Skocz do zawartości

1Ender

Recommended Posts

Doszedłem do wniosku, że to co mnie mocno ogranicza w dźwięku to jednak raczej będą bardziej kolumny głośnikowe niż sam Rotel... Potrzebuję więcej powietrza i przestrzeni dźwięku... Po rozmowie telefonicznej z jednym z Panów @S4Home tylko zostałem w tym utwierdzony...
  Na uwadze mam Eltax liberty 7+ stan bardzo dobry i mało grane, więc mogą być jeszcze nie wygrane? Kupione w salonie powyżej 2300 zł -w miarę przyzwoita cena.
Poza tym kolumny ciepło grające, więc teoretycznie powinny się zgrać z moim retelem (zdanie @S4Home).

Jak ktoś słuchał tych kolumienek to proszę o wypowiedź. Przypomnę pokój 23-26m kw, więc chyba powinno być dobrze. Jedyny minus to brak odsłuchu. Ale się tym nie specjalnie przejmuję.

 

Więcej informacji:

Sprzęt towarzyszący:

- wzmacniacz Rotel Ra-971, odtwarzacz CD: Rotel RCD-951, Cambridge Audio DacMagic 100,

- kolumny głośnikowe wolnostojące małe około 81x24x26 cm: Phonar Scan Akustik 70w, 4 ohm. Wstawiłem kolce, wymieniłem terminale głośnikowe - zaciskowe na bananowe. Kolumny dociążyłem ok. 3,5 kg każda(ważyły niespełna 10kg), postawiłem na płytkach z Castoramy a pod spodem umieściłem podkładki antywibracyjne szt - 4 pod każdą kolumnę.

- Przewody: głośnikowe 1,5mm2 Melodika z basscore; Interkonekty: koaksjalny Profigold, 2xRca - 2xRca Profigold i krótki CD-wzmacniacz 2xRca-2xRca Vitalco Digital

Sama powierzchnia pokoju będzie coś w granicach 23-25 m2, a miejsce odsłuchowe to okolice 17,5 m2 z dokładnością do +- paru centymetrów. Za sofą stół z krzesłami i meblościanka - trochę książek, ale naprawdę nie wiele. Na podłodze duży dywan. Sufit w kasetonach na całej powierzchni pokoju. Jako naturalne rozpraszacze wykorzystałem gęste kwiaty za kolumnami. Telewizor wisi ponad linią kolumn - jak @Angel "przykazał" . Na oknach roletki materiałowe, brak możliwości wykorzystania długich kotar, ze względu na kaloryfery. Umiejscowienie źródła pozornego dokładnie pomiędzy kolumnami w samym centrum. Gdzieś pod TV.

Muzyka, której słucham to Rap, Hard Core -Run DMC, Prodigy, Linking Park; Rock - Red Hot Chilli;  Soft Jazz, Chillout - album 2 płytowy - Ram Caffe x 2 części. Elektroniczna, Acid Trance - Kai Tracid, Pop, Metal - Lubię raczej ostrzejsze granie!

Dźwięk jaki lubię - szybki dynamiczne niskie tony, mięsiste, głębokie, soczyste, ale nie rozlazłe i dobrze kontrolowane. Góra detaliczna, bez zbytnich przebarwień, nie dominująca.  Środkowe pasmo - przestrzeń, ładnie poukładana scena, powietrze. Wokale namacalne.

Proszę o zdanie bardziej osłuchanych kolegów.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Co do Eltaxów - opiszę informacje o kolumnach, które uzyskałem od właściciela.
Jest pierwszym właścicielem, odsłuchiwał w salonie. W warunkach domowych nie grały już tak dobrze i był z nich niezadowolony. Kolumny głośnikowe ustawił w sypialni (mały pokój), odstęp od ściany tylnej to tylko 20cm.. Jak zagrały?
  Bardzo ładna dobrze wypełniona ciepła średnica. Dużo górnego pasma i za mało dolnego. Powiedział, że kolumny więcej stały niż grały. Czyżby jeszcze nie wygrzane (zapytam o ilość godzin, nie mam jeszcze takiej informacji)?
Oryginalne pudełka i kolce. Kolumny nigdy nie były ustawione na kolcach. Stan kolumn fabryczny, jeszcze folia częściowo nie zerwana. Kolumny na Vifach - membrany szaro-czarne, późniejsza seria. Półka na dociążenie. Waga jednej około 16 kg.

