Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
szaman

Dobór amplitunera do kolumn Jamo

Napisano (edytowany)

Witam wszystkich!

Chciałbym prosić o radę. Chciałbym wymienić amplituner w zestawie kina domowego, który mam obecnie. Zestaw pochodzi z lat 90' i miło byłoby, gdyby posiadał nowsze funkcje, np. sieciowe.

Zestaw jest następujący:
Pioneer VSX-808RDS
Głośniki:
Front - 2x Jamo 28 - 55W (moc ciągła), 80W(max), impedancja 6 Ohm
Surround - 2x Jamo 38 - 60W (moc ciągła), 90W(max), impedancja 6 Ohm
Center - 1x Jamo 18 - 70W (moc ciągła), 100W(max), impedancja 8 Ohm
Subwoofer - Jamo SW 303E 35W

Pogrzebałem trochę i znalazłem następujący model:
Yamaha MusicCast RX-V481D. Czy będzie się nadawał do przedstawionej konfiguracji głośników? Ewentualnie czy moglibyście polecić coś innego?

Założenia:
- cena do 2000zł
- moduł bluetooth i wifi
- radio internetowe
- zapas mocy, który pozwoliłby mi w przyszłości wymienić kolumny na nowe zgodne z obecnymi standardami

Edytowano przez szaman

Dzień dobry.

Oczywiście amplituner Yamaha RX-V481D jak najbardziej będzie pasował do Twojego systemu kolumn oraz wymagań, natomiast z mojej strony, szczególnie jeśli szukamy urządzenia na lata z możliwościami rozbudowy Twojego systemu kolumn, spojrzałbym na połkę wyżej. W przypadku urządzeń Yamaha jest to model Yamaha RX-V681, natomiast równie ciekawą opcją jest Onkyo TX-NR656. Obydwa  urządzenia oferują praktycznie pełną funkcjonalność sieciową, bogate wyposażenie i bardzo dobrą jakość dźwięku. 

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. 

Dziękuję za odpowiedź. Twoje propozycje wydają się ciekawe, ale muszę się jeszcze nad nimi zastanowić. Zasadniczo nie planuję rozbudowy zestawu, z powodu braku miejsca. Raczej pozostanę przy zestawie 5.1 natomiast za jakiś czas chciałbym pewnie wymienić kolumny na nowe.

Pomijając kwestię 5.1 a 7.1 i jakiekolwiek rozbudowy systemu, model RX-V681 po prostu zagra lepiej. O tyle lepiej, że na prawdę warto się zastanowić nad wydaniem kilku stówek więcej. Szczególnie, jeżeli planujesz faktycznie kupić kolumny lepszej jakości.

Modele 656/481 czy też Onkyo 656 jak najbardziej podejdą do tych kolumn. Możesz wypożyczyć u nas któryś przed zakupem i sprawdzić czy spełnia Twoje oczekiwania.

Zapraszam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0