Skocz do zawartości

1Ender

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1Ender Kolega RoRo miał na myśli dokładnie te kolumny, do których link podał Kolega Sanswing.

Kolumny kanadyjskiej firmy Totem nie mają w naszym kraju zbyt wielu zwolenników. O kolumnach tych wielokrotnie pisano na naszym Forum, co najmniej przez kilku lat.  Przez wiele lat dystrybutorem Totem w Polsce był znany warszawski salon audio.

Totem Mite to jedne z najmniejszych kolumny produkowanych przez firmę. Były wielokrotnie klonowane. Aktualna oferta firmy jest dużo bogatsza niż przed paroma laty:

https://totemacoustic.com/en/series

https://totemacoustic.com/en/hi-fi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanwing ładnie wyglądają, mój ulubiony kolor kolumn głośnikowych, ale trochę za drogie na tę chwilę. A tak na poważnie to co byś polecił do baltlaba, ale z używanych monitorów? Ewentualnie mogą być małe podłogówki. @RoRo Phoebe już powiedzmy są w moim zasięgu - podłogówki do 1000zł. Szkoda, że firma Audio Academy nie robi monitorów.. @Belfer54, gdzieś mi się przewinęło że miałeś monitory xaviana, może chcesz sprzedać? - żart :) Zajrzałem na stronę, jak dla mnie za dużo produktów..

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem monitory Xavian XN-125 ES. Zapewne nieźle zagrałby z Baltlabem.

Mam wrażenie, że czytasz nieuważnie co tutaj piszemy. Jak wcześniej pisałem jest dużo informacji na forum, z którymi kolumnami nieźle Baltlab zagra. W klubie Baltlaba wspomniałem, że w okresie, gdy miałem ten wzmacniacz przetestowałem z nim wiele kolumn.

Baltlab musi mieć kolumny z wyższej półki. Z kolumnami słabymi nie zagra, "nie rozwinie skrzydeł". Ten wzmacniacz przez wiele lat był tak zwanym wzmacniaczem testowym w jednej z redakcji miesięcznika branżowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Totem Mite są w Polsce do kupienia tylko na rynku wtórnym. Szczególnie od czasu, gdy Audio Forte przestało być dystrybutorem tych kolumn. Jest mnóstwo klonów, jednak nie radziłbym ich kupować. Gdyby jednak się trafiły zalecam wcześniejsze posłuchanie ich ze wzmacniaczem. Jest to najtańsze rozwiązanie, jeśli chodzi o kolumny dla Baltlaba. Mają jednak specyficzna sygnaturę dźwiękową i niestety nie grzeszą niskimi tonami. Z tańszych kolumn firmy Totem polecałbym Totem Sttaf ew. Arro. Pierwsze przez wiele lat miałem, drugie wielokrotnie słuchałem.

Mam swojego faworyta do Baltlaba, jednak kolumny te nie są tanie. Na rynku wtórnym praktycznie nie dostępne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Ale z Ciebie żartowniś!

Czasami to nie na miejscu. Bo różnicę między podstawkowymi a podłogowymi znasz... To może zamiast Epoca 2 kupisz Endo 2 O.o

Totem Mite są rzadkim przypadkiem kolumn które są tańsze od używanej Epoki a grają z nią odpowiednio dobrze. 

Nowe Mite można kupić w Polsce-ale wtedy ich cena przekroczy zakładany budżet (podobnie zresztą jak Xavianów XN125-więc nie wiem po co ruszałeś ten temat). Wystarczy przez chwilę "wygooglować" temat >:(

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasny cena za baltlaba - hm.. Nie napiszę! :) Jestem przesądny, jeszcze nie kupiłem.. W przyszłym tygodniu jadę na odsłuch. Zobaczymy. Cena jest dla mnie trochę za duża. Jak się nie uda nic urwać to podrzucę namiary zainteresowanemu koledze z forum.

@jasny słuchałeś baltlaba? Skąd jesteś?

W każdym razie napiszę o wrażeniach odsłuchowych.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender zastanów się co piszesz. Wyraźnie w tym wątku wspominano kto miał i słuchał Baltlaba. Chyba się zorientowałeś czytając nasze wpisy. Wiele też o tym wzmacniaczu tutaj napisano. Gdybyś uważnie czytał forum i poszukał znalazłbyś parę opisów też w kontekście tego jak gra Baltlab z innymi kolumnami. Jest też klub tych urządzeń. I to tyle co miałem w temacie Baltlaba.