Moje przypuszczenia zła akustyka, pokój być może znoszący niskie pasmo. Nigdy nie zamontowane kolce. Mało grane. To wszystko mogło mieć wpływ na to jak zagrały Eltaxy.

Cena bardzo dobra - minimalnie wyższa od 5+.

Jeżeli moje informacje się potwierdzą, to prawdopodobnie je kupię...Dokupię solidne podstawki z granitu lub bazaltu i powinno być dobrze... Ciepło grające kolumny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender bez zbędnego gadania. Zakup tych kolumn napewno nie będzie konkretnym skokiem w przód, taka wymiana siekierki na kijek. Myślę że obecne kolumny i tak zagrają lepiej. Za bardzo kombinujesz moim zdaniem i zamiast iść do przodu to stoisz lekko stawiając nogę do tyłu. Jak już na kolumny się nastawiłem to podaj budżet i kup coś porządniejszego z allegro. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanwing  Słuchałeś Liberty 7+, że taki jesteś pewny? A CO BĘDZIE... "konkretnym skokiem w przód"???

Allegro jest "przedrożone", ale dobrze, skoro nie liberty 7+ to co - dynaudio?

Piszecie, że kolumny mogą wnieść najwięcej w zmianę brzmienia... Z drugiej strony piszecie, że lepiej zmienić wzmacniacz. To co w końcu?? Jestem otwarty na zmiany i nie upieram się przy 7+. (nikt ich nie słuchał z szanownego grona i skąd krytyka na podstawie modelu 5+????)Może wypowie się ktoś kto słuchał Liberty 7+?? Bo na podstawie modelu 5+ to słabo...

Słucham propozycji. Budżet do 1650 +- 150zł mogą być kolumny głośnikowe, może być wzmacniacz (za około 2 tygodnie mam nadzieję, że uda się odsłuchać Baltlab Epoca 1) wtedy ostatecznie podejmę decyzję, chyba, że kolumny kupię wpierw. Ale poinformuję Was o tym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ender bierz te libry i będziesz zachwycony. Powodzenia, szkoda komentować bo to walenie głową w mur... Pytasz się czy lepiej wzmacniacz czy kolumny po tylu postach i obecności na forum powinieneś sam sobie na to pytanie odpowiedzieć tym bardziej, że ty siedzisz i słuchasz muzyki na obecnym systemie. Nie obraź się, ale trochę błądzące dziecko we mgle przypominasz tylko takie szybko się napalające:). Weź wszystko na chłodno. 
Ja już Ci nie będę radził bo oczekujesz porady od Angela, Belfra czy innych zaprawionych w boju, ale zdecyduj się w jakim kierunku iść bo tylko zamieszanie się robi. 7+ nie słuchałem, ale 3+ tak i słyszłem nie najlepsze opinie o 5+ z membranami srebrnymi i tyle 7+ pewnie też tyłka nie rwą, ale może się mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanwing to jak napisać nie kupuj golfa kombi  R Variant 2.0 TSI 300 KM, ja mam golfa 1,3 75KM. W końcu to taka sama konstrukcja, ta sama fabryka i jeździ tak samo. D..y nie urywa!

Jeżeli Cię czymś uraziłem, to przepraszam. I proszę daruj sobie komentarze ile czasu to jestem na forum i kogo Ci przypominam. Czy Twój komentarz coś wniósł do dyskusji? Czy mi coś rozjaśnił? Nie. I powiem Ci, że trochę jestem zniesmaczony Twoim całym wpisem.  Zacytuję tylko fragment:

31 minut temu, Sanwing napisał:

Ender bierz te libry i będziesz zachwycony...

Jesteś pewien?

31 minut temu, Sanwing napisał:

Ja już Ci nie będę radził bo oczekujesz porady od Angela, Belfra czy innych zaprawionych w boju,


Ależ radź!!

