Skocz do zawartości

Upgrade zestawu stereo - 1000 zł


jiggs

Recommended Posts

Gratuluję sukcesu w negocjacjach dotyczących przeniesienia sprzętu do salonu :) 

Co do zakupu kolumn, to raczej nie warto się rozglądać za nowymi w tym przedziale cenowym (zresztą nie tylko w tym). Z wymienionych przez Ciebie kolumn wybrałbym AA Phoebe. Grają zrównoważonym, kulturalnym dźwiękiem, jednak raczej bez dominującego dołu pasma, więc nie wiem czy wpasują się w Twoje oczekiwania. W przypadku zmiany na M3 lub Aegis, to raczej nie będzie to drastyczny przeskok jakości w porównaniu do Twoich kolumn Mission. Niech wypowiedzą się jeszcze inni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 450 w porównaniu do 850 nie są tak pełne, nasycone w średnicy. Ale to nic dziwnego, kolumny sporo mniejsze, z mniejszymi głośnikami.
Jednak charakter brzmienia jest w podobnym stylu a poziomem raczej jedne od drugich bardzo nie odbiegają. Bo to jest ta sama seria, tylko niższy i wyższy (tańszy i droższy) model.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Dali 450. Mimo, że polowałem na 850 to zdecydowałem się na 450 głównie dlatego, że pojawiły się w mojej okolicy i doszedłem do wniosku, że nie ma co wybrzydzać :) Podlaskie nie rozpieszcza jeśli chodzi o ilość ofert porządnego sprzętu w internecie.

Jeśli chodzi o same kolumny to już z pierwszymi dźwiękami wiedziałem, że to duży skok jakościowy. Porównuje je z monitorami Mission 701, bo tylko je słyszałem wcześniej u siebie w domu. Jak dla mnie super brzmienie. Wysokie tony to ja chyba dopiero teraz usłyszałem :) Średnica fajna. Bas mniej dominujący niż w Mission, ale jakiś taki pełniejszy, niżej schodzący, po prostu z "jajem". Jestem bardzo zadowolony. Sporo płyt czeka do ponownego odkrycia :) 

@Angel dzięki za nakierowanie, bo wcześniej nie brałem pod uwagę kolumn Dali.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponownie proszę o pomoc.

 

Jaki CD zagrałby dobrze z tymi kolumnami Dali 450 i i wzmacniaczem Denon 1500R ?

Załóżmy budżet 800 zł, ale im taniej tym lepiej. Cel jest taki, żebym usłyszałem poprawę dźwięku w stosunku do obecnego CD (Denon DCD 895).

 

Moje propozycje z CD dostępnych na allegro to:

 

NAD 524 - około 400zł

DCD 1450 AR - około 550zł

Cambridge Audio Azur 640C V2 - około 700zł

Harman Kardon HD 740 - około 750zł

Rotel RCD 06 - około 800zł

Technics SL-PS7 - 900zł - na razie poza budżetem, ale jeśli warto....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ciepły charakter dźwięku w obecnym zestawie i fajny bas .. i tego nie chciałbym stracić. Chciałbym żeby zagrało to może trochę bardziej szczegółowo w górnych pasmach. CD który mam teraz jest na prawdę mocno budżetowy, więc liczę na to że jego wymiana przy takich funduszach jakie mam da pozytywny efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...