Skocz do zawartości

Soundbar do 1600 zł


kysiek86

Recommended Posts

Witam szanowne grono.

Na wstępie zaznaczę że zapoznałem się z opiniami o soundbarach i zdaje sobie sprawę z tego ze nie ma jako typowy zestaw kina domowego z głośnikami. Jednak nie mam absolutnie możliwości umieszczenia takiego zestawu w salonie. W grę wchodzi tylko i wyłącznie podwieszany pod TV soundbar plus ewentualnie subwoofer. Proszę polećcie mi jakiś sprzęt do 1600 zł. Muzyki słucham mało głównie będzie mi to służyło do oglądania filmów i sportu.

Z góry dzięki za pomoc.

Krzysiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście rozumiem fakt, że ktoś może nie mieć miejsca na takie zestawy wielokanałowe, nie wspomnę, że takie zestawy wymagają nie przyzwoitej akustyki, zaś wręcz wzorowej. Kolega @Majtek2013 dobrze radzi, może zmieści się wzmacniacz z kolumnami podstawkowymi ? To zapewni na pewno lepsze wrażenia muzyczne.

Jednakże jeśli miejsca nie ma nawet na taki zestaw, a po tym jak pisze autor wątku, świadomość ograniczeń ma w związku z kupnem soundbara. 

Osobiście także jestem na etapie poszukiwania w podobnej cenie soundbara dla ojca, gdzie także możliwości prawidłowego rozstawu systemu stereo kompletnie nie ma, pomieszczenie ma diametralnie inne priorytety, zaś TV tam jest i tylko chodzi o to, żeby brzmienie TV podrasować choć trochę. Z modeli, które biorę pod uwagę, które osobiście zamierzam przesłuchać wymieniłbym Ci te:

 

Onkyo LS-T10 - nie wiem, czy to nie mój faworyt

DENON DHT-S514  - cena trochę wyższa niż zakładany budżet, ale może warto dopłacić ? Ja jeszcze tego nie wiem, ale te 200 zł może okaże się warte dopłaty?

HARMAN&KARDON SB20 - podobna cena. 

JBL SB 350 - opinie różne, ale pamiętaj, że opinie nie brzmią.

Najbardziej zależy mi na odsłuchu Onkyo i Denona, jakoś czuję, że to będzie rozgrywka między nimi. 

 

Jeśli masz możliwość testów i dostęp, także warto włączyć takie modele jak:

CAMBRIDGE AUDIO MINX TV 5 TV5

KEF V700,

ale tu bardziej z renomy marki. Zapewne z odsłuchem ich będzie problem.

 

Jak szybko chcesz kupić sprzęt? Na pewno testy zamieszczę  na łamach forum.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli budżet nie jest sztywny, zdecydowanie moim zdaniem najlepszą opcją jest zestaw Focal Dimension Sub Cub3. To zdecydowanie droższe rozwiązanie, jednak w ktualnej promocyjnej cenie wydaje się bezkonkurencyjne pod względem jakości dżwieku, przestrzeni i wyposażenia.

Natomiast w założonym budżecie proponowałbym soundbar JBL SB350 lub Yamaha YAS-207.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro musi być soundbar i basta to zerknij na Polk Audio - jako jedyne mają technologię Voice Adjust. Możesz niezależnie regulować poziom głośności wokali - mega wygodna rzecz. 

https://sklep.rms.pl/polk-audio-signa-s1-s-1-uniwersalny-soundbar-z-bezprzewodowym-subwooferem-oraz-dolby-digital-audio-bluetooth-i-voice-adjust

https://sklep.rms.pl/polk-audio-magnifi-mini-system-kina-domowego-2-1-soundbar-z-subwooferem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Ostatecznie udało mi się kupić Denona DHT-S514. Bliski byłem kupienia sprżętu JBL SB350 lub SB400 ale po odsłuchu w dwóch dużych sklepach tylko Denon nie miał problemów z odtwarzaniem muzyki z bluetooth czy parowaniem z subwooferem. Nie mówiąc już o tym że w denonie mogę spokojnie wyregulować subwoofer. Brzmienie jak dla laika całkiem ok. Łatwy montaż na ścianie. Jedynie do czego można się doczepić to pilot ale udało mi się sparować pilota od Cyfrowego Polsatu.

Pozdrawiam

Krzysiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...