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender ja nie jestem pewny, ale z twoich wpisów wynika, że ty jesteś pewny i szukasz tu tylko potwierdzenia swoich przypuszczeń. Nie musisz pisać części tekstu większymi literami bo w sumie można to różnie odczytywać. 
Mój poprzedni wpis wnosi wiele do tematu jeśli odczytasz go tak jak należy. Nie widzę nic złego w tym, że napisałem iż trochę już siedzisz na forum i powinieneś wiedzieć czego chcesz od sprzętu i za jakim się rozglądać. Wpis odnośnie "dziecka" tyczył się tylko strefy audio także nie wiem co złego w tym wpisie biorąc pod uwagę twoje rozterki? Fakt możesz mieć racje, że te 7+ są super i nie mają nic wspólnego z 5+, ale bez odsłuchu ciężko to stwierdzić, a w necie nie ma nic praktycznie o 7+ tu przepraszam bo może za wcześnie napisałem, że 7+ nie wniosą poprawy. 

Już się odłączam więcej nie będę zaśmiecał Ci tematu. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender, trzeba przyznać, że świętego byś doprowadził do szewskiej pasji. No ale hobby to hobby - ja tam biorę to na wesoło, bo po to człowiek ma audio-pasję, żeby sobie dostarczyć rozrywki, a nie zmartwień i stresu.

Miotasz się straszliwie, ale na przestrzeni 4 (słownie: czterech) wątków które założyłeś w celu pójścia wyżej albo i nie, padła ciekawa i sensowna propozycja: Baltlab Epoca 1 v.3. W sumie to sam bym takiego chętnie przytulił, więc jak nie zamierzasz go brać to dawaj namiary i po sprawie! He he he...

Jak byś wziął tego Baltlaba, to zobacz, jakie świetne kolumny możesz dostać do niego za niewielką (relatywnie) kasę: Xavian Gran Colonna v.1 (wersja pierwsza, z obudową zamkniętą):

https://www.olx.pl/oferta/xavian-gran-colonna-CID99-IDmT32k.html#a59c979fd6

Według Macieja Stryjeckiego to wspaniałe połączenie z ww. Baltlabem. Masz tu test tych kolumn:

http://www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/1084-xavian-gran-colonna.html

Podłączasz i cieszysz się dźwiękiem.

Ja wiem, że Ty byś chciał 0 (słownie:zero) ryzyka, ale to chyba takie nieco utopijne pragnienie...

Mieszkam jakieś 60 km od Ciebie, więc myślałem, że w sumie mógłbyś wpaść i posłuchać innych wzmacniaczy czy kolumn, żeby mieć jakikolwiek punkt odniesienia, no ale nie wiem, czy to by Ci coś dało, bo w sumie to strasznie chaotycznie to wszystko wygląda. A przyznaję, że u mnie kiepsko z czasem. No ale jakbyś chciał podłączyć te swoje kolumny pod inne wzmacniacze albo swój wzmacniacz pod inne kolumny - służę pomocą. Ale uważaj, ja jestem nerwowy człowiek jak ktoś nie wie czego sam chce!:D

 

 

Edytowano przez Miles
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miles ależ ja wiem czego chcę. Moje niezdecydowanie może wkurzać, wiem o tym. Mi też to przeszkadza. Zdaję sobie sprawę, że chcecie pomóc i bardzo dziękuję. Więc może potraktujmy to bardziej luźno.
  Zgadzam się z Tobą - hobby, to przyjemność.
I teraz tak, jak kupię baltlaba, to nie kupię kolumn. Budżet mocno ograniczony. Ale najpierw chcę go posłuchać na swoich kolumnach i kolumnach sprzedawcy. Chcę mieć jakieś porównanie. Z drugiej strony, to kawał kloca, a moja żona to estetka, więc pomijając walory słuchowe, nawet jak pięknie grający wzmacniacz może nie przypaść do gustu. Wiesz jakie są kobiety?? :) Dlatego na odsłuchy zabiorę moją Panią.

I jest mi obojętne co najpierw wymienię, wzmacniacz czy kolumny głośnikowe....Chcę poprawy dźwięku! I tyle!


  I znowu temat zszedł na "manowce"... Mieliśmy pisać o Eltaxach Liberty 7+.. Naprawdę nikt ich nie słuchał???

