Skocz do zawartości

Wybór gramofonu


Recommended Posts

Potwierdzam moich przedmówców. SL1200 to czołg :) Istotnie trzeba uważać na rynek wtórny. Chociaż podaż części jest jeszcze na tyle duża, że SL1200MK2, M3D, MK5 czy MK5G mogą zostać naprawione bez wydawania fortuny czy robienia przeszczepów z gramofonu do gramofonu. Sam mam dwa M3D (oczywiście do DJingu, a co!) w prawie idealnym stanie wizualnym, mają 18 lat i pochodzą pewnie drugie tyle bez jakichś większych przygód. Wszystko kwestia dbania o sprzęt. W przypadku używania tylko do odsłuchu to tylko trzeba smarować szpindel i kontrolować regulację wysokości ramienia jeśli trafisz na egzemplarz idealny i sprawdzony pod kątem trzymania obrotów na kropkach.

I gdyby Cię naszło na nowe Pioneer'y PLX-1000 i PLX-500 - nie kupuj - w razie problemów z elektroniką masz całą płytkę do wymiany. Jednorazowy albo bardzo kosztowny badziew.

Technics to Technics :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Szanownych Kolegów po nieco dłuższej przerwie.  Niestety okres który minął był dość napięty i nie miałem możliwości śledzić aukcji/ofert tyczących gramofonów. Nadal rozważam jaki gramofon w danym budżecie będzie dobrym wyborem .... oczywiście odpowiedź nadal nie jest jednoznaczna ( zawłaszcza dla mnie - dla laika) .  Jednak doszedłem do wniosku , że Technics to nie to . Proszę nie zrozumieć mnie źle .... Nie znam tego urządzenia i go nie neguje.  Niestety , wizualnie kompletnie mi nie pasuje do reszty towarzystwa. Możliwe, że gra świetnie, ale pójdę w "spokojniejszym" wizualnie kierunku.  Podobają mi się Thorens`y  Są .... - takie klasyczne, proste , bez fajerwerków ..... jak dla mnie ładne. Problem w tym , że 318/320/321 są bardzo rzadko na Naszych aukcjach widziane. A jak są dostępne, to za jakieś dziwne pieniądze. Gramofony te można znaleźć na ebay , aczkolwiek kompletnie tego serwisu nie znam. Czy macie jakieś doświadczenie z tym serwisem ? Czy działa na zasadach zbliżonych do PL(allegro) , mam na myśli kwestie kupna i ewentualnego zwrotu w ciągu 14 dni ? Wybaczcie za chaos mego posta ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i dobre ale ja bym wolał ten gramofon z oryginalnym ramieniem .Mam 318 i cenie sobie automatyczne wyłączenie gramofonu na końcu płyty.Poza tym  nigdy nie wiesz czy przeróbka została zrobiona prawidłowo.

Jeśli chodzi o drugie pytanie .Zakupiłem go na e bay de .Na forum znajdziesz poradnik kolegi jak kupować na e bay .

Edytowano przez audionet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację. Zakup oryginalnego gramofonu będzie odpowiednią opcją na początek. Po osłuchaniu sam stwierdzę czy to mi wystarcza , czy chce czegoś więcej. Z tego co widzę to zachodni rynek ma znacznie więcej ofert niż PL. Dziękuje za sugestie. 

Kierunek obrany , w takim razie na dniach trzeba rozpocząć poszukiwania. Podzielę się finalnym rezultatem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie mam pojęcia w jaki sposób edytować post, dlatego zmuszony jestem pisać pod swoim poprzednim - admin jak możesz to proszę zrób korektę.

Finalnie po dłuższym - bądź nie - czasie udało mi się znaleźć gramofon. Wybór padł na Thorens TD320 . Paczka już czeka w domku na piątkowe testy. Teraz przymierzam się do zakupu przedwzmacniacza . Posiadam wzmacniacz stereo Roksan K3 z wbudowanym pre , aczkolwiek sądzę , że nie podoła on zadaniu. Dlatego zastanawiam się nad nabyciem Linear Audio LPS-1. Czy ktoś miał styczność z tym pre ? Chyba ,że macie jakieś inne propozycje w cenie do 2000zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu to bardzo dobry gramofon .A jaką ma wkładkę bo to jest też bardzo ważne.O Linear Audio LPS-1 słyszałem wiele dobrego.

Ciekawym pre ze sporymi możliwościami regulacji jest IFI Iphono jego pierwszą wersję miałem okazję  długo testować w swoim systemie .I dźwięk jaki oferował był na wysokim poziomie dla wkładek MM jak i MC.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2017 o 21:25, leviath napisał:

Nie mam pojęcia w jaki sposób edytować post, dlatego zmuszony jestem pisać pod swoim poprzednim - admin jak możesz to proszę zrób korektę.
...
Dlatego zastanawiam się nad nabyciem Linear Audio LPS-1. Czy ktoś miał styczność z tym pre ? Chyba ,że macie jakieś inne propozycje w cenie do 2000zł ?

Swój post możesz edytować przez 24 godziny, później to juz trzeba się zwracać do Administratora lub Moderatorów.
Ale jak jest odstęp czasowy paru dni to piszesz nowy post i już.

LAR LPS-1 to bardzo dobry wybór w tej cenie. Możesz też popatrzeć na preampy Graham Slee, może pojawi się coś używanego...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2017 o 21:08, audionet napisał:

Gratuluję zakupu to bardzo dobry gramofon .A jaką ma wkładkę bo to jest też bardzo ważne.O Linear Audio LPS-1 słyszałem wiele dobreg

A dziękuję. Na ten moment jest wkładka Stanton TH500-A .

Podczas weekendu miałem pierwsze odsłuchy.  Niby wszystko ładnie gra, jednak dźwięk nie jest do końca taki jak bym oczekiwał.  Mam wrażenie , że jest zbyt dużo basu oraz braki w tonach wysokich jak i średnich. Zdaję sobie sprawę, że mam wkładkę z niższej półki. 

Zastanawiam się jak mogę poprawić dźwięk ; czy szukać innej wkładki czy zainwestować w przedwzmacniacz ?

Co o tym myślicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz dobrze wypoziomowany gramofon i ustawione ramię oraz nacisk igły?
Gra tak samo kiepsko na początku i na końcu płyty?
W jakim stanie jest igła?

Wg mnie - to raczej będzie kwestia wkładki. Ale zorientuj się - może w Twojej okolicy ktoś ma dobry preamp i mógłbyś go pożyczyć na parę dni i sprawdzić u siebie jak gra.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wymieniłeś igły, to kup choćby tani zamiennik z wamatu. Poprawa powinna być znaczna. Szkoda zresztą "męczyć" płyty winylowe starą i zniszczoną igłą. Druga kwestia to kalibracja ramienia gramofonu, o której wspominał RoRo. Może masz ustawiony za duży nacisk igły? To przeciemnia dźwięk i sprawia, że masz sporo dołu pasma, a średnicy i góry mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał wymienić wkładkę .Ale wszystko zależy od twojego budżetu .Idealnie by było pojechać do sklepu w którym jest do przesłuchania kilka wkładek.Wpływ gramofonu ramienia nie jest mały ale na pewno można sobie znaleźć wkładkę zgodną ze swoimi preferencjami brzmieniowymi..Nawet jak u ciebie zagra trochę inaczej to i tak to duże ułatwienie w wyborze .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...