Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Piotr Wyżga

Kolumny tonsil i zestaw technics

Recommended Posts

Cześć wszystkim :)

Na strychu mojego dziadka znalazłem taki oto zestaw Technics ST-GT350, SL-PG480A + 2 kolumny Unitry Tonsil. Zasilanie SU-V620 nie działa (padła końcówka mocy), ale reszta hula.

Ile to wszystko lub poszczególne elementy mogą kosztować? :) 

20170623_160427.jpg

20170623_160453.jpg

20170623_160823.jpg

20170623_160830.jpg

20170623_160842.jpg

Cześć.

Podstawowe prawo ekonomii mówi tak: "Rzecz jest tyle warta, ile ktoś chce za nią zapłacić", co wiąże się bezpośrednio z popytem oraz podażą, gdzie niekoniecznie musisz osiągnąć cenę rynkową. Wiadomo, że dobra jakość sprzętu i niska podaż zagwarantuje dobrą cenę, ale raczej tego  o tym zestawie powiedzieć nie można. 

Jeśli sprawdzałeś dany zestaw w ogłoszeniach to wiesz, że za sprawny zestaw wyceniany w ogłoszeniach (bez kolumn) to kwota około 300 zł - 400 zł, a i często w tej cenie zestawy nie sprzedały się, pomimo braku awarii. Kolumny rynek wycenia na kwoty 200 zł - 350 zł. Biorąc pod uwagę awarię, jakość sprzętu, dość słaby popyt (choć małym plusem jest też niska podaż), wystawiłbym licytację od kwoty 350 zł i sprzedał za tyle za ile ktoś będzie chciał za nie dać. Niestety cena rynkowa ewentualnego sentymentu nie uznaje. Nie zdziw się, że zestaw może nie być sprzedany, ale ja szybko ceny bym nie zmniejszał, tylko wystawiłbym jeszcze ze dwa razy. Po tym czasie można spróbować z 50 zł zejść z ceny. 

Tak ekonomicznie: prawa współistnienia popytu i podaży masz szansę osobiście doświadczyć. Kwestia, żeby dobrze "wstrzelić się" w okres ewentualnego popytu (jak najmniejszej podaży), a tu ekspertów nie ma. 

Edytowano przez Simson

Jeśli kolumny są sprawne to weźmiesz za nie trochę. Musisz je dobrze sprawdzić na czymś co w miarę gra. 

Najlepiej jest wystawić licytację. Chodź okres wakacyjny nie jest najlepszy na sprzedaż tego typu produktów.

Dnia 26.06.2017 o 10:55, S4Home napisał:

Jeśli kolumny są sprawne to weźmiesz za nie trochę. Musisz je dobrze sprawdzić na czymś co w miarę gra. 

Niestety od kiedy zasilacz padł to nie wiem do czego do podłączyć.. nawet nie wiem co to za model tych kolumn.

Nie bój się allegrowcy fani tonsila będą wiedzieć. 

Ale musisz jednak wiedzieć czy są sprawne czy nie. To jednak wiele zmienia w cenie. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować