Skocz do zawartości

Wymiana kabli głośnikowych i zmiana dźwięku w Canton LE400


Recommended Posts

Cześć,

ostatnio zakupiłem głośniki Canton LE400;
http://www.radiomuseum.org/r/canton_le400.html

Ale jakoś nie wzbudzały mojego zaufania kable wystające
z obudowy. Po rozkręceniu okazało się, że ktoś gamoniowato połączył oryginalne kable
z innymi, cienkimi, lutując je po kawałku (zdjęcia przed wymianą). Postanowiłem wymienić na posrebrzane 1,5mm^2.
http://sklep.soundpower.pl/pl/p/EAGLE-CABLE-SILVER-HIGH-STANDARD-2x1%2C5mm2/1014

Głośniki przed wymianą były bardzo jasne, uwypuklone ku górze. Po wymianie bardzo ściemniały,
jest dużo więcej niskich tonów. To normalny efekt po takiej zamianie? Czy to możliwe, że to łączenie
jakoś np. wpływało na ograniczenie niskich częstotliwości? Dźwięk trudno opisać w niemierzalnych
parametrach. Mogę napisać, że był "krystaliczny", teraz tej "krystaliczności" nie ma. Połączenie
wykonał mój przyjaciel elektronik, sprawdził również, etc. więc nie ma tutaj mowy o złym
wykonaniu.

Głośniki kupiłem sobie do pracy, słucham na CD Technics PG420A i wzmacniaczu Technics VZ320.

K.


 

laczenie.jpg

zwrotnica.jpg

glosniki.jpg

Edytowano przez monty
Więcej informacji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo możliwe, że kable nie odpowiadają Twojemu gustowi. Na pewno jakość kabli ma znaczenie. Te o mniejszym przekroju mogły nie przenosić najniższych częstotliwości. A na zasadzie balansu tonalnego, jeśli nie grały najniższe tony, były słabo słyszalne, to najwyższe były dobrze słyszalne, bardziej eksponowane. Jeśli do tego wyostrzyły przekaz, to mogłeś słyszeć coś takiego. Ale czy nazwałbym to krystalicznością? Może po prostu lubisz wyostrzony, rozjaśniony przekaz?

Eagle Cable dały bardziej kulturalny przekaz. Pełniejszy. I może nie eksponują góry. Choć właśnie posrebrzane kable powinny dać "krystaliczność".

Długo już grają te kolumny po wymianie okablowania? Bo nowe kable nieraz muszą się wygrzać, ułożyć kilkadziesiąt godzin a nieraz i dłużej. Czasem warto być cierpliwym. 

I na koniec. Canton LE 400, to kolumny (kolumny głośnikowe, zespoły głośnikowe, zestawy głośnikowe). Głośniki, to przetworniki elektroakustyczne, umieszczone w obudowach tych kolumn. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...