Skocz do zawartości

Kino 5.1vs Stereo G.Ślask


Gandzej

Recommended Posts

@Edit

Budżet 3,5 - 5 tys max
Sprzet najlepiej nowy, brak zaufania do uzywanych sprzetów
Amplituner + zestaw 5.0 / 5.1 Moga troche przekroczyc budzet, bo bede polowal na okazje.
Najwyzej Amplituner pojdzie za gotowke, a reszta w 10 rat.
Preferencje 50 % filmy 25 % Ps4 25 % muzyka
Ewentualnie wiem ze to nie ten dział ale Amplituner 2.1, 2 Kolumny Podłogowe i Subwoofer ( Nie chce zakladac nowego tematu )
Pokój 11,5 m2, na lewo przejscie do drugiego malego 2,25x4,06 z czego gorna czesc pokoja to jedna wielka szafa, a dolna Woliera i Terrarium.
Jesli chodzi o 5.1 
JBL ARENA 170 + 120 + 125C + SUB 100P (3700) / Onkyo 656 (1850zl) Troche przekracza ale nie wiem czy wgl. warto ewentualnie co polecacie
A jesli chodzi o stereo to nie mam pojecia
Onkyo TX555, Onkyo 8150 ( Jeden i drugi ok. 1800 zl)
I jakie kable do tego OFC z allegro 10 zl za metr czy cos innego co polecacie
Kolumny i subwoofer to nie wiem bo czytam tematy ale u mnie jest jeden problem ktory tyczy sie 5.1 i stereo.
Mieszkam w bloku, mam fajnych sasiadow i dosc dobre relacje czego nie zamierzam zmieniac, choc od czasu do czasu pewnie troche podudnie.
Bardziej zalezy mi na dynamice, czystosci dzwiekow ale bass tez musi byc dlatego tez chce subwoofer do zestawu.
Ale z tego co czytam niektore sprzetu slabo sobie radza na niskiej glosnosci i dopiero na sredniej lub wysokiej pokazuja pazur.
W miare mozliwosci wolalbym zeby dawalo to tez rade na niskich.
Nie jestem audiofilem jak sie domyslacie i nie mam zadnych chorych wymagan co do sprzetu.

Pokoj.png

Edytowano przez Gandzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gandzej napisał:

Z opinii wywnioskowalem iz lepiej zainwestowac w lepszy amplituner i dobrze ustawic, niz tanszy amplituner i drozszy zestaw glosników. 
Budżet mamy do okolo 4 tys. nie więcej bo konczymy kapitalny remont mieszkania, do tego dojdzie jeszcze telewizor, auto od mechanika wraca [...]

To może odpuść sobie na razie, a robiąc remont przygotuj okablowanie, gniazda pod kolumny efektowe.

Budżet 4 tysięcy na nowy sprzęt jest średnio wystarczający przy stereo, a kino to niestety dużo droższy temat. Jeśli poważnie podchodzisz do sprawy to amplituner powinien zapewne pochłonąć ponad połowę założonej kwoty, a za resztę wtedy kupisz co najwyżej kolumny frontowe.

Chyba, że nie potrzebujesz kina jako takiego tylko nagłośnienie telewizora i może warto pomyśleć o zestawie stereo? Przeczytaj, czy w twoim przypadku to świadomy wybór wynikający z potrzeb czy może wpisujesz się bardziej w typ przedstawiony w tym wątku:

https://forum.audio.com.pl/topic/44480-upragnione-marzenie-kino-domowe/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja na razie wogole nie oglądam Tv tylko filmy średnio jeden na każdy wieczór jakaś zapychajke . A sobota i niedziela coś konkretnego a do kina jeździmy 2x w miesiącu. Ale coś jest nie tak z tym zestawem który podałem ? Tutaj na forum również paru osobom polecali tą Tage. Ja rozumiem że Audiofil musi mieć zestaw za 10 tysięcy i to pewnie za same kolumny i kable za 2. Tylko że ceny mamy jak na zachodzie a zarabiamy 4 razy mniej więc nie mam poprostu zamiaru wydawać 12 tys na kino. W salonie bd tylko narożnik ława szafka pod tv i kino . Pokój tez nie jest jakoś ogromny. Dziękuję za opinie, fajnie że są ludzie którym chce się przeczytać czyjeś wypociny ale może jakiś powód dla którego te onkyo, czy tagi są złym rozwiązaniem bo mnóstwo osób poleca jako właśnie do kina bo są dość dynamiczne a do muzyki to wiem że takie średnie. Tak samo można powiedzieć daj sobie spokój z nowym autem nazbieraj 300 tys i kup sobie Porsche a najlepiej to odrazy poczekaj i za pół miliona kup sobie lepszy model w raty. Każdy kupuje towar z takiej półki cenowej na jaką go stać lub ile chce wydać ja poprostu chciałem porady czy warto w tych pieniądzach taki zestaw kupić jakie są zalety i jakie wady. Pozdrawiam

