Skocz do zawartości

Recommended Posts

Piszę w sprawie doboru głośników do mojego amplitunera. Niedawno kupiłem amplituner gdyż skrzynka od mojego poprzedniego systemu grającego się przepaliła. Podłączyłem do niego głośniki od Philips FX50 ale szału nie robią dla tego zwracam się do was z prośbą o pomoc w sprawie wybrania czegoś.
Budżet to 2000zł (może być trochę więcej) za wszystko.
Mój amplituner to Yamaha RX-V381, pokój ma 15m2. Interesują mnie tylko nowe głośniki 5.0 lub 2.0 (z późniejszą rozbudową do 5) plus subwoofer.
Zestaw będzie używany w 85% do słuchania muzyki , 10% do filmów i w 5% do gier. 
Wiem, że w tej cenie nie dostanie się nie wiadomo czego ale wierzę, że coś się znajdzie.
Za wszelką pomoc z góry dziękuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Szkoda, że nie podałeś więcej informacji o Twoich preferencjach brzmieniowych, gatunkach muzycznych. Zakładam jednak dążenie do stworzenia systemu uniwersalnego, który pozwoli na przyjemny odsłuch muzyki oraz docelowo efektowne obejrzenie filmu czy koncertu.

Jeśli stawiamy przede wszystkim na dobre stereo, w założonym budżecie zakupiłbym na początek dobre dwie kolumny przednie. Bardzo dobrym wyborem będzie polska konstrukcja Pylon Audio Pearl 25. To kolumny o dobrej dynamice, dźwięku przestrzennym, szczegółowym i dobrze dociążonym. To bardzo uniwersalna konstrukcja, która świetnie współpracuje z prostszymi amplitunerami wielokanałowymi, gwarantując naprawdę bardzo dobrą jakość dźwięku. To moja rekomendacja. Drugą opcją jest także polska konstrukcja STX Electrino 250. To trochę większe kolumny, grające bardziej rockowo, eksponujące skraje pasma. Bardzo dobrze sprawdzą się w kinie domowym oraz w szybszych i mocniejszych gatunkach muzycznych. Bardzo dobrą opcją będzie także Indiana Line Nota 550X. To kolumny o raczej cieplejszym, gęstym charakterze brzmienia. Na koniec dwa zestawy o mocnym, szybkim i bardzo dynamicznym graniu - Melodika BL30 oraz JBL Arena 170.

Do każdego z powyższych zestawów w przyszłości będziesz mógł dokupić głośnik centralny i efektowe oraz subwoofer. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza powyższymi propozycjami na miejscu w naszym salonie znajdziesz jeszcze wiele innych, równie ciekawych modeli kolumn, które możesz w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że amplituner nie jest najwyższej klasy musisz zainwestować w dobre kolumny.

Indiana line tesi 560, melodika bl40mkII lub magnat quantum 677

To propozycje różnie brzmiące które dadzą radę przy twoim amplitunerze. Jeśli nacisk kładzie na muzykę to raczej idź najpierw w system 2.0

W tej cenie kupisz.slabszy zestaw 5.0 jakim jest quadral 6500 lub taga 606. 

Pozostaje do twojej dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...