinowanego dźwięku to możesz przecież kupić coś innego:). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft Dzwoniłem do tego sklepu Audio Plaza te kolumny których szukam tylko na zamówienie nie da rady ich osłuchać :(Słuchałem swojej muzyki typu Trance i House na każdej parze kolumn po 20 min i z podanych kolumn najlepiej wypadły Klipsch rp 280 ale tak jak mówiłem kilka tygodni wcześniej byłem na odsłuchu Klipsch 280 F z heco celan gt 702 i dla mnie heco wygrały wiec dlatego stwierdziłem że w porównaniu z reszta kolumn tez wygrały. Nie słyszałem o nowszej serii Monitor Audio Silver 10 czy możesz podać więcej szczegółów ? MA Silver 10 polecił mi do odsłuchu @S4Home i mówił że to bardzo dobra alternatywa i może nawet okazać się lepsza  @jasny nie prosiłem od podłączenie zwykłego wzmacniacz bo przyjechałem z zamiarem odsłuchania amplitunera może to był błąd i może tak jak mówisz nie znalazłem jeszcze swojego brzmienia tego co złapie za serce. @Sanwing kolego tu nie chodzi o to że idę w zaparte i próbuję sam siebie przekonać że heco Celan gt 902 będą najlepsze dla mnie bo mi sie podobają, nawet nie wiem jak grają a mogą grać lepiej albo gorzej i tu nie ma znaczenia że to najwyższy model ,nie mogę nigdzie ich odsłuchać jedyne co mogę powiedzieć to że Celan 702 czyli model starszy widziałem i słuchałem i naprawdę podobał mi się ich wygląd i wykończenie bo jest na najwyższym poziomie ,żadna kolumna tego nie oferowała a 902ki są tak samo zrobione ale za to dużo droższe i tak naprawdę nikt nie wie jak brzmią i czy warto do nich dołożyć szkoda. Na Hi Fi Voice Heco Celan 902 dostały dużo więcej punktów za dźwięk i całą resztę parametrów niż Heco Celan 702 które były słabo ocenione dlatego sądzę że te droższe będą mega wypasem ale to tylko przypuszczenia. @Sanwing nie mam zamiaru sprzedawać zestawu po roku czy dwóch tylko po to by szukać lepszego dźwięku chyba że mówisz o samym amplitunerze który na pewno zmienię za rok lub trochę więcej :) Jeśli nie znajdę tych kolumn będę zmuszony odwiedzić @S4Home który zaproponował mi porównanie Heco Celan 902 z Monitor Audio Silver 10 i stwierdził że jego zdaniem Silver 10 będą lepsze ale w ciemno nie chce nic kupić muszę je zobaczyć posłuchać i podjąć decyzję.

Na początku kiedy zakładałem ten temat myślałem że to będzie proste bo cóż trudnego wybrać kolumny i wzmacniacz jednak grubo się myliłem i teraz sam nie wiem czy jestem tak wybredny czy naprawdę tak ciężko znaleźć kolumny zadowalające moją osobę a może po prostu nie potrafię zobaczyć najważniejszych różnic które powinny zaważyć o mojej decyzji ? Sam nie wiem . Mam nadzieję że z Waszą pomocą w końcu wybiorę to co będzie najlepsze dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi o to, że idziesz w zaparte po prostu heco zrobiło na tobie dobre wrażenie i tyle. Jeśli po odsłuchaniu tyłu kolumn się to nie zmieniło to pewnie się nie zmieni stąd moja uwaga o tym, że warto je wziąć. Jedyny błąd to taki, że wszystkiego słuchasz z Onkyo i że nie posłuchałeś kolumn z wyższej półki jak Ci radziłem, a jest masa kolumn lepszych od heco. Warto przy takim budżecie sprawdzić każda opcje nawet z tą używaną by potem nie żałować. 

Jeszcze co do amplitunera. Jest taka złota zasada nieraz tu przypominana, że system zagra tak jak jego najsłabszy element. Ja kupiłem sprzęt razem ze wzmacniaczem marantz pm 7001 i po zmianie na Thule audio odczułem takiego kopa jakościowego, że do dziś jestem pod wrażeniem, a to ta sama półka cenowa. Jasny dobrze prawi, że wiele kolumn jest ograniczonych przez Onkyo Uli warto z lepszym wzmacniaczem je odsłuchać tym bardziej, że kiedyś możesz Onkyo zmienić.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...