Skocz do zawartości

1Ender

Recommended Posts

2 godziny temu, Sanwing napisał:

Szczerze nie widzę sensu opisywania. Tak jest to już przewałkowane, że z 10 zestawów powinno się złożyć z tego tematu:).

Sanwing,

masz rację - bo to już się robi czcza gadanina i po pare razy pisanie tego samego.^_^

Warto też przypomnieć, że Phoebe miały już kilka generacji - począwszy od I i każda kolejna była lepsza od poprzedniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

I jak pamiętasz RoRo słuchaliśmy Phoebe i Kefy niemal równoległe z wieloma wzmacniaczami, i to nie raz ale kilkakrotnie, niemal do znudzenia. Oczywiście z Baltlabem też. 

Moim zdaniem temat do zamknięcia, bo będzie generował niepotrzebne, nic nie wnoszący wpisy.

Autorowi tematu proponuję teraz, aby wyciągnął wnioski z bogatego materiału zawartego w założonych przez niego tematach. Zakładanie kolejnego tematu w tym samym stylu mija się z celem.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender,

napisz tutaj o swoich wrażeniach z odsłuchu kolumn.

Co do reszty (dotyczącej tego wątku), to po prostu często dość ciężko zrozumieć Twoje wątpliwości i miotanie się między różnymi sprzętami i kolejne pomysły-o czym wielokrotnie już pisali Koledzy starający się Tobie doradzić. To sprawia wrażenie, jakbyś bardzo fragmentarycznie czytał nasze wypowiedzi.

Kolejna sprawa-traktuj poważniej nasze propozycje i korzystaj też samodzielnie z wyszukiwarki: przykładem jest moja propozycja podstawkowych (bo takie chciałeś) Totem Mite za 1tys zł, a Ty wyskakujesz z innym modelem (podłogowym) za 59 tysięcy. To chyba trudno się dziwić, że niektórzy już tracą cierpliwość!

Pozdrawiam

PS.Więc moim zdaniem pomysł z zamknięciem tego wątku nic nie zmieni-bo to raczej Ty powinieneś się zmienić pisząc na Forum. Ale co z tym zrobisz-to już Twoja sprawa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michalwronki napisał:

juz ktoś sie czepiał w jednym wątku odnośnie trwania ogłoszenia na olx, że nikt ich nie chciał

Generalnie to "czepianie się" dotyczyło faktu, że na forum chciałeś te Elaki 512 sprzedać komuś po cenie wyższej niż wystawiałeś na olx, na którym i tak cena była wysoka skoro nikt przez 2 miesiące nie chciał ich kupić. :844_no_pedestrians:Zagrałeś nieczysto i po prostu zwróciłem Ci uwagę. To tak tytułem wyjaśnienia.

Edytowano przez Jan2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam możliwość kupienia tanio  Yamaha a-s 700 lub Rotel Ra-985, Yamaha droższa ok 120 zł.

Niestety Baltlab odpadł ze względu na nieprzewidziane wydatki, a sprzedawca nie chciał zejść z ceny.
Za yamahą przemawia fakt, że jest to dość "świeży" model. Za Rotelem może sentyment. Brak możliwości odsłuchu, zawyżone ceny przez handlarzy zmusił mnie do zmiany koncepcji. Kupił - posłuchał - sprzedał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender, a świeżość ma naprawdę dla Ciebie znacznie? To nie są owoce czy jajka.  

Ja bym na Twoim miejscu nie robił takich "skoków w bok". Szkoda czasu, życia. Poluj na dobre, ciekawe, albo trochę inne od dotychczasowego wzmacniacze. Chcesz też coś w miarę niedrogiego, to poluj np. na Audiolaba 8000S w wydaniu angielskim.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel a czy Vicek SV 231 to też skok w bok? Z tego co właściciel napisał, to mu za dużo "prundu żre i dlatego sprzedaje. A wiadomo jaką mają stopę życiową za granicą, a u nas. Pewnie miałeś ten model. Wzmacniacz w klasie AB i trzymanie pod prądem?? Dużo płaciłeś za energie?
Audiolaba już sprawdzam ceny. Rotel 980 - wiadomo krok do przodu. Vincent ww model, Audiolab dwa kroczki?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury. Nawet jakby trzymał cały czas pod prądem, to przesadza. Może kilkudziesięcio watowy wzmacniacz w klasie A. Ale też nie. Jak taki oszczędny, to powinien kłaść się z kurkami i telewizji też nie oglądać. Powód sprzedaży jest zapewne inny. 

Vincent, to nie będzie skok w bok. A Rotel, zagra pewnie lepiej, ale to ten sam styl, co miałeś. Jak chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender, jest tyle ciekawych wzmacniaczy i tyle pięknej muzyki do przesłuchania. Zaryzykuj, bo życie ucieka. Rotel 971 na Rotela 985? Toż to -jak łatwo policzyć- progres o czternaście tysięcznych. Niewiele. Jak kupisz coś o zupełnie innej szkole grania, to się może okazać, że masz inne preferencje niż sądzisz. Pamiętam jak zmieniłem Harmana na Musicala. Inny świat. I to jest w tym hobby piękne. Kup coś fajnego, ciekawego, żeby koledzy forumowi też mieli radochę czytając Twoje późniejsze opisy nowego brzmienia. Bo na razie nudą wieje. Po pół roku rozważań postęp o 0,014. Jak mawiał (a raczej darł się) w wojsku pewien kapral: -"Szeregowy! Chwyć się za jaja!!" -piękna rada na całe życie.