@Edit Jest duży różnica jakości pomiędzy Tagami a Jbl Arena 170 5.1? Bo jeśli rzeczywiście warto trochę dołożyć to auto do lakiernika pójdzie później bo i tak są dwa.

 

Edytowano przez Gandzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda, że trzeba mieć sprzęt za 10 tysięcy, bo to zazwyczaj tandeta. Trzeba mieć za 40-50.

To żart dla rozluźnienia atmosfery. B|

 

Tu nie chodzi o to, żeby wydać 1000 zł czy 15 tysięcy, ale o to, żeby pieniądze wydać optymalnie. Mnie się wydaje, że nowe kino za 4000 zł to kiepski pomysł, nawet stereo za tę kwotę nie powala, a mówię to z perspektywy gościa, który ma raczej kiepski słuch.

 

42 minuty temu, Gandzej napisał:

ym zestawem który podałem ? Tutaj na forum również paru osobom polecali tą Tage.

Bo jeśli się uprzesz na zestaw w określonej kwocie i koniec, to trzeba polecić coś najlepszego w tej kwocie, ale często jest tak, że dokładając np. 500 zł zbudujesz sprzęt wyraźnie lepszy, dużo lepszy niż wskazywałaby różnica w cenie. To działa zawsze do pewnego pułapu. Powyżej powiedzmy kwoty 10 tysięcy zaczyna się robić odwrotnie, tzn. dokładając drugie 10 różnica będzie znikoma, albo zwyczajnie nieadekwatna do przeznaczonych środków. Tak to działa w audio i wielu innych dziedzinach.

Kwoty oczywiście podane "na pałę", ale generalna zasada zachowana.

 

42 minuty temu, Gandzej napisał:

Akurat ja na razie wogole nie oglądam Tv tylko filmy średnio jeden na każdy wieczór jakaś zapychajke

To jesteś pewny, że potrzebujesz systemu wielokanałowego? Bo może te filmy nawet nie są nadawane ze ścieżką 5.1 tylko stereo? To filmy na płytach Bluray z konsoli czy co po prostu leci w telewizorze? Przeczytałeś wątek, który ci podsunąłem? Jak to oceniasz?

Może wystarczy ci nagłośnienie telewizora w formie soundbara za 1/3 planowanej kwoty i okaże się, że spełnia to twoje oczekiwania? Fajnie by było, gdybyś napisał kolejny post albo przeedytował pierwszy w takiej formie:

https://forum.audio.com.pl/topic/46150-pierwsze-posty-na-forum/

Żeby dobrze ci doradzić, a każdemu tu zależy abyś wydał pieniądze optymalnie, należy znać twoje preferencje i oczekiwania. Po tym co do tej pory napisałeś nie podjąłbym się doradzania konkrewtnego zestawu kina, bo nawet nie jestem pewien czy go potrzebujesz.

 

Ps. za chwilę zajrzy tu "branża" i bez problemu poda gotowe zestawy za 4000 zł. ;)

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jasny napisał:

 

To jesteś pewny, że potrzebujesz systemu wielokanałowego? Bo może te filmy nawet nie są nadawane ze ścieżką 5.1 tylko stereo? To filmy na płytach Bluray z konsoli czy co po prostu leci w telewizorze? Przeczytałeś wątek, który ci podsunąłem? Jak to oceniasz?

Może wystarczy ci nagłośnienie telewizora w formie soundbara za 1/3 planowanej kwoty i okaże się, że spełnia to twoje oczekiwania? Fajnie by było, gdybyś napisał kolejny post albo przeedytował pierwszy w takiej formie:

https://forum.audio.com.pl/topic/46150-pierwsze-posty-na-forum/

Żeby dobrze ci doradzić, a każdemu tu zależy abyś wydał pieniądze optymalnie, należy znać twoje preferencje i oczekiwania. Po tym co do tej pory napisałeś nie podjąłbym się doradzania konkrewtnego zestawu kina, bo nawet nie jestem pewien czy go potrzebujesz.
 

