Skocz do zawartości

Onkyo tx-8270 czy Marantz pm6006?


mpawel5

Recommended Posts

Witam.

Pisalem wczesniej pytanie o zestaw stereo za ok. 7tys. W obecnej chwili wyklarowalo mi sie co nieco. Mam w zwiazku z tym 2 pytania.

1) Lepszy zestaw to Onkyo tx-8270 z lepszymi kolumnami(np. Klipsh 280f albo Dali zensor 7) czy marantz pm6006 z cd i strumieniowcem z dali zensor5( salon q21i nie tylko ma promocje za ok. 7tys).

2)Drugie pytanie to czy warto by bylo zestawiac stereo etapami(wzgledy finansowe) i wziac cos z wyzszej polki. Chodzi mi konkretnie o serie Cambridge audio CX. Ewentualnie cos innego wg Was w tej kategorii cenowej. 

Dla przypomnienia:

Muzyka: elektroniczna, jnstrumentalna, ambient,trance, wokal typu Susan Wong.

Pokoj 20 m2. Prawie kwadrat, malo zagracony.

Edytowano przez mpawel5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze taki zestaw; Yamaha A-S701 + Yamaha CD-N301 + Dali Zensor 7 (lub inne kolumny za 3000-3500 zł).  A-S701 powinna zagrać porównywalnie lub lepiej niż PM6006 i lepiej niż TX-8270. CD-N301 zagra porównywalnie co odtwarzacz w TX8270, choć pewnie trochę gorzej niż oba odtwarzacze Marantza. Na plus, że w tym zestawie będziesz mógł kupić trochę lepsze kolumny niż te z zestawu z Marantzem. Oczywiście trzeba w odsłuchu sprawdzić, czy brzmienie Yamahy Ci bardziej przypasuje niż brzmienie Marantza. Ewentualnie YAMAHA R-N602 + B&W 683 S2 (razem 6000 zł). Funkcjonalność podobna do TX8270, kolumny znacznie lepsze niż w twoich propozycjach, a cena niższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Może jeszcze taki zestaw; Yamaha A-S701 + Yamaha CD-N301 + Dali Zensor 7 (lub inne kolumny za 3000-3500 zł).  A-S701 powinna zagrać porównywalnie lub lepiej niż PM6006 i lepiej niż TX-8270. CD-N301 zagra porównywalnie co odtwarzacz w TX8270, choć pewnie trochę gorzej niż oba odtwarzacze Marantza. Na plus, że w tym zestawie będziesz mógł kupić trochę lepsze kolumny niż te z zestawu z Marantzem. Oczywiście trzeba w odsłuchu sprawdzić, czy brzmienie Yamahy Ci bardziej przypasuje niż brzmienie Marantza. Ewentualnie YAMAHA R-N602 + B&W 683 S2 (razem 6000 zł). Funkcjonalność podobna do TX8270, kolumny znacznie lepsze niż w twoich propozycjach, a cena niższa.

Czyli rozumiem, ze te B&W 683 S2 to juz jak wyzsza klasa?

P.S. Te glosniki to 3.3tys jeden glosnik kosztuje. Wiec odpada.

Edytowano przez mpawel5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o jak najlepszą jakość dźwięku, to moje zdanie jest od dłuższego czasu niezmiennie. 

Używane kolumny i klasyczny wzmacniacz stereo i do tego nowy strumieniowiec z CD, ponieważ używane trudno kupić. Ewentualnie używane CD i nowy strumieniowiec.  

Na tym poziomie jakościowym nie zapomnij o dobrej jakości okablowaniu. Choć 10% budżetu trzeba by na nie przeznaczyć. To nie sztywna zasada i niektórzy świadomie wydają więcej na kable. Oczywiście polecam także używane. Po co przepłacać.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup zestawu Marantz / Dali, w danym przedziale cenowym jest to konfiguracja moim zdaniem zdecydowanie najlepsza, dodatkowo masz trzy elementy systemu. Także kolumny Dali Zensor 5 są bardzo ciekawą opcją do Twoich gatunków muzycznych i wielkości pomieszczenia.