Bardzo dziękuję, za zaproszenie. Chętnie bym skorzystał, ale chwilowy brak samochodu raczej to uniemożliwia. Chętnie bym spakował swoje graty i przyjechał do Ciebie...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender, ja Ci napiszę tak. Nie zawsze trzeba słuchać wszystkich kolumn z serii, by wiedzieć jaką jakość prezentują, jaki rys dźwięku.
Na ogół większe modele w danej serii różnią się tylko możliwością grania w większych pomieszczeniach, większymi, albo niżej schodzącymi niskimi tonami. Mało tego. Często środkowe modele grają sporo lepiej niż te najwyższe (chodzi mi o budżetowe produkty, takie jak seria Liberty). Może właśnie tak mało opinii jest o siódemce, bo testerzy rdakcyjni nie chcieli krzywdzić serii a kupujący w salonie, porównując 5+ i 7+ stwierdzali , że siódemka za większe pieniądze ma jednak niewiele do zaoferowania. 
Ale tu sobie tylko gdybam, choć na podstawie jednak własnych doświadczeń, spostrzeżeń, przemyśleń.

Jeśli się chce można jednak coś znaleźć w sieci o tych kolumnach. Ja na szybko znalazłem to:

Cytat

Ja skusiłem się kiedyś na Eltax Liberty 7+ (stara seria - czarne membrany). Bardzo szybko przekonałem się, że to była pomyłka. Ostry sprawiający wrażenie przesterowania dźwięk i nie najniższych lotów bas. Po zajrzeniu do środka okazało się, że głośniki to Vifa serii TC (tylko dla odbiorców hurtowych - najtansze jakie sa produkowane). Wysoktonowy opisany jako Eltax. Zwronica na cewkach z drutu o niewielkiej średnicy z kondensatorem elektrolitycznym (niepolarnym). Masywne śrubowe zaciski na obudowie nie przystają do cieniutkich kabelków jakimi okablowano kolumne w środku. Dzisiaj pozostała mi już tylko obudowa. Cały środek zaprojektowany od nowa i wymieniony. Pozdrawiam tych, którzy upierają się, że warto do tego typu kolumn kupić kabelki za kilkaset złotych :) Marek

Resztę poczytaj, masz tu link http://usenet.elektroda.pl/index90073.html

I zwróć uwagę, że nie tylko ja twierdzę, iż nowsza seria ze srebrnymi membranami głośników gra gorzej. Ale nawet starsza jak widać nie każdemu pasuje. 

Propozycja @Milesa jest bardzo ciekawa. Dużo by Ci dała. Ja na Twoim miejscu skorzystałbym za wszelką cenę. Pożycz samochód od kumpla, wuja, czy kogo tam znasz. Albo niech ktoś jedzie z Tobą. Gdybym miał czas, to sam bym do kolegi pojechał, posłuchać tego wszystkiego. A zapewniam, jest na czym słuchać.
Oczywiście propozycja sprzętu też bardzo Ciekawa. I na pewno "grająca". Choć rzeczywiście nie wiem, czy w Twoim guście.
Co do wyglądu Baltlaba, uważam, że jest ciekawszy niż Rotel. Ale to oczywiście kwestia gustu. Mojej żonie też się niektóre urządzenia nie podobały. Ale ustaliliśmy, że ja decyduję o sprzęcie audio a ona o innych sprawach, na których mi już specjalnie nie zależy. 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender przychylam się do tego co napisali Koledzy w tym wątku.

I napiszę jeszcze raz. W innym założonym przez Ciebie wątku polecałem Ci posłuchać Baltlaba w wersji 1, o którym wspominałeś a jeszcze lepiej w wersji 2. Znam znakomicie te wzmacniacze i wiem, pisałem o tym wielokrotnie na tym forum i nie tylko na tym forum ile są warte. Co do wyglądu to kwestia gustu.

Kolumny, bohater obecnego wątku nie zagrają z Baltlabem. Szkoda czasu i pieniędzy. Powtórzę jeszcze raz wzmacniacz (oddaje w klasie A ok. 10W na kanał) potrzebuje dobrych kolumn i odtwarzacza. O kablach już nie wspominam. Zatem jeśli Baltlab to inne kolumny.

