Skocz do zawartości

Zestaw Stereo do 4tys złotych.


Mateusz1809

Recommended Posts

Witam, 

Za 2 tygodnie rozpoczynam remont pokoju i pomyśłałem nad dobrym zestawem STEREO. Coś w rodzaju 2.1 lub  Głośniki lewy, prawy , centralny + subwoofer. (Nie znam się za bardzo)

Główne źródło dźwięku to będzie telewizor (Będzie kupiony nowy 2017).  Głównie ESKA (Pop) i telewizja (fakty ,filmy ,itp.)

Dodatkowo odtwarzanie plików WAV z dysku na usb.

Posiadam aktualnie już Pionera vsx 930 w salonie , więc prosiłbym aby zostać przy tej firmie amplitiunera.

!!!!!!! W grę nie wchodzi sprzęt używany tylko nowy !!!!!!

 

Edytowano przez Mateusz1809
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu bez suba się nie obejdzie? Do słuchania muzyki sub nie bardzo się nadaje (no chyba, że drogi model). Porządne kolumny stereo (z dobrym wzmacniaczem) potrafią wydobyć z siebie całkiem niski i potężny bas, z pewnością lepszy niż tani sub. 20m2 to nie są jakieś hektary, by odpowiednio dobrane kolumny poległy w tym elemencie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mateusz1809 napisał:

Pioneera używam w salonie z kolumnami TAGA HARMONY 5.1 , a teraz szukam stereo do mojego pokoju. podany budżet jest Całkowitym budżetem na amplitiuner i kolumny. Maksymalnie chcę wydać 4 tys złotych gdyż nie jest to duży pokój.

To w końcu jaka jest powierzchnia tego pokoju?
Podaj więcej informacji (patrz na "Pierwsze posty..." - http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html ), bo jakoś bardzo skrótowo odpowiadasz, jakby Ci nie zależało na odpowiedziach.

O propozycji amplitunera Pioneer SX-N30 już napisał wcześniej Kraft  i to jest dobra propozycja, a jego test masz np. tutaj
http://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2560-pioneer-sx-n30

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, dowiedziałem się wystarczająco. Na amplituner dostane rabat więc kupie go w przedziale 1900-2000zł. I teraz zostaje 2k zł na kolumny, jakie polecacie ? Zależy mi na pełnowartościowym brzmieniu , aby nie był płaski dźwięk , głównie słucham popu , ale chciałbym słyszalny niski ton. 

Pokój jest prostokątny 5metrów długość i 3,35 m szerokość.

 

Edytowano przez Mateusz1809
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już te kolumny (tak piszesz w stopce), to chyba sam wiesz najlepiej, jak graja i czy Ci to odpowiada. Nie rozumiem Twoich pytań. Przenieś te kolumny do pomieszczenia o którym piszesz, przenieś swój stary amplituner Pioneera i posłuchaj czy jest OK. Jeśli tak, to można założyć, że z SX-N30 Tagi zagrają podobnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nawet dobrze się uzupełnia bo Pioneer sxn30 gra dość jasno ,detalicznie, twardo. Z opisu wynika że Taga azure ma delikatną górę, niskie tony są niskie choć w tym wypadku też jak w pionku twarde. Jak chciałbyś w dole pasma nieco więcej tzw masy i lekkiego ciepełka to np Wharfadele diamond 240.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to sam nie wiem czego chcę :$.

Dzięki za doradzenie pionnera sx n30 K - poczytałem, jest idealny dla mnie. (Kupuje)

Kolumny chcę czegoś dobrego sam nie wiem czego , aby nie żałować zakupu. Dlatego się tak zastanawiam.

I czy w przypadku kolumn nie jest tak , że im droższe tym lepsze? ¬¬

Te Wharfadele diamond 240 całkiem nieźle brzmią - trzeba się porządnie zastanowić. (a i te różnice membran w tych wharfadele z daleka widać jak by membrana była papierowa)

No i teraz przejdźmy do okablowania jaką grubość wybrać? Kolumny będą stać w miarę blisko siebie , więc się zastanawiam czy warto wydać na drogi kabel , czy może przy tym zestawie różnica jest tak mała , że dla zwykłego kowalskiego nie będzie słyszalna.

Edytowano przez Mateusz1809
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Skoro mamy zostać przy Pioneerze to poszedł bym w SXN30. Co do kolumn to w modele Klipsch R26 lub Magnat Quantum 677, ewentualnie wspomniane przez jacka Wharfedale.

Sub przy tym zestawie to zły pomysł.

No chyba że dorzucisz 1000 zł typowo na niego. W przeciwnym razie jego wybór przy takiej kwocie ograniczy wybór kolumn do dużo słabszych modeli.

Zapraszam Cie do nas na odsłuch ewentualnie odsłuch może przyjechać do Ciebie. Sprawdzisz i wybierzesz świadomie.

 

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...