Skocz do zawartości

Kolumny 1300 zł


ogierrpk30

Recommended Posts

Cześć. Oczekujesz fachowych rad, to napisz jak należy swój pierwszy post. To poradnik jak się go pisze:

A tak napisali swoje koleżanka i koledzy. Popatrz, pomyśl, odpowiedz:
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html
 

Dobrze by było, abyś narysował jak możesz ustawić kolumny w pokoju, opisał odległości od ścian, najbliższych mebli, miejsca odsłuchowego. Poczytaj mini poradniki o akustyce i ustawianiu kolumn. Bo to podstawa dobrego dźwięku. Jeśli nie znasz tematu.
 

Dodam, że amplituner do kina domowego nie jest dobrym napędem dla kolumn grających w stereo. Dużo stracisz na jakości w stosunku do niedrogiego nawet wzmacniacza stereo.

z jakim źródłem dźwięku będzie grał Twój zestaw? 

I jeszcze jedno. Dlaczego kolumny "oczywiście" nowe? Do starego i kiepskiego amplitunera KD? W tej cenie nie trzeba się dobrze rozglądać by kupić dobre nowe kolumny. Ale przecież w 13 metrach raczej powinny grać podstawkowe. Czyli trzeba doliczyć koszt przyzwoitych standów (stabilne, ciężkie, solidne, wynoszące kolumny/głośnik wysokotonowy na wysokość uszu siedzącego słuchacza).
Moim zdaniem tylko kolumny używane.

Kolego @don, jesteś na forum od 2010 roku. Powinieneś już wiedzieć na jakich zasadach odpowiadamy pytającym, nowym forumowiczom. To nie są pełne dane. Po tym enigmatycznym opisie wiesz jaki dźwięk lubi założyciel wątku? Wiesz jak może ustawić kolumny, jakie będą pasowały do jego pokoju? Zapytałeś o źródło i kilka innych rzeczy. Wiem, że chciałeś pomóc. Ale pomagaj tak, by czasem przypadkowo nie zaszkodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Angel napisał:

Kolego @don, jesteś na forum od 2010 roku. Powinieneś już wiedzieć na jakich zasadach odpowiadamy pytającym, nowym forumowiczom. To nie są pełne dane. Po tym enigmatycznym opisie wiesz jaki dźwięk lubi założyciel wątku? Wiesz jak może ustawić kolumny, jakie będą pasowały do jego pokoju? Zapytałeś o źródło i kilka innych rzeczy. Wiem, że chciałeś pomóc. Ale pomagaj tak, by czasem przypadkowo nie zaszkodzić.

Masz rację choć coś niecoś można jednak wywnioskować, że na pewno tylko podłogowe go usatysfakcjonują :)

 Jak kolega dostanie kilka, nic mu nie mówiących propozycji, egzotycznych marek to przemyśli sprawę i sam dojdzie do tego, że kolumny różnią się czymś więcej niż tylko nazwą/ceną/wyglądem i sam coś więcej od siebie może napisze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolumny Polk Audio T50 do 12 metrowego pokoju? o.O

Nie, tak nie można. Może Ty zastanowiłbyś się nad tym. Ale nie wiesz z kim masz do czynienia. A jak chłopak weźmie to za dobrą monetę i kupi takie a będzie mu bumieć w tak małym pokoju, w dodatku nie zagra w jego guście? I później napisze, że na forum Audio tak źle mu poradzili. Będzie to rzutowało na nas wszystkich. Pożartować możemy, ale raczej w wątkach specjalistycznych, klubowych itp.

Prosił o fachowe rady. Propozycje, zakładam, jakie by się nie pojawiły, będą mu nic nie mówiące. Jasne, że na 95% nie wybierze Magnat Quantum 675. Bo jak to, takie małe kolumny? A tu się może okazać, że to całkiem dobry wybór. Nie napisałeś też, że amplituner KD do słuchania muzyki w stereo słabo się nadaje. Nie każdy o tym wie. Niektórzy nawet myślą, że jak sprzęt ma pięć kanałów zamiast dwóch i furę wejść, wyjść i regulatorów, to jest lepszy. 

Jak pisałem ja wolałbym w tym budżecie kolumny używane. 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Angel napisał:

Cześć. Oczekujesz fachowych rad, to napisz jak należy swój pierwszy post. To poradnik jak się go pisze:

A tak napisali swoje koleżanka i koledzy. Popatrz, pomyśl, odpowiedz:
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html
 

Dobrze by było, abyś narysował jak możesz ustawić kolumny w pokoju, opisał odległości od ścian, najbliższych mebli, miejsca odsłuchowego. Poczytaj mini poradniki o akustyce i ustawianiu kolumn. Bo to podstawa dobrego dźwięku. Jeśli nie znasz tematu.
 

Dodam, że amplituner do kina domowego nie jest dobrym napędem dla kolumn grających w stereo. Dużo stracisz na jakości w stosunku do niedrogiego nawet wzmacniacza stereo.

z jakim źródłem dźwięku będzie grał Twój zestaw? 

