Skocz do zawartości

Yamaha NS-F51 + NS-P51 czy Polk T531 do Pioneer VSX-531


Jakub Winter

Recommended Posts

Cześć,

Aktualnie posiadam amplituner VSX-531, po kilku dniowym szukaniu zestawu 5.0 stoję przed wyborem:
- Yamaha NS-F51 + NS-P51; 5.0
- Polk T531 (50 + T30 + T15); 5.0

Zastanawiałem się również nad dopłaceniem do Pylon Audio Pearl 25 + Center + Sat, ale nie jestem pewien jak te 4 ohmowe fronty z tego zestawu współpracowały by z moim 6 ohmowym wzmacniaczem.
Bardziej jestem skłonny do Yamahy ze względu na wygląd, natomiast chciałbym usłyszeć Waszej opini ze strony technicznej.

Pomieszczenie ~ 25 m2, odległośc kanapy od telewizora ok 2.5 m, odleglosc frontów od siebie ok 1.7 metra.

Proszę o doradzenie w wyborze (zakładając, że nie mam aby dopłacić), ile zyskałbym dopłacając dopłacając do Pylonów oraz czy te opcje się kleją (zakładając mój amplituner) :)
Mogę rozważyć dokupienie suba w późniejszym terminie.

Pozdrawiam,

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Brzmieniowo zdecydowanie polecam zestaw Polk Audio T531. To mocne, dynamiczne i uniwersalne brzmienie. Przy bezpośrednim porównaniu jednak z zestawem Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0, polska konstrukcja pokazuje swoją wyższość szczególnie w plastyczności dźwięku, wypełnieniu. Jest to wyraźnie słyszalne przede wszystkim przy odsłuchu muzyki. Tak więc namawiam jesli tylko budżet pozwoli na kolumny Pylon Audio, ewentualnie jako alternatywa można jeszcze spojrzeć także na polską konstrukcję STX Electrino 250 Set 5.0.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji w komfortowych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rms.pl@Q21 dziekuję za odpowiedzi.

Jeżeli skłoniłbym się ku Pylonom to co w związku z faktem, że mój amplituner jest 6 ohmowy (i 120W na kanał) a frony Pylonów 4 ohmowe? Czy to zadziała i będzie dobrze grało? Jakie to bedzie miało implikacje?

Czy opłaca się kupić na początek same fronty - czy będzie to dobrze grało jako stereo - i za jakiś czas dokupić sobie central oraz dwa tylnie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnych problemów Pioneer wysteruje i będzie dobrze współpracował z kolumnami Pylon Audio, wielokrotnie taki zestaw prezentowaliśmy i Klienci kupowali, nie wnosząc żadnych uwag do współpracy.

Oczywiscie można na początek zakupić tylko kolumny przednie, które z czasem możemy rozbudować o głośnik centralny i efektowe.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...