 

 

Soundbar odpada, tragedia. Mam miejsce wystroj pokoju minimalistyczny dlatego mam to zamiar wykorzystac.
Post zedytowany, dodalem jak wyglada pokoj.
Zwariowalem troche juz sam nie wiem czy chce kino powoli coraz bardziej sklaniam sie ku zestawowi Stereo, tylko ze to nie ten dzial i pewnie zaraz zostane zlinczowany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gandzej napisał:

Mam miejsce wystroj pokoju minimalistyczny dlatego mam to zamiar wykorzystac.

Minimalistyka często kłóci się z akustyką. Dźwięk nie lubi pustych, twardych przestrzeni. Oczywiście nie chodzi o to, aby pomieszczenie było zagracone, ale pewne minimum musi być. Inaczej dźwięk będzie kiepski bez względu na ilość pieniędzy przeznaczoną na sferę sprzętową. Lektura:

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze

Fajnie, że zamieściłeś schemat pokoju, bo już widać, że może być problem z rozstawieniem kolumn. Kolumny potrzebują przestrzeni i nie lubią narożników, gdzie nie mogą "oddychać". Ale to doczytałeś już pod podanymi linkami.

 

15 godzin temu, Gandzej napisał:

Pokój 11,5 m2

Czy mnie się wydaje, czy przed edycją było 18 m2? :|

 

15 godzin temu, Gandzej napisał:

Mieszkam w bloku, mam fajnych sasiadow i dosc dobre relacje czego nie zamierzam zmieniac.
Bardziej zalezy mi na dynamice, czystosci dzwiekow ale bass tez musi byc dlatego tez chce subwoofer do zestawu.
Ale z tego co czytam niektore sprzetu slabo sobie radza na niskiej glosnosci i dopiero na sredniej lub wysokiej pokazuja pazur.
W miare mozliwosci wolalbym zeby dawalo to tez rade na niskich.

Tak, niektóre, czyli tanie i mało wydajne. Byle sprzęt potrafi łupać, ale cicho, a przy tym dynamicznie i pełnym spektrum nie zagra sprzęt z marketu.

 

Podsumowując, widziałbym u ciebie w tych 11 metrach zwykły, mocny wzmacniacz z DACem (lub osobny DAC) i kolumny podstawkowe. To jeśli chodzi o nagłośnienie telewizora i konsoli. Jeśli chodzi o muzykę to co miałoby być jej źródłem? Telewizor i youtube, serwisy streamingowe, płyty CD, muzyka w plikach?

Podałeś wyżej amplituner Onkyo TX-8150. Skąd taka propozycja? Ma dużo bajerów, głównie pod kątem muzyki, ale tytanem wydajności nie jest. Które z jego funkcji uważasz za przydatne? Wybrałeś go ze względu na muzykę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan był zeby skuwac filary ale moja stwierdzila ze lepiej bedzie jak jest stad zmiana metrazu.
Po prawej stronie na rysunku sa okna i balkon na calej dlugosci dojdzie firana i zaslona no i wiadomo beda jakies habazie.
Wiedzialem ze wlasnie wszyscy beda polecac podstawkowe ale u mnie jest jeden problem bylismy juz ogladac i glosnik + podstawka ( jest tu taki sklep RTV), fakt glosniki jakies tansze ale same podstawki wygladaja dziwnie) wyglada nieciekawie, dla mnie jeszcze by uszlo no ale moja ma podobne zdanie i tu juz to nie przejdzie. I nie piszcie ze pantoflarz ale mieszkamy tu razem, wiec razem urzadzamy.
Znajomy 2 pietra nad nami ma kolumny melodika ale jakies starsze, uklad pokoju praktycznie taki sam i jest ok jesli chodzi o akustyke. 
My mamy sciany bez plyt beton a na nich tynk a u niego plyty wiec chyba to jedyna roznica.

Onkyo ze wzgledu na USB, zeby od czasu do czasu podpiac pendriva z muzyka, np czasem zajdzie ochota muze osobno i konsole osobno, i bt. Chociaz slyszalem ze graja one dosc specyficznie. Pisze na forum w sprawie doradztwa glownie dlatego ze na sprzecie audio sie nie znam ;/ a nie chce kupic bubla. Szukalem jakiegos konkretnego sklepu na Slasku zeby jechac na odsluch no ale same internetowe praktycznie. Moze ma ktos tutaj jakis znajomy sklep ?

