Skocz do zawartości

Wmaciacz czy amplituner streo do 2000 zl


Pawel150

Recommended Posts

Witam. Niedlugo zamierzam wymienic moj zestaw 5.1 na 2.0. W tej chwili posiadam onkyo ONKYO TX-NR646 ktory zamierzam sprzedac. Kolumny jakie posiadam to zensor 3. I teraz pytanie czy lepiej kupic wmacniacz np. Onkyo A-9050 albo Yamaha A-S501 czy amplituner np. Onkyo 8150. Sprzet bedzie uzywany do filmow 60% muyzka 40%. Czy wzmacniacz tak samo dobrze poradzi sobie w filmach jak amplituner? Sprzet bedzie podpiety albo pod ps4 albo tv. Pokoj 13 m2.

Edytowano przez Pawel150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie czytał poradnika jak należy napisać pierwszy post ? Bardzo dużo informacji brakuje. Na stronie głównej znajdziesz informacje jak taki pierwszy post napisać, zastosuj się. Tobie powinno zależeć na uzyskaniu dobrej porady, zaś przy tak małej ilości informacji będzie to niemożliwe. 

Poza tym nie rozumiem, gdy piszesz o systemie 5.1 w 13 m2 i piszesz jedynie o Zensor 3. Miałeś 5x Zensor 3 i suba też Zensor 3 ? W 13m2 wg mnie żaden system 5.1 się nie sprawdzi (inaczej, nie ma sensu wielu kanałów puszczać do tak małego pomieszczenia), zaś w danym budżecie stereo (nie 2.0, to błędne nazewnictwo) w 13 m2 w filmie zabrzmi ciekawiej niż system wielokanałowy. Faktycznie pseudo przestrzeni nie będzie, ale to maksymalnie 20% wybrzmień (kolumny efektowe), cała reszta to kolumny frontowe, które w cenie pięciu kolumn najczęściej dadzą więcej w doznaniach muzycznych (a film to też muzyka, wybrzmienia). Amplituner jest uniwersalny, ale za tą uniwersalność płacisz. Amplituner wielokanałowy w cenie 2000 zł jako nowy wg mnie muzycznie nie ma szans ze wzmacniaczem w cenie lekko ponad 1000 zł jako nowy (oczywiście dobrze dobrany), ale to tylko moje zdanie.

Przede wszystkim kolego napisz pierwszy post jak należy, zamieść rzut pomieszczenia z umeblowaniem, jakieś zdjęcia. Czym więcej tym lepiej. 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj zestaw ktory wymieniam to ONKYO TX-NR646, Melodika bl310 + rel t5, nie jestem z niego zadowlony dlatego postanowilem sprobowac czegos nowego. Zensory niedawno kupilem teraz zostal mi tylko albo amplituner dwukanalowy albo wmacniacz. Zastanawialem sie czy wmacniacz tak samo dobrze poradzi sobie w filmach jak aplituner ale jezeli tak to bede szukal wmacniacza w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...