I to wszystko w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Belfer54 dziękuję. Temat może być zamknięty - wg uznania. Baltlaba - postaram się odsłuchać na moich kolumnach, na moim źródle i kablach. Nie omieszkam posłuchać na sprzęcie sprzedawcy. Po ewentualnym kupnie ww wzmacniacza zastawiam się jak zagrają moje stare Phonary. Bo w obecnym systemie brakuje powietrza ... Być może jest to wina wzmacniacza lub / i kolumn głośnikowych. Szczerze nie wiem. Nie jestem w stanie tego zweryfikować.

Link do kolumn takich jak moje sprzedawanych w Niemczech
http://www.ebay.de/itm/SCAN-AKUSTIK-High-End-Lautsprecher-Paar-Made-In-Germany-Top-Klang-/332238983780?hash=item4d5afc9264:g:6BQAAOSwcUBYPGCY

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender, odnoszę wrażenie, że zarówno Twoje obecne kolumny jak i te Eltaxy, które chciałbyś kupić to konstrukcje o nienajlepszej jakości dźwięku.

Moim zdaniem odsłuch Twojej obecnego toru w połączeniu z Baltlabem może mieć sens jedynie wtedy gdy posłuchasz owego Baltlaba dodatkowo z kolumnami/torem dorównującymi mu klasą. Inaczej cały Twój wysiłek nie będzie miał sensu.

Dylemat przed którym stoisz to prawdopodobnie poprawa jakości dźwięku systemu w ogóle (czyli zmiana kolumn i wzmacniacza na lepsze) a nie skupianie się na detalach. Na detale przyjdzie czas później. Ale żeby się upewnić czy tak właśnie jest musisz wykonać porównanie z drugiego akapitu.

 

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majtek2013 Właśnie się dowiedziałem, że Baltlab sprzedawcy gra z kolumnami Audio Academy Rhea, więc o ile dźwięk mi się spodoba to kolumny obecne zostają i źródło też. A za kilka miesięcy będę poszukiwać Kolumn i ewentualnie źródła... Być może kupię podstawki i stendy. Jeszcze tego nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy Rhea to najwyższy model z produkowanych przez firmę. Przez wiele lat miałem AA Phoebe, znam też inne wyroby tej firmy, miałem okazję słuchać w zaprzyjaźnionym salonie. Dobre solidne kolumny.

Phoebe w wersji I grały z moim byłym Baltalem v2. Był to całkiem niezły dźwięk. Nie słuchałem Baltlaba z kolumnami Rhea, ale myślę, że jest jeszcze lepiej. Niestety kolumny ne należą do tanich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, @Belfer54, używane widziałem za 5900 zł.... To na pewno nie mój budżet! Posłuchać uważam warto... Zdobyć kolejne doświadczenie! :) Jeszce nie wiem czy będę, kupował, żona stoi trochę "okoniem". Namawiam ją, by ze mną wybrała się na odsłuch, ale nie chce. Dla niej obecny zestaw gra bardzo dobrze i tu się nie zgadzamy...

Uważa, że forum mnie psuje i że wydziwiam.. Prawda jest taka, że długo nie słuchałem stereo - przerwa jakaś kilkunastoletnia więc, czegoś mi brakowało przez te lata, ale ogólnie wystarczał sam TV.
Teraz, po odsłuchaniu się z zestawem, który u mnie aktualnie gra i to dość często - dziennie po kilka, czasem kilkanaście godzin, coś mi nie pasuje. Czegoś brakuje. Dla mojej żony do jakieś moje dziwactwo. Fakt audiofile są dziwakami, przynajmniej dla reszty świata. Ale nie popadam w zbytnią skrajność i nie zakrawa to o fanatyzm. Zwyczajnie szukam lepszego dźwięku. Dla Nas to normalne.

@Belfer54 - szukam informacji o Baltlabie Epoca 1, na forum jest dużo informacji owszem, ale porozrzucanych w różnych wątkach. Może warto by założyć osobny temat w Kluby-sprzęty znanych marek. Piszesz, że masz doświadczenie - to może mógłbyś się podzielić swoją wiedzą na ten temat? Myślę, że inni też mogli by coś napisać od siebie jak np. @Angel, @RoRo - a skorzystało by wielu.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Baltlab to byłby przyszłościowy zakup. Ja podszedł bym do tego właśnie w ten sposób. Nie ma co się nastawiać, że na dzień dobry będzie wielkie: -"O rety, jak super!".

