Skocz do zawartości

Klasyczne stereo do salonu


_Łukasz

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim. To mój pierwszy post tutaj a na forum trafiłem przeszukując Google pod kątem klasycznych sprzętów stereo. 

Ostatnie dwa tygodnie przeglądam Allegro i Olx w poszukiwaniu a raczej na początek w zorientowaniu się w klasykach. Chciałbym złożyć sobie dobry zestaw do salonu (35 m2). Nie jestem i niestety nigdy nie będę wybitnym audiofilem z powodu jednostronnej głuchoty - skazany jestem na mono ;)

Wstępnie upatrzyłem sobie kolumny podstawkowe Bang&Olufsen Beovox. Na początek ze względu na dostepność szukałem S45-2 ale doszedłem do wniosku, że lepiej poczekać i zapolować na minimum S80, S120 a najchętniej MS120. Słucham różnorodnej muzyki od popu przez klasyczną po lekki trance. Bardzo zależy mi na dobrym brzmieniu i klasycznym wyglądzie - drewno.

Do tego również coś "vintage" amplituner lub wzmacniacz + tuner Sansui, Kenwood, Yamaha może Pioneer. Lata 70/80.

Jako źródło dźwięku - Spotify. Jeszcze nie wiem czy zbuduję mały komputer raspberry + dobrą kartą dźwiękową czy może jest jakiś inny sposób zdalnego sterowania z komórki przez Spotify Connect.

W przyszłości chciałbym dodać do zestawu bardzo dobry gramofon a jeszcze później może CD i kasety, żeby zrobić mały ołtarzyk :) W salonie nie mamy telewizora, którego zwyczajnie nie oglądamy i to zestaw audio będzie pełnił funkcję "reprezentacyjną".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc ciężko mi coś Ci doradzić gdyż nie jestem w Twojej skórze i nie wiem jak to jest słyszeć na jedno ucho.

Chodź z fizycznego punktu widzenia 2 kolumny mieć musisz :)

Przeszukując sieć w poszukiwaniu mocnego sprzetu Vintage o którym myślisz, musisz być ostrożny. Najlepiej tego typu systemy kupować "pod nosem" lub u sprawdzonych komisach.

Są to jednak wiekowe elementy, często naprawiane, może na granicy kolejnych usterek.

Kwestie sieci możesz załatwić przez wspomniane Rassbery, Chromecast Audio czy Yamahe WXAD10.

Jednak co do sprzetu to na prawdę zachęcam do odwiedzenia kilku miejsc i posłuchania.

Jeśli sprzęt mógł by być z lat późniejszych to służę pomocą.

Jaką kwotę chciałbyś przeznaczyć?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...