I jeszcze jedno. Dlaczego kolumny "oczywiście" nowe? Do starego i kiepskiego amplitunera KD? W tej cenie nie trzeba się dobrze rozglądać by kupić dobre nowe kolumny. Ale przecież w 13 metrach raczej powinny grać podstawkowe. Czyli trzeba doliczyć koszt przyzwoitych standów (stabilne, ciężkie, solidne, wynoszące kolumny/głośnik wysokotonowy na wysokość uszu siedzącego słuchacza).
Moim zdaniem tylko kolumny używane.

Kolego @don, jesteś na forum od 2010 roku. Powinieneś już wiedzieć na jakich zasadach odpowiadamy pytającym, nowym forumowiczom. To nie są pełne dane. Po tym enigmatycznym opisie wiesz jaki dźwięk lubi założyciel wątku? Wiesz jak może ustawić kolumny, jakie będą pasowały do jego pokoju? Zapytałeś o źródło i kilka innych rzeczy. Wiem, że chciałeś pomóc. Ale pomagaj tak, by czasem przypadkowo nie zaszkodzić.

Więc tak, rozrysowałem pokój mniej więcej jak to wygląda, amplituner podłączony by był za pomocą AUX do karty dźwiękowej komputera SoundBlaster SB0060 lub TV przez optyka. Nowe a to dlatego, że boję się kupna używek :) Posiadam dwie kolumny Onyx prism 100, ale ich gra mnie nie satysfakcjonuje. Amplituner ten można przełączyć w tryb stereo. Przepraszam za pierwszy post, ale to mój drugi temat, w pierwszym temacie napisałem tak jak być powinno, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, więc napisałem drugi temat. z góry przepraszam :) 

pokój 12m2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ogierrpk30, nie wiem jak wyglądał Twój pierwszy post. Ale tego na pewno jeszcze nie napisałeś jak trzeba, nie przyłożyłeś się. A podałem Ci dużo przykładów.

Jedynie rysunek można uznać za plus. Choć jak widzę z ustawieniem kolumn  będzie kiepsko. Bo z lewej będzie blisko wejścia. Z prawej natomiast będą stały niemal w rogu pokoju. Co jest bardzo niekorzystne z punktu widzenia akustyki. Czytałeś.
Kolumn jak widzę w tej sytuacji nie da się wysunąć do przodu (wejście i przejście). A tak stojąc mogą zagrać po prostu źle. Albo dużo poniżej oczekiwań i swoich możliwości. Meble pomiędzy nimi są wysokie, co jest dodatkowym minusem.

Wiesz, że zdajemy sobie sprawę z tego, iż amplituner KD można przełączyć w tryb stereo? Ale napisałem wyraźnie. Taki ampli KD słabo się nadaje do słuchania muzyki w stereo. W porównaniu do jakiegoś wzmacniacza. Ciągnikiem rolniczym też da się rodzinę przewieźć, zrobić wycieczkę. Ale co to będzie za jazda? Nie lepiej samochodem?;)

I to tyle, co mogę napisać, bo nie wiem, czy wolałbyś kolumny podłogowe, czy podstawkowe. A także jaki dźwięk preferujesz (chłodny, jasny, twardy, ostry, konturowy, czy ocieplony, ciemniejszy, miękki, łagodny, z dobrze wypełnioną, soczystą średnicą)?

Moim zdaniem tak blisko ścian (ile dokładnie od tylnej i bocznej z prawej strony) to raczej bardziej sprawdzą się kolumny podstawkowe albo bardzo niewielkie kolumny podłogowe. I to raczej z otworem b-r umieszczonym z przodu obudowy.

Mimo wszystko namawiam na używane. Większość tu z nas ma takie. Nowe, też nie są gwarancją, że wszystko będzie ok i wymienią w nich coś gratis, bo są na gwarancji. A w takich warunkach, bez wcześniejszego odsłuchu, możesz dość szybko sprzedawać te nowe nabytki, bo fatalnie zagrają. Ale wówczas stracisz na nich nie mniej niż 20 - 25 % a może i więcej. Na odsprzedaży używanych tyle nie stracisz. Albo nic, jeśli kupisz w dobrej cenie.

Zastanowiłbym się nad opcją odsłuchu w domu. Czyli szukasz kolumn blisko Twojego miejsca zamieszkania i umawiasz się ze sprzedającym na taki odsłuch. Albo dzwonisz do @S4Home, czy innego salonu, który umożliwia wypożyczenie kolumn do domu na odsłuch i wówczas testujesz je u siebie. To w tym przypadku (i wielu innych zresztą też) najrozsądniejsze posunięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Angel napisał:

@ogierrpk30, nie wiem jak wyglądał Twój pierwszy post. Ale tego na pewno jeszcze nie napisałeś jak trzeba, nie przyłożyłeś się. A podałem Ci dużo przykładów.