Tematy o aukustyce czytalem ale papier i praktyka to 2 inne rzeczy. Duzo zalezy od grubosci scian w bloku i calej reszty trzeba by miec znajomego audiofila albo jakiegos szpecmajstra ktory by przyszedl popatrzal i sam ocenil.
 

Edytowano przez Gandzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gandzej napisał:

Plan był zeby skuwac filary ale moja stwierdzila ze lepiej bedzie jak jest stad zmiana metrazu.

A nie zamienisz narożnika i szafki audio video miejscami?

 

3 minuty temu, Gandzej napisał:

asnie wszyscy beda polecac podstawkowe ale u mnie jest jeden problem bylismy juz ogladac i glosnik + podstawka wyglada nieciekawie, dla mnie jeszcze by uszlo no ale moja ma podobne zdanie i tu juz to nie przejdzie.

W sumie mam podobnie, choć podstawki bywają ciekawe i niebanalne. W tym metrażu trochę bałbym się ustawiać duże podłogówki, ale można spróbować. Małe raczej nie zapewnią ci niskich tonów na jakich ci zależy. Tylko co, jeśli nie zagra? Może dogadanie się z @S4Home w kwestii wypożyczenia sprzętu? Na pewno będzie też w stanie lepiej ode mnie doradzić.

U ciebie na miejscu masz choćby salon http://www.tophifi.pl/salony/katowice.html , ale i do Oświęcimia nie jest raczej daleko.

Warto byłoby odwiedzić jakikolwiek salon by przekonać się jaki rodzaj brzmienia ci odpowiada, bo zakładam, że tego nie wiesz, a takie Onkyo TX-8150 i podobna pod względem funkcji Yamaha R-N602 zagrają nieco inaczej.

Gdzieś tam przemknął w twoich postach amplituner KD Onkyo. Ani jego, ani subwoofera nie bierz pod uwagę jeśli rezygnujesz z kina. Jeśli budżet możesz naciągnąć do 5 tysięcy, to masz szansę na całkiem przyzwoite stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady z tym narożnikiem bo balkon się nie otworzy

We wtorek jadę na odsłuch 5.1 tak jak wcześniej pisałem Onkyo 656  taga 606 se i tsw 120 ale to tylko ten jeden z 5.1 i 3 zestawy stereo ma mi sprzedawca dobrać do ok 5 tys. Mówił coś o klipscha kolumnach, monitor audio i chyba Jbl . Zobaczę na miejscu jak to gra jak bd zdecydowany to powiedział że po remoncie wpadną z 1 zestawem o ile bd mi podobał i jednym od stereo podłączymy i zobaczymy co też lepiej u mnie będzie grało. Wydawał się spoko facet mówił że brali też kina do mniejszych pokojow i po dobrym ustawieniu i przestawieniu kilku mebli było dobrze ale dupy nie urywało. Natomiast też mówił że stereo dostanę sprzęt półkę wyższy ale to już muszę przyjechać i sam posluchac. W sumie tak zrobię bo nikt na forum nie powie mi co moim uszom się spodoba. Czy bd potrzebował lepszego brzmienia czy szelestu zaoszczędzonych pieniędzy. Ale dziękuję koledze za pomoc jeśli macie jakiegoś godne polecenia stereo ok 5 k. To napiszcie zapytam faceta czy da radę na odsłuch je ogarnąć.

Edytowano przez Gandzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gandzej postanowiłem coś napisać , bo jasny radzi, ale jakby przemilczał parę spraw.

1) Kino domowe w 12 metrach to spore wyzwanie. 2) kolumny podłogowe w 12 m typu Taga  606 to spore ryzyko, gdyby to jeszcze były jakieś "wybitne" kolumny podłogowe można by się kusić i bawić akustyką. 3) Fajne monitory sprawdzą się tu statystycznie lepiej 4) Pomyślałbym nad mniejszymi podłogówkami niż taga 606 ( Melodika BL30, Indiana line Nota 550 itp)  , lub czymś w stylu "przerośniętych monitorów" coś jak Jbl 170

5) Amplituner stereo dałby Ci jednak  lepszą jakość od amp kinowego, a podobne funkcje( prościej podane), subwoofer do filmów i kinowego klimatu też można do amp stereo podpiąć . Jasny powiedział "A", że wspomniane Onkyo tx8150 " nie jest tytanem wydajności", to ja powiem "B", skoro tytanem nie jest to co powiedzieć i jak nazwać podobne cenowo( czy droższe nawet ) amplitunery kinowe...no właśnie ;) Co do porównania Onkyo 8150 i Yamaha 602 faktycznie grają inaczej, pod inny gust i inne kolumny, krótko Onkyo gra bardziej jasno, twardo, Yamaha nieco cieplej w szero pojętej średnicy, góra ma więcej powietrza, ale nie jest tak ostra.

