Skocz do zawartości

Szybkie pytanie o monitory


aenneus

Recommended Posts

I ja Cię witam. Opcja jest taka, że trzeba poprawnie napisać pierwszy post. W co drugim, trzecim wątku jest o tym mowa. Spójrz na stronę główną forum. Tam masz poradnik "Jak pisać pierwsze posty". 

By wybrać kolumny ważne jest ich ustawienie w pokoju (pomocny byłby rysunek), odległości od ścian, Twoje preferencje co do dźwięku (np. jasny, chłodny, ostry, twardy, konturowy, czy odwrotnie ciemny, ocieplony itd.). Jakiej muzyki słuchasz, czy telewizor i tuner w amplitunerze, to najważniejsze źródła dźwięku jakich używasz?  

Poczytaj inne wątki. Zobacz jakie informacje są potrzebne, by można Ci pomóc.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pośpiech i niepełne informacje. Pisałem posta w trakcie rozpalania dzieciakom ogniska. I takie tego efekty...

Obecnie w salonie używam starego zestawu KD sony str 497. Generalnie zależy mi na tym, aby zminimalizować zestaw wielkościowo, stąd raczej chcę uciec od zestawu 5.0 czy 5.1, zestaw na stałe ma być podłączony do tv philips. głównie filmy, programy, radio z kablówki, czasem koncerty na blu ray. Pomieszczenie to salon z kuchnią 21m2, 3x7m, sprzęt ustawiony na krótszej ścianie. Głośniki moga być odsunięte od ściany o około 30cm Może więcej. Mogą być dowolnie ustawione na całej powierzchni krótszej ściany. Co do budżetu to tak koło 1000, gdyż nie jest to mój główny zestaw muzyczny. Chyba nie mam wystarczającego budżetu żeby iść w nową elektronikę, więc szukam małych kolumn, które mógłbym podłączyć do tego amplitunera. Chciałbym jakieś w miarę dobre monitory, nie muszą być najmniejsze. Do muzyki będzie używany rzadziej, w innym pomieszczeniu mam denenoa 720 i MA MR6.

Dlatego też zainteresowałem się

Klipschami lub Magnatami. Które? Co jeszcze wziąć pod uwagę? W salonie doradzali mi jeszcze Boston A6 lub Raptor3. Magnatów nie mieli, mnie mogłem porównać.

Jeszcze raz przepraszam za bajzel informacyjny. I proszę o podpowiedzi.

 

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie napisałeś jednak jaki dźwięk lubisz. Bo mnie się może podobać, co Ci polecę. Ale Tobie niekoniecznie. 

Jeśli kolumny mają grać głównie jako niepełne kino domowe i bez subwoofera, to nie kupuj najmniejszych zestawów, ale właśnie większe i najlepiej podłogowe. Bo dadzą Ci pełniejszy dźwięk i mocniejsze niskie tony.

Kolumny podstawkowe i tak powinieneś ustawić na standach. A te, by były solidne, muszą swoje kosztować. To zabiera tyle samo miejsca na podłodze, co kolumny podłogowe.

By się wyrobić w budżecie proponuję kolumny używane. Zagrają lepszej jakości dźwiękiem a jeśli Ci nie podpisują, to sprzedasz bez straty. A na nowych na dzień dobry tracisz ze 25 %, albo więcej.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Odniose się do tych dwóch modeli.

Klipscha na pewno odpuść. To nie zwykle sztywna i twarda kolumna. Aby wyciągnąć z niej odpowiednie basy potrzeba wręcz slamazarnego wzmacniacza lub nie zwykle potężnego, co raczej mija się z celem. 

Magnat faktycznie cenowo i jakościowo wychodzi powyżej przeciętnej. 

Ze swojej strony dodał bym jeszcze modele tesi 260 i nieco droższe zensor 3 od dali.

Jak słusznie zauważył Angel musisz wiedzieć jakie brzmienie szukasz. Dlatego możesz wypożyczyć od nas 2,3 konstrukcje. Sprawdzić w domu. Później zostawić lub szukać czegoś innego. 

Doświadczenie warte zachodu. 

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i zainteresowanie. Ostatecznie wybór padł na lekko używane Paradigm Atom Monitor v7. Przyłączone na razie do starego amplitunera Sony str de 497. Jak padnie, rozejrzę się za czymś lepszym. Wrażenie po dwóch dniach: dźwięk kilka poziomów lepszy niż z kolumn zestawowych Sony czy pożyczonego soundbara z subem Samsunga. Pomimo, iż pomieszczenie duże, do telewizora i radia, muzyki i filmów, całkiem wystarczający, basu nie brakuje, pomieszczenie w miarę ładnie wypełnione dźwiękiem. Jeszcze raz dzięki za porady.

