Skocz do zawartości

Zmiana kina na stereo do tv


aenneus

Recommended Posts

Szanowni forumowicze, bardzo proszę o pomoc w następującym problemie- chciałbym wymienić obecne, częściowo uszkodzone i niewykorzystywane kino domowe SONY STR 497, obecnie używam tylko dużych kolumn w systemie stereo, też sony zakupione w zestawie. Głośniki działają tylko przez wejścia SPEAKERS2. Pewnie wejście 1 jest spalone. I teraz zasadnicze pytanie, na co wymienić?:
1. Soundbar np yamaha 105 (jakoś nie mogę się do soundbarów przekonać)
2. Miniwieża DENON M39/M40, w jednym ze sklepów widziałem nawet wyprzedażową 39 za 800pln
3. niedrogi podstawowy wzmacniacz, np Pioneer a10 plus monitory np typu Monitor Audio MR1
4. naprawić amplituner sony i dokupić lepsze, mniejsze głośniki?
Generalnie zależy mi na tym, aby zminimalizować zestaw wielkościowo, stąd raczej chcę uciec od zestawu 5.0 czy 5.1, zestaw na stałe ma być podłączony do tv philips. głównie filmy, programy, czasem koncerty na blu ray. Pomieszczenie to salon z kuchnią 21m2, 3x7m, sprzęt ustawiony na krótszej ścianie. Co do budżetu to tak koło 1000, gdyż nie jest to mój główny zestaw muzyczny. Posiadam zestaw muzyczny w innym pomieszczeniu, Denon ae720+ Monitor Audio MR6, więc nie wiem czy jest sens go dublować innym, słabszym.  Najbardziej skłaniam ku temu denonowi, choć czytałem, że lepiej mu dorzucić lepsze głośniki.
Z góry dziękuję za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego. Odpowiem Ci nieco przewrotnie, co leży w naturze mojego awatara.
Jeśli sprzedałbyś kolumny i amplituner, oraz dołożył te 1000 zł, to mogło by się okazać, że kupisz kolumny i wzmacniacz lepiej grające w stereo, niż Twój główny zestaw. Bo on, to nic szczególnego (przepraszam za szczerość) a jakby się dobrało używane elementy w okazyjnej cenie, to Denon plus MA, prawdopodobnie nie wytrzymałby porównania. Poważnie.
Amplituner do kina domowego źle sobie radzi w stereo. Dlatego najlepszy byłby klasyczny wzmacniacz stereo

Moim zdaniem 1, 2, 3 opcja odpadają. Będą słabe jakościowo. Tylko 4 możliwość jest w miarę rozsądna. W amplitunerze odłączyła się pewnie sekcja A. Może zimne luty, pęknięcia a może coś w selektorze przełączania kolumn (A - B) nie styka.

I na koniec. To o co Ci chodzi to kolumny (kolumny głośnikowe, zespoły głośnikowe, zestawy głośnikowe). A głośniki, to są części składowe kolumn jak obudowa, czy zwrotnica, albo zaciski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli. System ma być stereofoniczny tylko do odsłuchu muzyki zy filmów z tv to system oparty na wzmaku i monitorach po prodtu ci wystarczy. 

Tv i tak jest mocno przeciętny źródłem dźwięku. Dlatego nie widzę sensu inwestować w nic innego.

Pioneer a20 to dobra droga. Ale musisz zainwestować w prosty konwerter fioo dac aby nie zepsuć do końca dźwięku.

Mogę ci podesłać jakiś systemik z monitorami abyś sprawdził czy jest lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...