Jedynie rysunek można uznać za plus. Choć jak widzę z ustawieniem kolumn  będzie kiepsko. Bo z lewej będzie blisko wejścia. Z prawej natomiast będą stały niemal w rogu pokoju. Co jest bardzo niekorzystne z punktu widzenia akustyki. Czytałeś.
Kolumn jak widzę w tej sytuacji nie da się wysunąć do przodu (wejście i przejście). A tak stojąc mogą zagrać po prostu źle. Albo dużo poniżej oczekiwań i swoich możliwości. Meble pomiędzy nimi są wysokie, co jest dodatkowym minusem.

Wiesz, że zdajemy sobie sprawę z tego, iż amplituner KD można przełączyć w tryb stereo? Ale napisałem wyraźnie. Taki ampli KD słabo się nadaje do słuchania muzyki w stereo. W porównaniu do jakiegoś wzmacniacza. Ciągnikiem rolniczym też da się rodzinę przewieźć, zrobić wycieczkę. Ale co to będzie za jazda? Nie lepiej samochodem?;)

I to tyle, co mogę napisać, bo nie wiem, czy wolałbyś kolumny podłogowe, czy podstawkowe. A także jaki dźwięk preferujesz (chłodny, jasny, twardy, ostry, konturowy, czy ocieplony, ciemniejszy, miękki, łagodny, z dobrze wypełnioną, soczystą średnicą)?

Moim zdaniem tak blisko ścian (ile dokładnie od tylnej i bocznej z prawej strony) to raczej bardziej sprawdzą się kolumny podstawkowe albo bardzo niewielkie kolumny podłogowe. I to raczej z otworem b-r umieszczonym z przodu obudowy.

Mimo wszystko namawiam na używane. Większość tu z nas ma takie. Nowe, też nie są gwarancją, że wszystko będzie ok i wymienią w nich coś gratis, bo są na gwarancji. A w takich warunkach, bez wcześniejszego odsłuchu, możesz dość szybko sprzedawać te nowe nabytki, bo fatalnie zagrają. Ale wówczas stracisz na nich nie mniej niż 20 - 25 % a może i więcej. Na odsprzedaży używanych tyle nie stracisz. Albo nic, jeśli kupisz w dobrej cenie.

Zastanowiłbym się nad opcją odsłuchu w domu. Czyli szukasz kolumn blisko Twojego miejsca zamieszkania i umawiasz się ze sprzedającym na taki odsłuch. Albo dzwonisz do @S4Home, czy innego salonu, który umożliwia wypożyczenie kolumn do domu na odsłuch i wówczas testujesz je u siebie. To w tym przypadku (i wielu innych zresztą też) najrozsądniejsze posunięcie.

Powiem tak, w temacie jest totalnie zielony, posiadam głośniki logitech z-2300 i od razu mówię odradzam zakupu każdemu.. Same wysokie i niskie męczące tony, totalny brak średnicy.. Dobre porównanie :D Zdecydowanie wolałbym podstawkowe najlepiej z przednim bassreflexem :) Dźwięk jaki preferuje to ocieplony, miękki z dobrze wypełnioną średnicą której brakuje mi w obecnym zestawie komputerowym :) W sumie mogą być i używane, najlepiej z allegro, bądź z olx. Nie chce bawić się w odsłuchy i wypożyczanie :) Hmm jeżeli mógłbyś to podaj kilka linków do jakichś kolumienek podstawkowych, które spełniały by moje wymogi. PS. Kwota 1300zł na same kolumny bez podstawek, gdy będę miał fundusze takowe dokupię w sklepie muzycznym :)

PS. Ta wielka szafa która ma wysokość do samego sufitu zostanie zlikwidowana w październiku :) Więc tam mogły by też stać takowe kolumny na podstawkach :)

A co byś powiedział na Microlaby Solo 7c  ? Czy nawet sobie tym zestawem głowy nie zaprzątać ?

a może Tannoy mercury m2 ?

Edytowano przez ogierrpk30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewniaków podstawkowych, które mają solidny bas - na pewno tak jak mówisz, Tannoy M2 oraz M2.5 (wg mnie trochę lepsze, trzymam takie do dziś w drugim systemie, ale zdania są podzielone), ze starszych i rzadziej spotykanych, lepszych ale bardziej neutralnych, nie tak ciepłych  - Tannoy DC1000 i Tannoy 609 . W górnej granicy budżetu często pojawiają się też jakieś rodzynki ciekawe, ale to już trzeba by popatrzeć po Allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, don napisał:

Nie mam pojęcia jak grają Microlab Solo. Wiem że podniecają się nimi "komputerowcy", którzy mieli wcześniej mini głośniczki do PC. Jak te Microlaby wypadają na tle normalnych kolumn, od producentów specjalizujących się w branży hifi, tego nie wiem.

To na dniach zamawiam Tannoyie, dziękuję wszystkim. Temat do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...