Skocz do zawartości

Marantz 1090 - możliwości


matejad

Recommended Posts

Witam,

czy ktoś z Państwa obecnych tutaj na forum miał może do czynienia z amplitunerem 1090 firmy Marantz? Chciałbym skompletować vintage'owy zestaw grający do mieszkania. Jednakże deck, gramofon i tuner fm to nie wszystko. Czy orientuje się ktoś jak zachowuje się amplituner przy podłączeniu do niego dodatkowo odtwarzaca cd, komputera i telewizora?

Wiem, że amplituner ma 6 wejść, ale czy jedno z wejść PHONO, wejście TAPE 2 oraz wejście AUX sprostają odtwarzaniu dźwięku z w/w 3 źródeł? Mając kiedyś wieżę LBT-D105 firmy Sony był z tym problem, ponieważ CD, PC lub TV można było podłączyć tylko w miejsce wejścia CD, co wiązało się z koniecznością przepinania źródeł odtwarzania. W przypadku podpięcia się w wejście PHONO dźwięk był bardzo zniekształcony, mocno przesterowany i "charczący"

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

 

 

P.s. Tak na marginesie (dla zainteresowanych), chcę złożyć wieżę z następujących modułów firmy Marantz: amplituner - 1090, tuner fm - 2050l, deck (magnetofon) - 5000, gramofon - TT2000

marantz10905.jpg

5606-mar_Mod-1090.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o to czy w ogóle jest możliwość podłączenia sprzętu tego typu. Bo jeśli do jakiegokolwiek wejścia będzie można się podłączyć z takim efektem, że będzie to brzmieć dobrze, to kombinacja, co z czym scalić żeby było ok, to jest najmniejszy problem, ale dziękuje za radę i uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

pierwsza uwaga czy masz połączone razem gniazda main in + pre out? One powinny być zmostkowane! Tak jak na zdjęciu poniżej.

59428fa8783d5_1030SerialNumber.jpg.a7bef7665ab0bcc6145e68bc67ceb16a.jpg

 

Jeżeli nie masz tak jak na zdjęciu połącz te wyjścia zwykłym kabelkiem 2xRca - 2xRca, Później możesz dokupić zworkę. Np M&B audio - dostępna na allegro za około 99 zł. I raczej pod te gniazda raczej nic nie podłączaj, chyba że dokupisz sobie przedwzmacniacz to wówczas Twój Marantz będzie działał jako końcówka mocy.

Pod gniazdo aux, tuner - możesz podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku np. CD, Tuner (Radio), Dac w dowolnej kolejności. Pod Phono - tylko gramofon, Gniazda Tape, to też gniazda liniowe i możesz podłączyć pod nie np. Deck, ale też dowolne żródło dźwięku, tuner, cd, dac, itp. Nie pamiętam tylko pod które gniazdo podłączałem daca..

Do TV najlepszy byłby dac. Podłączasz wtedy TV do dac kablem optycznym lub koaksjalnym (Rca) i dalej do wzmacniacza kablem 2xRca -2x RCA. Możesz oczywiście podłączyć TV kablem mini jack z gniazda słuchawkowego TV i 2xRca do wzmacniacza, jako "tymczasem" może być, później dobrze byś dokupił dac (przetwornik cyfrowo analogowy).

RCA - to inaczej tzw. "czincz"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytałem na forach, że ze wzmacniaczami nie jest tak jak z przysłowiowym winem (im starsze tym lepsze). Czy orientujecie się jak wygląda sprawa z wzmacniaczami Marantza z tego okresu jak te na zdjęciach? Są warte uwagi, czy może lepiej odpuścić i rozejrzeć się za czymś innym? Od razu pragnę zaznaczyć, że wygląd ma też dla mnie znaczenie (nie interesują mnie wzmacniacze, ani amplitunery wyglądające jak współcześnie produkowane, lubię ciężkie, stare i (jakkolwiek to zabrzmi) surowe w wyglądzie sprzęty)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...