Pozdrawiam i życzę dalszych owocnych poszukiwań.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender,

nie uraziłeś mnie. Po prostu ja napisałem o kolumnach w zakładanym przez Ciebie budżecie (tysiąc zł), a Ty wklejasz link do aukcji zupełnie innego modelu kolumn w nierealnej cenie 59 tysięcy (a przecież wystarczyła chwila by "wygooglać" Totem Mite-jak zrobili za Ciebie Koledzy z Forum). Dlatego spytałem co się dzieje i pokazałem model Baltlaba za 10 tys, a nie za dwa...bo może zmieniłeś zdanie.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiele tematów poruszanych w tym wątku... A co tam. Mam pytanie odnośnie kolumn Phoebe 2 czy warto je kupić, bo cena jest bardzo atrakcyjna, poza kolorem, który nie odpowiada mojej żonie! Tylko czarny. Temat ciężki bo brak możliwości odsłuchu! Ale, znalazłem w Legnicy Elac fs 67 - czy warto się nimi zainteresować? Chciałbym je odsłuchać! Czy to ta sama półka jakościowo- dźwiękowa co Phoebe2 ??? No i są czarne. Szukam opinii o tych Elacach - jeżeli ktoś ma jakiś artykuł, link do strony lub wiedzę praktyczno-odsłuchową - to proszę o zamieszczenie takich informacji lub podzieleniem się swoim doświadczeniem. Będę wdzięczny.
  

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasny proszę Cię! Napisz coś konkretnego jeżeli masz wiedzę w temacie kolumn ww.

Jutro jestem umówiony na telefon i ewentualny odsłuch.

Czy brzmieniowo będzie to krok do przodu? Jak się zgrają z obecnym Rotelem i ewentualnie z Baltlabem?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wiesz, że nic nie zastąpi odsłuchu. Masz je na miejscu, pojedź, posłuchaj. Nawet jeśli się nie zdecydujesz, to będziesz bogatszy o kolejne doświadczenie, którego nie zastąpi czytanie artykułów czy recenzji.

Gdyby to było 100 km, to może warto zasięgnąć wpierw opinii na forum, ale w tym przypadku w twojej sytuacji właśnie bym ich słuchał zamiast siedzieć przed laptopem. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender wklejaj odrazu linki do aukcji albo wpisz cenę bo niby jak ma ktoś określić ich opłacalność? Phoebe II jak dla mnie to nie wiem czy wyższa półka, ale bardziej wyrafinowane i ciekawsze od 67. Jasny dzięki, ale to nie twoja robota powinna być;). Cena dobra, ale ja bym w nie nie szedł skoku nie będzie. Prędzej jak elac to coś z JETem

http://allegro.pl/kolumny-elac-cl-515-jet-i6859756030.html

http://allegro.pl/kolumny-elac-fs-207a-czarny-hg-i6748625473.html te troche powinny być tańsze 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanwing https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosniki-elac-fs-67-CID99-IDeSFhr.html#e2fc9cb807

 

@1Ender tak jeszcze moja opinia, bo też jestem na etapie poszukiwania sprzętu, nie tak zaawansowanym etapie jak ty, ale szukam czegoś lepszego. Po pierwszych odsłuchach w salonie wiem, że nie ma sensu przesiadać się z kolumn za 1000 zł, na takie za 2000 zł, ani z amplitunera stereo na wzmacniacz w podobnej cenie. To nigdy nie będzie skok, tylko co najwyżej kroczek na przód.

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender, nie mniej do mnie urazy, ale pytania typu: "Czy warto się nimi zainteresować?", "Czy warto je kupić" "czy warto się nimi zainteresować- Chciałbym je odsłuchać", "Czy brzmieniowo będzie to krok do przodu?"  Na Twoim etapie są totalnie nietrafione. Pamiętam jeden z Twoich wpisów, gdzie zarzekałeś się, że nie kupisz sprzętu bez odsłuchów. 1Ender, co to za pytania ? Nawet jeśli tu otrzymasz świetne propozycje to skąd wiesz, że Tobie takie brzmienie pasuje? Mam wrażenie, że sam do końca nie wiesz jakie brzmienie lubisz, że szukasz opinii, że dany sprzęt zgra się świetnie, kupisz to, a następnie "udasz", że Ci się to podoba. Zaś za pół roku uznasz, że to znowu nie to.  Skaczesz niemiłosiernie po tematach. Uwierz mi, że dwa odsłuchy dadzą Ci więcej niż dwa dni bicia się z własnymi myślami. Jeśli nie zaczniesz działać, tylko pytać o dziesiątki niezwiązanych ze sobą spraw, to wątek rozrośnie się do setek stron. 