Rozważasz tez Jbl arena 170, takie rozwiązanie jest gabarytowo w ten metraż lepsze od np Taga 606. W Taga 606  masz  dużo wyższego basu, membrany robią wiatr, jest wszystkiego dużo, tylko czy dużo znaczy lepiej i to jest to co jest tu konieczne? Jbl arena 170 grają inaczej, basu ilościowo owszem jest trochę mniej, ale jest bardziej precyzyjny, może nawet niższy, ogólny przekaz, także góra bardziej klarowna. Co prawda ja bym JBL 170 by nie kupił mają takie pieniądze, bo są ciekawsze kolumnyB| , niemniej jak napisałem 170 lepsze w ten metraż od Taga 606.

 

Dnia 18.06.2017 o 09:45, Gandzej napisał:

 Ja rozumiem że Audiofil musi mieć zestaw za 10 tysięcy i to pewnie za same kolumny i kable za 2.

No nie tak, mocno nie tak. Można by rzecz że "audiofil"  to to co teraz zaczynasz sam poniekąd robić. Przecież to normalne. Czyli wydać jak najlepiej dane pieniądze, co prawda widzisz na razie  tylko jakieś dwie marki kolumn i dwa amplitunery, nie do końca wiesz, że to już tworzy parę kombinacji, ale chcesz być zadowolonym. Nie do końca wiesz ( pewnie nawet wcale) co jak gra, co lubisz w brzmieniu, ale szukasz... Już nawet założyłeś że kable głośnikowe po 10zł , a dlaczego nie jak początkujący za 1 zł z "sobieradka" ?;) (żartuję) . Zaś wiara że kupione za "większe pieniądze" np. kolumn za 10k , czy auta za 300k, da z automatu zadowolenie i rozwiąże problem jest w zasadzie wiarą w pieniądze i charakteryzuje raczej ludzi bardzo powierzchownych, to nie jest audiofilizm, w każdym razie nie dla mnie.  Wiedz że lepiej zagrają mądrze dobrane do gustu, pomieszczenia i siebie nawzajem  kolumny i wzmacniacz za np. 7 tys , niż  przypadkowo kupione i zestawione od czapy wzmacniacz i kolumny  za dwa razy więcej z przeświadczeniem, że droższe samo zagra.

Będąc w salonie pamiętaj by dany amplituner kinowy, czy sprzęt stereo odsłuchać z kilkoma różnymi markami i modelami kolumn. Najlepiej ustawić na początek z trzy zestawy kolumn i wspomniane amp kinowy i amp/wzmacniacz stereo i po posłuchaniu kilku utworów przepinać z sprzętu kinowego na stereo, a potem kolejne kolumny. Zabrać ze sobą minimum kilkanaście znanych Ci i dobrze zrealizowanych utworów na CD i pendrive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PS Edit Niektórzy pewnie mnie tu zjedza za brak słuchu ale o gustach się nie dyskutuje. Mam tylko nadzieję że na tym pokoju to zagra i nie bd musiał brać podstawkowych. Zasłony grube już zamówione, dywan też będzie a rozmieszczeniem zajmą się mam nadzieję za fachowcy nie "majstry" więc może bd dobrze.     Dzięki skorzystam z rad żeby sobie ciemnoty nie wcisnac. Wziąłem dzisiaj wolne zadzwoniłem rano czy da radę dziś przyjechać i pojechałem miałem 2 płyty, do tego wziąłem że sobą laptopa miałem na nim szer. Ryana w dts , parę trancow no i tak. Jeśli chodzi o zestaw 5.1 to były 2 Jbl arena i na tage. Po kolei z denonem 2300, Onkyo 656, Harman Kardon 171s . Moim zdaniem ale możliwe że nie mam słuchu  i w DTS tagi najlepiej grały na Onkyo a jbl na denonie ( po kilku ustaw. Które mi pokazywał). Natomiast w stereo Jbl na Onkyo i Taga tak samo zaraz za nim Harman a denon w stereo znacznie odstawał. No i teraz moja opinia Jbl mają nie wiem jak to określić chyba bardziej estradowy dzwiek. Słychać że grają odrobinę lepiej niż tagi choć wydawało mi się że tagi są żywsze, i mniej Cisna po uszach. Nie znam się więc nie chce się za bardzo rozpisywać ale moim zdaniem Jbl rzeczywiście wypadły trochę lepiej ale przy tej różnicy cenowej szału nie ma. Przy muzyce wokal wyraźniejszy na tagach, słabszy trochę bass niż w Jbl ale jakoś bardziej wpasowały w moje ucho ale pamiętajcie że to tylko moja opinia. Wygląd również moim zdaniem po stronie Tagi bez maskownic wyglądają super. W sprawie zestawów stereo czuć że to rzeczywiście inne brzmienie, lepsze, mocniejsze ale mając na uwadze moich sąsiadów jeśli stereo to chyba jednak podstawkowe ( nie miałem okazji dziś posłuchać ) bo muzyka trance na stereo to poezja nie będę rozpisywał co i jakie kolumny bo pisze z telefonu ale na każdych było elegancko a im drożej tym lepiej ale to za 4 lata jak kupimy dom xD wtedy osobno będzie kino i osobno stereo bo widać że zdecydowanie warto zaopatrzyć się w oba zestawy w miarę możliwości. Umówiłem się że sprzedawca że po remoncie i raczej wezmę Tage . Przyjadą i ustawia jak się nie spodoba to zmienię na podstawkowe plus subwoofer. 