Edytowano przez Miles
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miles, @Angel Kupuję Audiolab 8000 A - piękny zadbany i czarny. Cena z wysyłką to 1150 zł. Jeżeli ktoś chce mnie odwieźć od kupna i ma inne propozycje to proszę pisać! Poniżej porównanie S-ki z A z internetu.

"Oba modele miałem u siebie w domu i użytkowałem jednocześnie.Do rzeczy : zacznę od końca - mój wybór padł zdecydowanie na model A. Trzeba pamiętać że były produkowane 3 wersje Audiolaba 8000A - miałem mkII i ostatnią mkIII.
Aby je rozróżnić należy zerknąć na numer seryjny lub ...do środka.Moje obserwacje tycza się wersji mkIII - najdłużej ją miałem i pomimo upływu wielu lat nadal miło wspominam ten dźwięk.Wzmacniacz grał to z Micromegą Stage 6 oraz ProAcami Studio 100. natomiast Audiolaba 8000S kupiłem nieco z ciekawości no i nie ukrywam że z wygody - posiada pilota.
Niestety wersja S dźwiękowo przegrywa z wersją 8000A. W dużym uproszczeniu - 8000S gra potężnym basem ,jest dość monotonny i mało zróżnicowany , tutaj 8000A ma ogromna przewagę. Bas z S-ki jest przerysowany,maskuje informacje z dołu pasma , przez co zachwiana jest równowaga całego pasma - średnica tez nie zachwyca, jest mniej otwarta niż 8000A oraz rozdzielcza , do samej góry pasma nie miałem zastrzeżeń ale tez niczym nie zachwyca.Ogólnie wzmacniacz słaby - dość nudny brzmieniowo i monotonny.Mocno mnie rozczarował , krótko potem miałem Exposura XX - to dosłownie zmiażdżył S-kę.Ciekawie natomiast wypadło porównanie Exposura z 8000A , ale to inna historia.
Reasumując z zalet 8000S to ..tylko pilot .Co ciekawe konstrukcyjnie dość podobny do wersji A z tym ,że sekcja preampu jest znacznie inna i chyba tu tkwi błąd.Ideałem byłaby wersja 8000AS - łącząca brzmienie A z pilotem z wersji S.
Wystarczy poczytać fora UK .Poza tym ceny jakie osiąga poczciwy 8000A często przekraczają cene S-ki pomimo pilota.
Bardzo istotna cecha jest jeszcze sekcja preampu gramofonowego - w wersji A jest to poezja , dzisiaj taki pre kosztuje sporo. Kolega który lata temu kupił ode mnie 8000A dzisiaj używa go jakie pre do gramofonu (wzmacniacz ma pre out).
Wersja 8000S nie posiada preampu MM/MC.
Jeżeli masz okazje kupić w ładnym stanie 8000A ,wersję mkII lub mkIII (literka E lub F w numerze seryjnym) to bardzo polecam , daje sporo radości ze słuchania i co ważne "nie kłamie" jak inne audiofilskie wzmacniacze, pokazuje to co jest na płytach we właściwych proporcjach.
Trzeba poświęcić nieco uwagi przy doborze głośników - nie mogą to być zbyt analityczne kolumny.Jeśli chodzi o CD to świetnie współpracował z Micromegą Stage 6 oraz Naim CD3."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki to jednak złodzieje - 15 Euro zabrali za przewalutowanie!

Mam nadzieję, że się spodoba ;)!!

Tu chodzi bardziej o moją żonę, niż o mnie!

Jeszcze w odwodzie zostaje kolega z @Audio Autonomy jak by co! Zawsze można coś poprawić!

Koleżankom i Kolegom życzę rozkosznej nocy! :D

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu :D Mam nadzieję, że będziesz zadowolony ze zmiany. Na pewno zdobędziesz nowe doświadczenie, a to jak wiadomo jest bezcenne. Audiolabowi podobno modyfikacje są niestraszne, więc jak się z nim osłuchasz, to będzie można troszkę pokombinować z jego poprawkami.

11 godzin temu, Miles napisał:

Jak mawiał (a raczej darł się) w wojsku pewien kapral: -"Szeregowy! Chwyć się za jaja!!"

Piękna dewiza na całe życie. Prosta, a wiadomo o co chodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Audio Autonomy napisał:
  11 godzin temu, Miles napisał:

Jak mawiał (a raczej darł się) w wojsku pewien kapral: -"Szeregowy! Chwyć się za jaja!!"

Nic nowego! Ja to robię całe życie! :D

Liczę na waszą pomoc w doborze ewentualnych kabli, bo jak się właśnie dowiedziałem od naszego szanownego  @Angel'a
Audiolab gra dość ostro na górze pasma. Zobaczymy jak zagra u mnie. Chyba się trochę jednak pospieszyłem ;) .

@Audio Autonomy

Jak będzie dalej za ostro to wyślę Ci wzmacniacz celem pomierzenia "elektrolitów" i ewentualnej wymiany na nowe lepsze celem złagodzenia pasma.

@Angel @Miles @Belfer54 @RoRo @jasny @Audio Autonomy - dziękuję,
podziękowania również wszystkim którzy, aktywnie brali udział w tym "nuuudnym" temacie, a których nie wymieniłem!

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.



×
×
  • Utwórz nowe...