Zbierz się chłopie, zorganizuj trochę wolnego czasu i udaj się na odsłuchy, posłuchaj, przetestuj, rób notatki z odsłuchów. Jeśli spotkasz się z brakiem możliwości odsłuchu to odpuść sobie dany sprzęt. Nie wierzysz w swoje możliwości? Zobacz co masz dostępnego w okolicy do odsłuchów i do roboty kolego.

Ja pół roku słuchałem sprzętu po salonach zanim się zdecydowałem, przy okazji nabrałem doświadczenia i okazało się, że lubię całkiem inne brzmienie niż sądziłem. Zapewne z powodu przyzwyczajenia się do wcześniejszych zestawów.  

 

.... @1Ender-  hold your horses.

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie widzę sensu opisywania. Tak jest to już przewałkowane, że z 10 zestawów powinno się złożyć z tego tematu:). 67 jak pisałem nic specjalnego wersje 67.2 słuchałem niezłe, ale nic ponad to. Phoebe 3 słuchałem i to już o wiele lepsze granie i tyle na temat. Phoebe 2 za 870 zł z allegro jednak wydają się o wiele lepszym rozwiązaniem, ale jak wspomniał Simson za dużo lania wody, a z mało przepływu muzyki na odsłuchach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoebe III to zupełnie inne kolumny, na różnych przetwornikach. Ja słuchałem bardzo dawno temu bodajże Phoebe IIs i niczym szczególnie mnie nie zachwyciły. Razem z nimi grały Kef iQ7 i o wiele bardziej mi się spodobały. Na pewno IIs grały dużo ciemniej, były dużo mniej przestrzenne, mniej detaliczne.  Być może to też efekt słabszego osłuchania na tamte czasy i tzw. pierwszego wrażenia, w starciu z właśnie trochę rozjaśnionymi Kef, gdzie wszystkiego było więcej... Niemniej Vienny Bach, które "jasno" z pewnością nie grają, to człowiek umiał docenić i wiedział z góry, że to wyższa półka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wkleic kilka słów.... moze dla niektórych, nie wniosą nic do wątku, ale widzialem, ze byla tu mowa o kolumnach elac 515 jet....

Sam posiadam elac 512 jet, nie wiem które lepsze.... pomijajac fakt, ze chcialem je sprzedać i kupić canton ergo rcl, lub canton digital 2.1... już tlumacze dlaczego, brakowalo mi tak zwanego " kopnięcia " - do kruszenia ścian jakie dają z pewnością canton-y (jak na razie odpuscilem sobie chęć sprzedaży, juz ktoś sie czepiał w jednym wątku odnośnie trwania ogłoszenia na olx, że nikt ich nie chciał hahaha :D:4_joy:, ale delikatnie wytlumaczylem dlaczego tak jest - pozdrawiam tego PANA)....ale nie w tym rzecz bo nie o to mi tutaj chodzi....mianowicie - moge powiedziec jedno, że są to bardzo dobre kolumny (myślę o 512 jet) i z pewnością 515 jet są równie fenomenalne....u mnie bas jest wszechobecny - grajac nawet po cichu, wysokie tony, jak dla mnie bajka, nie używając korekcji barwy dźwięku w mojej as1000.... są lepsze kolumny od wspomnianych elac 512 i 515 jet...ale nie do tego zmierzam....na pewno jest to sprzęt godny uwagi.

Zmykam i pozdrawiam

Ps. wiadomo, jesli chodzi o delektowanie się muzyką, to elac jet, to dostarczy a jesli chodzi o łomot, to CV lub ALTUS....nie ubliżajac nikomu. Każdy oczekuje czegoś innego i nikt nie ma prawa tego negować...tolerancja i jeszcze raz tolerancja....

Edytowano przez michalwronki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.



×
×
  • Utwórz nowe...