W sumie to im gorzej sprzęt zagra u jego właściciela, tym lepiej dla Ciebie 1Ender, bo możesz uzyskać lepszą cenę, he he. To tak pół żartem, po pewnie facet jest doświadczonym audiofilem i wie co ma. 

Ty musisz mieć świadomość, że Twojego systemu sam wzmacniacz nie uleczy. Ba, może się okazać, że jak go u siebie podłączysz to będzie gorzej niż z Rotelem, bo np. Baltlab całkowicie obnaży niedomagania toru audio. Wszystko jest możliwe. Jest taki oklepany banał: system gra tak dobrze, jak jego najsłabszy element. Do systemu zaś zalicza się wszystko, także kable, zasilanie, pomieszczenie, uszy...Nie piszę tego po to, by Cię zniechęcić. Przeciwnie. Właśnie dlatego, że tak trudno jest złożyć dobry tor audio i że na jego brzmienie wpływa tak wiele elementów to to hobby przyciąga na całym świecie rzesze pasjonatów. Bo jest ciekawie. Zauważ, że są na tym forum koledzy, którzy przesłuchali więcej konfiguracji niż Ty zjadłeś kotletów, a wciąż z wypiekami na twarzy dopieszczają swoje systemy. Nie ma nudy! Więc ostudź nieco swoje oczekiwania, bo od razu, jednym zakupem, marzeń o super brzmieniu raczej nie spełnisz. Natomiast warto słuchać doświadczonych kolegów, by kolejnymi zakupami podążać we właściwym kierunku. Kiedyś przychodzi (albo i nie!) ten dzień, że ze zbioru pozornie bezładnie zebranych elementów wyłania się...muzyka. Ależ patetycznie to sformułowałem. Jak w szkolnym wypracowaniu, hi hi hi.

Co do Audio Academy, to jako były posiadacz Phoebe III napiszę, że wg mnie to bardzo solidna brzmieniowo manufaktura. Właściciel AA, pan Michał Kęcerski stroi swoje kolumny z naciskiem na spójność, płynność brzmienia; nie są to konstrukcje efekciarskie. Więc możliwość posłuchania Rhea to kolejny plus całej sytuacji. Korzystaj jak się da.

Żona zaś przekona się, jak usłyszy. Daj jej czas i sposobność. Moja małżonka też jest sceptyczna wobec wszelkich zmian w torze -bo po co?-, ale jak ostatnio przesłuchiwałem interkonekty to za każdym razem słyszała i komentowała  różnice brzmieniowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender, rozmawialiśmy już o tym kilka razy i wiesz, że ja uważam, że pierwsza w kolejności powinna być u Ciebie wymiana wzmacniacza. Na zmianę kolumn przyjdzie jeszcze czas. Myślę zresztą, że po przejściu z Rotela na Baltlaba będziesz miło zaskoczony i przez jakiś czas nie będziesz myślał o zmienianiu czegokolwiek w swoim systemie :) Aż przyjdzie pewien dzień, gdy znów czegoś Ci zabraknie w dźwięku... i tak bez końca. Na tym polega właśnie cała ta zabawa w Audio (specjalnie napisane z dużej litery ;) ).

19 minut temu, Miles napisał:

Właściciel AA, pan Michał Kęcerski stroi swoje kolumny z naciskiem na spójność, płynność brzmienia; nie są to konstrukcje efekciarskie.

Zgadzam się z Tobą w pełni Miles. Pan Michał to bardzo sympatyczny facet i wie jak zrobić świetnie brzmiące i neutralne kolumny. Zresztą będziesz miał możliwość posłuchania Rhea, to sam się o tym przekonasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Miles nie oczekuję, żadnych "achów" "echów" czy "ochów". Chcę zwyczajnie posłuchać, może będzie lepiej, może będzie gorzej. Tego nie wiem. Oczekiwania mam żadne. Raczej bardziej ciekawość. Nie napalam się, choć może tak to może wyglądać. Ale to tylko Twoja ocena. Tak jak pisałem, być może kupię, być może nie kupię. Dużo będzie zależało też od sprzedawcy i jego elastyczności. Jeżeli będzie trzymał się sztywno ceny to prawdopodobnie mu podziękuję. Ale odsłuchać bardzo bym chciał.

