Skocz do zawartości

Amplituner + Subwoofer do KD MA Silver


Kinomaniak

Recommended Posts

Witam. 

Od kilku tygodni po długich odsłuchach jestem posiadaczem zestawu głośników 5.0 firmy Monitor Audio Silver (6,  center, 1).

Do pełni szczęścia potrzebny jest mi jeszcze amplituner i subwoofer.  Trudno jest mi określić budżet,  po prostu chcę żeby odpowiednio współgrały z głośnikami.

Interesuje mnie sprzęt nowy lub prawie nowy.  Set kupiłem jako sprzęt powystawowy w idealnym stanie za 1400 funtów (7000 zł).  Zakup będzie dokonany w UK albo w Polsce,  widelki 1500 - 2500 funtow. 

Jesli chodzi o warunki w których sprzęt będzie użytkowany,  jest to pokój 4x5m (dom jednorodzinny).  W tej chwili jestem na etapie montazu kabli w scianach pod system 5.1. Więc wszystko będzie dostosowane pod ten cel jeśli chodzi o umeblowanie czy odpowiednie dostosowanie akustyczne.  Głośniki frontowe jak i kanapa beda na scianie 5 m oddalone od siebie 3m,  od scian bocznych 1m i odsuniete o 60 cm. Do miejsca odsluchowego 2.8m.  

Jeśli chodzi o posiadany sprzęt to jeszcze nie wiem czy to będzie projektor czy telewizor ok 75 cali.  Jeśli chodzi o proporcje to filmy  60% (ciągle rozbudowana kolekcja płyt BR, odtwarzana na PS4), 20% muzyka, 10% gry, 10% sport).  

Co mogę więcej dodać,  interesuje mnie jakość dźwięku,  więc amplituner nie musi np posiadać dolby atmosa bo nie mam zamiaru rozbudowywać systemu, ale przydała by się obsługa Tidala czy Spotify (chyba że z zewnętrznego urządzenia podłączonego do ampli).

Jeśli coś pominąłem to dajcie znać.  Ma to wszystko współgrać i dawać zadowolenie z oglądania filmów oraz dobrze brzmieć jeśli chodzi o muzykę.  

PS: nie bedę rozpisywał się jeśli chodzi o muzykę bo to ma małe znaczenie jeśli już zakupiłem głośniki (szeroko rozumiany Pop). 

Pozdrawiam.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.REL

Jeśli największy nacisk kładziesz na jakość dźwięku, zdecydowanie namawiam na przyjrzenie się marce Anthem. To urządzenie konstruowane jak na dzisiejsze czasy bezkompromisowo, ogromny nacisk producent kładzie na klasę przedwzmacniacza oraz wydajność i jakość końcówek mocy. Urządzenia Anthem grają potężnie, dynamicznie ze świetnym dociążeniem i wypełnieniem. Jest to bardzo dobre połączenie z kolumnami Monitor Audio. Dodatkowo Anthem stosuje w swoich amplitunerach bardzo zaawansowany system kalibracji ARC. Jeśli możemy wybrać amplituner bez funkcjonalności sieciowej, spójrz proszę na model MRX-310. Możemy do niego dołączyć odtwarzacz Yamaha WXAD-10 lub WXC-50. Jeśli natomiast wybierzemy jeden z najnowszych modeli np. Anthem MRX-520, funkcje sieciowe będziemy mieli już wbudowane.

Drugą opcją są amplitunery japońskie. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest Onkyo TX-RZ810. To mocny, dynamicznie grający amplituner, praktycznie w pełni wyposażony. Alternatywą jest Denon AVR-X4300H. To także w pełni wyposażone urządzenie, dodatkowo kompatybilne z Heos. Dźwiękowo Denon jest trochę cieplejszy, bardziej gęsty, wypełniony.

Na koniec subwoofer - znowu moim zdaniem najlepszą opcją będzie wybór jednego z modeli REL. To specjalista od subwooferów, marka która wyłącznie w swojej ofercie ma głośniki niskotonowe, specjalizuje się w tym od lat. Subwoofery REL charakteryzują się nieosiągalną dla konkurencji szybkością i dokładnością co daje możliwość stosowania ich także w bardzo zaawansowanych systemach stereo, nie wspominając o poważnym zestawach kina domowego. W Twoim przypadku optymalnym rozwiązaniem będzie model REL T/7I, chyba że budżet pozwoli, to spójrz proszę na REL S2.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat widzę że w uk Rela s/2 mało używanego w idealnym stanie można kupić taniej niż T/7i (poniżej 3 tys. zł). Jeśli chodzi o Rel'e to słyszałem,  że są to suby nastawione bardziej na muzykę niż do kina.  Druga rzecz to nie wiem czy s/2 nie będzie za duża na 20 m2. 

Jeśli chodzi o amplitunery muszę poczytać więcej o Anthem. Odsłuchiwałem moje kolumny na Onkyo TX-RZ810 i niestety zawiodłem się kompletnie,  gdyż dwukrotnie tansze wzmacniacze stereo grały zauważalnie lepiej jeśli chodzi o muzykę czy ścieżkę dźwiękową filmu. Jeśli Denon jest alternatywą to też odpada. 

Czekam także na propozycje innych użytkowników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kinomaniak napisał:

Odsłuchiwałem moje kolumny na Onkyo TX-RZ810 i niestety zawiodłem się kompletnie,  gdyż dwukrotnie tansze wzmacniacze stereo grały zauważalnie lepiej jeśli chodzi o muzykę czy ścieżkę dźwiękową filmu.

Tak będzie zawsze. Ta bariera pomiędzy wzmacniaczami stereo a kinowymi niestety, nie zniknie. Oczywiście, są amplitunery, które poradzą sobie lepiej od innych w stereo, ale nadal nie będzie to to samo, co wzmacniacz stereo za mniej więcej porównywalną kwotę. Proponowane Onkyo należy raczej do grupy amplitunerów radzących sobie z graniem w stereo, więc jeśli ono Ci nie odpowiada, to pozostaje pójść wyżej, do Yamahy RX-A1060, albo pozostać przy tym Onyko, lub porównywalnym RX-A860, i dokupić do niego końcówkę mocy stereo, do obsługi kolumn frontowych. Proponuję spojrzeć na Rotela RB-1552. http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-mocy/rotel-rb-1552-mkii.html Takie rozwiązanie nie jest tanie, ale zapewni Ci to co najlepsze z obu światów - stereo i kina.

Co do suba, REL S2 z całą pewnością nie będzie za duży na 20 m^2. :) I zgadza się, są to suby nastawione głównie na muzykę. W tym są na prawdę świetne. Filmy na nich oczywiście obejrzysz, ale nie uświadczysz takich fajerwerków przy eksplozjach jak u niektórych rywali. Tutaj musisz się zastanowić, co dla Ciebie będzie ważniejsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest dla mnie kino tak jak się na początku określiłem,  muzyka ma być tylko dodatkiem.  W takim razie suby Rela odpadają,  chyba że ktoś ma inne zdanie na ten temat.  

Co do amplitunera w jednym salonie w uk polecano mi Cambridge CXR200, podobno bije na głowę Onkyo RZ-810. Nie było możliwości odpalenia,  więc nie wiem jak się do tego ustosunkować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...