Skocz do zawartości

Tannoy 7.4 vs Jamo C97 wasze opinie


GleNinja

Recommended Posts

Witam

Zmieniam sprzet na nowy i chcialem poczytac wasze opinie

Amplituner juz wybrany -Onky 676

Natomiast mysle jeszce nas kolumnami

Najbardziej zainteresowaly mnie Tannoye 7.4 i Jamo C97

ktore waszym zdaniem lepsze, ewentualnie jakies jeszcze. na kolummy chce przeznaczyc 3 tys

pokoj niecale 20 metrow, muzyka rock, radiowa, czasem cos spokojniejszego jak celun dion, kowalskakowalska itd.  na pewno nie bede sluchac jazzu i metalu  ☺

z gory dzieki opinie

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Obydwie propozycje tj. Jamo C97 oraz Tannoy Mercury 7.4 będą bardzo dobrze współpracowały z amplitunerem Onkyo. Tannoy zagra trochę bardziej gęstym, ciepłym brzmieniem, chociaż Jamo także zapewni równowagę, plastyczność. To dwie naprawdę dobre konstrukcje. Jamo przy dociążonym i równym dźwięku dodatkowo oferuje świetną dynamikę.

Jako alternatywa nasuwa mi się tylko jedna propozycja - polska konstrukcja Audio Academy Phoebe III. To przede wszystkim niesamowita plastyczność dźwięku, spokój, rewelacyjny środek pasma płynnie przechodzący w aksamitną górę i dobry, nisko schodzący chociaż nie dominujący bas.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem wrazenie ze bas jest ladniejszy w Jami  dodatkowo przy malej mocy  dalej bas byl przyjemnie slyszalny  gdzie w tannoyach im mniejsza mo  tym bas zanikal

co do gory i srednicy  zbyt malo odsluchiwalem  ale wydawalo mi sie ze jamo c97  gra przyjemniej  takie byly moje odczucia

tannoy wydawalo mi sie ze gora pasma byla lepsza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GleNinja napisał:

Natomiast mysle jeszce nas kolumnami

Najbardziej zainteresowaly mnie Tannoye 7.4 i Jamo C97

ktore waszym zdaniem lepsze,

Coś mi się zdaje, że na razie zainteresowały Cię przez pryzmat wyglądu/ceny, bo brzmieniowo nie są jakoś wyjątkowo podobne. Grają inaczej, a trzeba to brać pod uwagę, także przez pryzmat tego z czym będą grały. Co do tego co zostało już napisane dodałbym że Jamo c grają nieco jasno w średnicy i mają sporo góry, są także bardziej dynamiczne od Tannoy (które mają jednak inne pozytywne cechy).  Dziwne że skoro jednak słuchałeś  i tego nie wyłapałeś. Zatem które są lepsze, na tak postawione pytanie nie ma rzeczowej odpowiedzi (bo mam na dzieje takiej oczekujesz).   Inna rzecz to to czy kupisz taki zestaw 5.1 za 3 tys ;) ( pewnie na razie dwie, plus sub) do tego tego amplitunera kinowego, bo kupno amplitunera KD do słuchania muzyki to średni pomysł, chyba że poprzestaniesz na radiu i muzyce słuchanej w tzw tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniam tylko amli i fronty

tyly i sub   z magnata

center  B&W CC3

nie nastawiam sie na audiofilski odsluch stereo, ma grac i do kina i muzyki stereo

pewnie masz racje piszac ze spodobalu mi sie bardziej Jamo i chce potwierdzenia ze to bedzie dobry wybor

mozesz mnir utwierdzic w przekonaniu ze to dobry wybor?  ☺, ze zrobie rozsadny zakup mimo iz wyglad jednak przemawia za Jamo

tannoy tez graly fajnie  ale np przy nightwish bardziej podobaly mi sie Jamo C97

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GleNinja napisał:

pewnie masz racje piszac ze spodobalu mi sie bardziej Jamo i chce potwierdzenia ze to bedzie dobry wybor

mozesz mnir utwierdzic w przekonaniu ze to dobry wybor?

 

Tylko ja nigdzie nie napisałem, że Jamo C bardziej Ci się podobały,( czy że będą podobać ), nie znam twych preferencji i nie jestem "wróżem" , więc skąd miałbym to wiedzieć ? Zresztą nawet z Twojego opisu nie wynika jednoznacznie które kolumny były lepsze dla Ciebie z tym Onkyo.    Co do odsłuchów owszem im więcej przesłuchanych utworów tym lepiej, ale czasami wystarczą z 3 mądrze dobrane utwory, aby móc po posłuchaniu powiedzieć parę słów o górze pasma średnicy i dole, różnicach między modelami !. Bo ten bas to tylko mały, choć ważny, wycinek pasma i muzyki, średnicy i góry jest jednak więcej ilościowo. Posłuchaj może jeszcze raz tych kolumn, ale uważnej, warto też jakieś inne modele, bo za 3 tys wybór modeli jest bardzo duży i naprawdę można kupić kolumny bardzo dopasowane pod swój gust i potrzeby:10_wink:

Chyba nie ma nic gorszego niż utwierdzanie kogoś w przekonaniu , kiedy to ma wolny wybór i co ważne może sam porównać . powtórzę, odsłuchaj kolumny uważnie, ale wybierz te które Tobie bardziej pasują i piecykowi z którym będą grać. Skoro będziesz zadowolony z wyboru, po co jeszcze Ci poklepywanie po ramieniu, że to dobry, czy zły wybór ? 

(PS. Pisząc poprawnie wyrażasz swój szacunek do innych użytkowników i czytających. A ciężko czyta się Twoje posty, nie wiadomo co gorsze brak polskich znaków, czy brak składni.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pisowni - to tak sory - pisałem z komórki w pracy - więc niestety tak wyszło :)

Słuchałem kilku kolumn, Wharfedala 10.6, wharfedala 240, Cantonów, Yamahy, Klpishow, Magnatów

Ale na placu boju zostały te dwie Jamo C97 i Tannoy 7.4

jak pisałem, o Tannoyu możemy znaleźć dużo informacji czy to z prasy/recenzji, czy nawet na forach. W przypadku Jamo - jest tego bardzo mało, a gdzieś wyczytałem, że ten opis dla Jamo robiła jakaś prasa "reżimowa" dlatego tak zachwalali. Chciałem tutaj podpytać jak jest z tym modelem Jamo, kiedyś ta firma miała spore osiągnięcia, potem jakby troszkę zapomniania - i znów próbują Jamo wskrzesić - choć cały czas to firma która jest mocnym konkurentem.

Dlatego tutaj na forum też napisałem, by dowiedzieć się waszych opinii o samej firmie Jamo - jak i tym konkretnym modelu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jamo jest kolumna wyraźniejsze. Bardziej dynamiczna w kinie sprawdzi się lepiej. Z kolei przy odpowiednim ustawieniu Tannoy pokaże lepszą klasę, stereofonie w odtwarzaniu muzyki. Początkowo bas z tannoya może się wydawać płytszy nawet pudełkowaty. Podpięcie tego pasma odpowiednia kalibracja spowoduje, że to pasmo będzie bardzo dobrej jakości.

Mogę ci wypożyczyć do domu taki zestawik. Sprawdzisz kilka dni na domowych warunkach. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...