Skocz do zawartości

Które kolumny do salonu wybrać ?


Mateo89

Recommended Posts

@Sanwing przyznam Ci racje że popełniłem wielki błąd bo faktycznie mogłem odsłuchać to z jakimś dobrym wzmacniaczem ale był jeden haczyk bo żaden sprzęt nie oferuje wejścia USB które jest mi najbardziej potrzebne praktycznie w 100 % reszty może tak na prawde nie być i dlatego sprzedawca nawet nie pytał i nie proponował czy podłączyć wzmacniacz. Ja mam całą kolekcje swoich utworów na komputerze i słucham zawsze z USB. @Kraft bardzo ładne te kolumny ciekawe jak z brzmieniem i kiedy będą dostępne ktoś coś wie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A nie prostszym sposobem jest zakup jakże popularnego DAC?;) http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/dac-unostromo-detail z samym USB, ewentualnie http://www.hi-fi.com.pl/przetworniki-c-a-testy-lista/1653-cambridge-audio-dacmagic-100.html i problem z USB, optykiem rozwiązany:). DAC ma tę zaletę, że jak kiedyś przyjdzie na myśl zmiana wzmacniacza to DAC nam zostaje, ewentualnie samym DAC można robić zmiany w torze które wpłyną na dźwięk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to nie doczytałem, że pod pendrive ma to być, a nie ma przejściówek do typu B żeby sobie dysk wpiąć czy pendrive'a? Podstawowe przejściówki to 10 zł tylko pytanie jak z zasileniem np dysku twardego czy typ B talerzowca napędzi?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanwing to już chyba za dużo elektroniki jak dla mnie te wszystkie przejściówki typu DAC itp chce prostoty w sprzęcie bez kombinowania . @Kraft fakt sprzedawca nawet nie dał pomysłu by podłączyć wzmacniacz + wzmacniacz sieciowy a ja nawet o czymś takim nie miałem pojęcia :( Czy możesz opisać co to jest ten wzmacniacz sieciowy ? czy można go podłączyć pod telewizor ? czy posiada Usb tak by można było odtworzyć muzykę z dysku hdd lub pendrive ? O co chodzi z tym że musze mieć usb typu A lub B ? I o co chodzi w połączeniu wzmacniacz + wzmacniacz sieciowy to znaczy że będę miał dwa wzmacniacze ? kurde już nic nie rozumiem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo89 chodzi o dwa urządzenia: wzmacniacz + ODTWARZACZ sieciowy. Coś jak odtwarzacz CD, tyle że napędu zwykle nie posiada, za to oferuje funkcje sieciowe typu Spotify, radio internetowe, strumieniowanie z serwerów dyskowych itp., czasem ma też gniazdo USB, do którego podepniesz pendrive lub dysk zewnętrzny. Nie będziesz miał dwóch wzmacniaczy tylko wzmacniacz i odtwarzacz w dwóch obudowach, czyli coś co Onkyo TX-8270 zawiera w jednej. Będzie drożej, ale to jedyna droga, żeby mieć lepszy dźwięk. Amplitunery stereo to zacne urządzenia, ale tylko do pewnego poziomu. Mam wrażenie, że ty celujesz w poziom wyższy.

 

USB typ A to takie płaskie do którego wpinasz np. pendirve, zaś typ B jest kwadratowe i służy do podpięcia komputera.

usb2-type-b.jpg

 

3 godziny temu, Mateo89 napisał:

@Sanwing to już chyba za dużo elektroniki jak dla mnie te wszystkie przejściówki typu DAC itp chce prostoty w sprzęcie bez komb

Sporo wzmacniaczy ma już dziś DAC na pokładzie więc nie jest to konieczność, pod warunkiem wyboru odpowiedniego urządzenia.

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz sieciowy (nie wzmacniacz sieciowy, jak piszesz), to jest pewnie twoje docelowe źródło dźwięku. Podepniesz pod niego cyfrowo wszystko co chcesz, obsłużysz radio internetowe, różne Tidale, dyski sieciowe, pendrajwy i smatfony przez BT. Alternatywą dla takiego źródła jest wzmacniacz ze złączami cyfrowymi (w tym koniecznie USB B) do którego,  jako odtwarzacz plików i strumieni internetowych, podepniesz komputer.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krafta czy taki odtwarzacz sieciowy można podłączyć pod telewizor to pytanie mojej żony ? bo ona nie bardzo się zna i chciała by przy szukaniu muzyki czy to z sieci np z spotyfi czy z dysku twardego lub pen drive widzieć na ekranie telewizora co szuka i gdzie bo nie zawsze smartfon jest pod ręką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraftale przecież onkyo tx 8270 posiada takie właśnie coś podłączamy go kablem hdmi do telewizora i wszystko widzę serwowanie po aplikacjach itp dlatego myślałem że w odseparowanym zestawie też coś takiego osiągnę. Chyba trochę się nie zrozumieliśmy. Moje tv posiada androida. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt w takich kwotach, jak podałem wyżej kupują po prostu ludzie aspirujący do miana audiofilii i oni nie chcą słuchać Hi-FI "na telewizorze". Mają o słuchaniu muzyki inne wyobrażenie. Raczej półmrok niż świecące 60 cali ledów. Dlatego pewnie w droższym sprzęcie nie przywiązuje się wagi do współpracy z TV. I tak już pewną herezją jest jego obsługa ze smartfona. Onkyo jest skierowane do innego odbiorcy. To próba znalezienie nowej niszy rynkowej. Czas pokaże czy skuteczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcyjne model 8270 wypada rewelacyjnie. Jeśli chcesz wszystko w jednym to możesz w to iść. Klienci są zadowoleni.

Jeśli ustawiasz jednak na jakość to polecam yamahe as701 i wxad10. Masz woeczas dużo lepiej brzmiący wzmak i sieć. Jeśli potrzebujesz usb dla pamięci masowej zamiast tej sieciowka Yamahy to wybierz malinke. I wszystko załatwione w jednej kostce.

A as701 ma jeszcze złącza do podłączenia TV cyfrowo.

Możesz wypożyczyć od nas oba urządzenia i po prostu sprawdzić. A i ceny będziesz miał niższe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...