@Audio Autonomy - może masz rację, z wymianą wzmacniacza. Sam chcę posłuchać własnymi uszami i dojść do wniosków, które dla Ciebie są oczywiste. O ile kupię wzmacniacz Baltlab Epoca to kolumny zostają i źródło też. W tej chwili nie ma takiej opcji na wymianę całego systemu, czy budowanie od nowa. Ewentualnie zmienię coś w okablowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koledzy ustalili - przy tych kolumnach długie debaty nie mają sensu, to są bardzo dobre kolumny ale jednak "budżetowe", nic ponadto. Mają swoje ograniczenia. Miałem Liberty 3+ i 5+ zarówno na białych i czarnych membramach więc coś o nich mogę powiedzieć. Przy okazji te z czarnymi membramami (wbrew obiegowej opinii) są moim zdaniem gorsze - po prostu mają bardzo mocno wyeksponowane wysokie tony i twardszy bas, te z białymi grają spokojniej i łagodniej, w stylu Tannoy M.

Także "testowanie" i dobieranie droższych wzmacniaczy, proponuję zacząć po zakupie lepszych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender.

Lepiej: NIE do zamknięcia!

Bo nie ma sensu mnożyć Twoich kolejnych wątków i pisać od początku tworząc kolejny wątek (zmuszając osoby piszące tutaj by od nowa ruszały z zapewne powtarzającymi się tekstami), skoro wystarczy zmodyfikować i rozszerzyć nazwę bieżącego wątku B| No chyba że sprzedajesz wszystko i kupujesz np.miniwieżę...

Utworzyłeś np. 5 wątków dotyczących Rotela-a można było pozostać przy jednym (albo skorzystać z już istniejącego),więc nie powtarzaj swoich błędów.

Belfer54 wspominał już  o bardzo dobrze grających (m.in. z Baltlabem) kolumnach AA Phoebe, a wersję I i II (w dodatku bywają np. z porysowanymi bokami lub tego typu uszkodzeniami -i jeśli wytrzymasz takie usterki to cena może być naprawdę dobra) można już kupić za nieduże pieniądze (w przeciwieństwie do Rhea-flagowego modelu tej firmy). Więc warto się nad tym zastanowić -by nie cofać się w rozwoju audio lub iść w bok (o czym wspominali już Koledzy) ale pójść w zauważalnie lepszy sprzęt! O Xavianach GranColonna też już była mowa...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo Sprzedaję wszystko! Kupuję być może baltlaba! W kolejności 1. wzmacniacz, 2. Kolumny, 3. Odtwarzacz CD, 4. Kable.


Myślę o kolumnach podstawkowych, monitorach już pod kątem Baltlaba. Możesz coś zaproponować do 1k max - czy znajdzie się coś godnego? Warunek, że uda mi sprzedać i wzmacniacz i kolumny. Ale tej wiedzy nigdy nie za wiele. Może jakieś dynaudio - monitory? Tak rzucam, bo kompletnie nie wiem jak gra baltlab. Coś możesz polecić? Przypomnę, że pokój to powierzchnia powyżej 20 mkw coś pomiędzy 23-25mkw. Natomiast samo miejsce odsłuchu to 17,5 mkw. Pod spodem szkic pokoju.

Odległość kolumn od tylnej ściany to około 90cm. Stolik odsuwany jest na czas słuchania muzyki, a rolety materiałowe spuszczone na oknach.

Plan pokojuN.pdf

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zagrały z Baltlabem małe podstawkowe kolumny Totem Mite (oryginalne mieszczą się w Twoim budżecie, a ich klony są o połowę tańsze i słabsze-choć ich sprzedawcy lub "konstruktorzy" w DIY twierdzą często inaczej). Ale to nie znaczy że będą Ci się podobać brzmieniowo, bo może być dla Ciebie za mało niskich tonów. Słuchałem ich w różnych pomieszczeniach-około 10, 20 i 30m2.

Zauważ że dojdzie jeszcze koszt podstawek, więc w podobnej cenie masz szansę trafić wzmiankowane Phoebe czy Xaviany-które na takiej powierzchni powinny być idealne.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.



×
×
  • Utwórz nowe...