Edytowano przez Gandzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2017 o 10:21, jacek75 napisał:

5) Amplituner stereo dałby Ci jednak  lepszą jakość od amp kinowego, a podobne funkcje( prościej podane), subwoofer do filmów i kinowego klimatu też można do amp stereo podpiąć . Jasny powiedział "A", że wspomniane Onkyo tx8150 " nie jest tytanem wydajności", to ja powiem "B", skoro tytanem nie jest to co powiedzieć i jak nazwać podobne cenowo( czy droższe nawet ) amplitunery kinowe...no właśnie ;)

Racja, nie napisałem tego wprost, choć odradziłem amplituner KD, jeśli nie będzie budowy prawdziwego zestawu KD z kompletem kolumn, a jedynie zestaw stereo. Tu oczywiście bazą nie może być amplituner 5.1, bo to nie będzie wtedy ani kino, ani stereo.

A co do Onkyo TX- 8150 to też sprostuję, bo określenie jakiego użyłem może być lekkim nadużyciem. Otóż  lepiej chyba było by napisać, że w budżetach w okolicach 5k zł jest to świetny sprzęt, fajnie wyposażony, dobrze napędzi większość kolumn niewiele droższych od niego samego (choć oczywiście i tańszych) jednak jest to już w zasadzie granica jego możliwości.

 

@Gandzej napisz jakie zestawy stereo słuchałeś. Tylko muzyka, czy również sprawdzałeś jak zabrzmi film?

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Stereo to Klipsch R28F, Dali Zensor 5 tak mi sie wydaje i Tannoy Mercury, ampli nie pamietam numerow i modeli ale z cen to wszystkie powyzej 2 klocka H/D, Onkyo, Yamaha ( szpetne niesamowice ale o gustach sie nie dyskutuje . ) Gralo to zacnie jak na moje ucho i wymagania. Ale nie na to mieszkanie, tak jak wspomnialem sasiedzi by mnie zabil no ale dzwiek w porownaniu do 5.1 o wiele lepszy, w filmach natomiast wydaje mi sie ze gorzej, chyba za duzo dzwiekow na raz pewnie bym ogladal na 10 % glosnosci. 
Ale chyba tak jak pisalem zdecyduje sie na kino bo w sumie nawet nie zwracalem uwagi ale wszystkie filmy praktycznie mam w DTS , nie mialem to nie zwracalem uwagi zawsze 1080p, a wiekszosc juz chyba ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Prawdę.mowoac to faktycznie wypożyczenie od nas sprzętu może być dla ciebie zbawienne. 

Raz nie rezygnuj od razu na starcie z kina jeśli jak pisales jest go faktycznie sporo. Dwa kwestia akustyki jest tak indywidualna za system powinieneś sprawdzić u siebie.

W tej kwocie jesteśmy w stanie ci dobrać system zarówno kinowy typowo jak i bardziej uniwersalny jak i stereofoniczny który sprosta oczekiwaniom. 

A jeśli nie jesteś w świetnej sytuacji gdyż nie musisz go kupować. 

Zachęcam do kontaktu z nami, jak masz blisko to wstępnie podjechać do nas na odsluch. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...