Adrian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, to znowu ja. JEstem bardzo zadowolony z Paradigmów, ale jak to bywa zaczynam myśleć o wymianie amlitunera SONY STR DE 497 na coś lepszego. NA rzie na celowniku mam:

1. DENON DRA F109 używany, około 600pln lub nowy za ponad 800

2. DENON DM 39 za około 800pln

3. Wzmacniacz MARANTZ 5005 nowy za około 800 pln.

4. Inne propozycje?

Czy iśc w kierunku małego amplitunera czy może wzmacniacza z dacem.

Główne źródło to tv. Ten Marantz mi się podoba, tylko nie wiem czy jest sens dublować sprzęt w domu, mam już jeden wzmacniacz DENON PMA720 AE.

Co byłoby bardziej uniwersalne to telewizji, filmów i czasem muzyki przez bluetooth (mam osobny przekaźnik). Co zagra lepiej z Paradigm Atom Monitor v7?

Pozdrawiam i z góry dzięki za sugestie.

Ps. Wiem, że to wszystko budżetówki, ale stanu konta nie przeskoczę. Szukam raczej najlepszej jakości i trwałości za dostępną kwotę.

 

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno proponuję kupić tego 5005, bo to fajna rzecz za te pieniądze, a jak już ułożysz je sobie w domu, to od Ciebie zależy. Radzę popróbować, zobaczyć który wzmacniacz zagra Ci lepiej w której lokalizacji. Czysto teoretycznie marantz powinien zagrać lepiej od 720, ale wcale nie musi. Różnie się to może zgrać, no i nasze gusta są też oczywiście różne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się różnica jakościowa, brzmieniowa pomiędzy modelem 5005, a 6005 jest bardzo duża. Kolejnym elementem przemawiającym za PM 6005 jest dobrej jakości wejście optyczne ( np. dla TV) oraz coaxialne. PM 5005 jest dość przeźroczysty brzmieniowo( niby zaleta) ale brak mu kilku innych cech brzmieniowych, które są już w modelu p6005. Inna rzecz że z quantum 673 byłoby chyba nieco za jasno w brzmieniu,

Propozycja Pioneera A20, czy niewiele droższego A30 ( a bardzo udanego w swej cenie wzmacniacza ) , względem pm 5005 jest uzasadniona. Brzmienie nabierze nieco dynamiki, rytmu.

Co do Denona M39 to bardzo fajna mini wieża, udana, z przyjemnym nieco ocieplonym brzmieniem, nieco włąśnie innym od pm 5005. Dochodzi jescze dostępne z dobrodziejstwem inwentarza odtwarzacz CD i usb, oraz wejśćie optyczne. Pytanie czy da sobie radę z paradignami ? Model dra109 jest nieco wydajniejszy, ma optyka , ale brak usb i cd, pytanie tylko  po co ten Denon skoro masz już pma 720 ?

Jak Marantz to pm 6005, jeśli zbyt drogi to Pioneer A20, lub A30. Jak coś z cenowego środka to masz jeszcze Yamaha as500, lub as501 ( z optykiem)  największa moc i duża dynamika , oczywiście szukaj w tym budżecie używek. Można też wpaść na używany  model niższy, as300, lub as301.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Gwoli ścisłości i żeby jednak zamknąć temat:
ostatecznie wybór padł na lekko używany wzmacniacz pioneer A20 i kolumny Paradigm Atom Monitor, podłączone do telewizora przez najtańszą wersję DACa oraz modułem bluetooth do laptopa. Kable Melodiki. Wiem, że w przyszłości będzie trzeba zmienić dac na coś bardziej ambitnego. Jakieś podpowiedzi? Jesteśmy rodzinnie zadowoleni z jakości dźwięku, basu nie brakuje, nawet na tych 22m2. Wszystkim zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Z ciekawości opowiem moją przygodę z Marantzem z Anglii. Zamówiłem na Amazonie, miał przyjść w ciągu tygodnia, nie przyszedł... 2 dni telefonów do Amazona (to najgorsza część, najczęściej trafia się na niekompetentnych doradców, posługujących się "Pakistanian Inglisz"), ale ostatecznie okazało się, że przesyłka zniszczona. Na drugi dzień zwrot pieniędzy na kartę- za to ogromny plus dla Amazona.

 
Adrian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...