Skocz do zawartości

Głośniki PC czy wzmacniacz do kolumny?


Recommended Posts

Witajcie

Mam prośbę o sugestie. Często bywam z laptopem poza miastem i chciałbym mieć coś do słuchania muzyki wieczorami. Kilka lat temu były fajne zestawy 2+1 z dwudrożnymi satelitami do ok. 200 zł. Niestety dziś widzę, że straszna bieda nastała w tym segmencie. Kilka dni temu próbowałem kupić używane Creative T3000 (wiem, jak grają i po ustawieniu equalizera w chińskie osiem, jak dla mojego ucha są naprawdę dobre) ale skończyło się próbą wciśnięcia mi złomu, więc trochę mi się odechciało takich eksperymentów.

Teraz pomyślałem o dwóch opcjach:

1. ModeCom MC-MSF50 - kolumienki jednodrożne, choć przynajmniej z regulacją treble. Ale zważywszy, że podbicie wysokich tonów w laptopowych bzyczkach sprawia, że tony te są dla mnie znośne, to może i z tych Modecom-ów będę zadowolony.

2. Mam starą wieżę (bez wejścia Aux) z dobrą dwudrożną drewnianą kolumną (nie wiem, gdzie jest druga). Słucham z niej radia. I teraz pytanie. Czy mogę zrobić rozgałęzienie kabli do tej kolumny bez wyraźnej straty w jakości dźwięku? Wtedy może kupiłbym tani wzmacniacz, np. Promethean AV-3016 za 120 zł z przesyłką i może byłoby to lepsze rozwiązanie.

Jak myślicie?

Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...