Natomiast jeśli docelowo chcesz zbudować naprawdę poważny system hi-fi, najlepiej jest zrobić to etapami, korzystając z odsłuchów i doboru poszczególnych elementów toru. W budżecie około 7 tys. zł. możemy zbudować system, oparty np. na hybrydzie lampowej Vincent SV-500 oraz zestawie kolumn Audio Academy Phoebe III. To zupełnie inna klasa brzmienia niż wszystkie powyżej sugerowane konfiguracje, oparte na Yamaha, Marantz i kolumnach Dali czy B&W. Do tego dokupujesz odtwarzacz Yamaha WXAD-10 i masz pełny system w założonym budżecie. Drugą, niezwykle ciekawą opcją jest brytyjski zestaw Creek Evolution 50A / Epos K2.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, namawiam na odwiedzenie naszego salonu, na miejscu mamy ogromny asortyment elektroniki i kolumn, wszystko możesz w komfortowych warunkach posłuchać, porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup zestawu Marantz / Dali, w danym przedziale cenowym jest to konfiguracja moim zdaniem zdecydowanie najlepsza, dodatkowo masz trzy elementy systemu. Także kolumny Dali Zensor 5 są bardzo ciekawą opcją do Twoich gatunków muzycznych i wielkości pomieszczenia.

Natomiast jeśli docelowo chcesz zbudować naprawdę poważny system hi-fi, najlepiej jest zrobić to etapami, korzystając z odsłuchów i doboru poszczególnych elementów toru. W budżecie około 7 tys. zł. możemy zbudować system, oparty np. na hybrydzie lampowej Vincent SV-500 oraz zestawie kolumn Audio Academy Phoebe III. To zupełnie inna klasa brzmienia niż wszystkie powyżej sugerowane konfiguracje, oparte na Yamaha, Marantz i kolumnach Dali czy B&W. Do tego dokupujesz odtwarzacz Yamaha WXAD-10 i masz pełny system w założonym budżecie. Drugą, niezwykle ciekawą opcją jest brytyjski zestaw Creek Evolution 50A / Epos K2.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, namawiam na odwiedzenie naszego salonu, na miejscu mamy ogromny asortyment elektroniki i kolumn, wszystko możesz w komfortowych warunkach posłuchać, porównać.

A co pan sadzi o cambridge audio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie ani jeden ani drugi

Onkyo to dobre urządzenie ale nie w zestawie za tą kasę. Z kolei zensory 5 to jedne z gorszych kolumn w swojej cenie.

Yamaha as701, nad 356, Cambridge cxa60 magnat ma 600 to urządzenia którymi powinien się na wstępie zainteresować

 Oczywiście ich wybór jest poprzedzony wyborem kolumn. Zensor 7, heco ms900, elac debut f6, klipsch RP 280, tannoy xt6f.

Tu też wybór jest dość szeroki. Podjedz do nas na odsluch. Zarezerwuj czas, weź znajomych. Powiedzmy posłuchamy będziesz wiedział.

Ewentualnie możemy podesłać system do Ciebie. Już kilku użytkowników tego forum wzięło od nas na testy kilka systemów na raz do domu. Tylko w ten sposób możesz odszukać prawdziwie różnice w brzmieniu zestawu.

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio to bardzo dobre wzmacniacze, chociaż jest to charakter odrobinę jaśniejszy, bardzo swobodny. Jak najbardziej to urządzenia warte zainteresowania. Pomieszczenie nie jest ogromne, można spokojnie zastosować model CXA60, który niewiele ustępuje modelowi CXA80. Natomiast kwestia dobrania kolumn to już temat otwarty. W naszej ofercie mamy ogromny asortyment kolumn, można komfortowo posłuchać i porównać różne warianty.

Zapraszam serdecznie, oczywiście w przypadku pytań oraz oferty na cały zestaw służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/26/2017 o 16:39, Q21 napisał:

Cambridge Audio to bardzo dobre wzmacniacze, chociaż jest to charakter odrobinę jaśniejszy, bardzo swobodny. Jak najbardziej to urządzenia warte zainteresowania. Pomieszczenie nie jest ogromne, można spokojnie zastosować model CXA60, który niewiele ustępuje modelowi CXA80. Natomiast kwestia dobrania kolumn to już temat otwarty. W naszej ofercie mamy ogromny asortyment kolumn, można komfortowo posłuchać i porównać różne warianty.

Zapraszam serdecznie, oczywiście w przypadku pytań oraz oferty na cały zestaw służę pomocą.

A jakie kolumny wg pana byly by adekwatne do cambridge audio cxa60?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może parę słów tak pomiędzy branżą...

Jako miłośnik muzyki elektronicznej gorąco Ci polecam kombinację MYRYAD (wzmacniacz) + CANTON (kolumny).  Najlepiej oczywiście używki 0dirol.gif. Zakupu nówek z tych firm Twój budżet raczej nie wytrzyma, a przy używanym sprzęcie masz szansę się zmieścić. 

Polecam zatem wzmacniacz Myryad Mi 120, który myślę da się kupić w zakresie 1000 - 1500zł i do tego całą paletę wysokich modeli Cantonów z serii Ergo posiadających tzw. kontrolery, czyli:

RC-L
RC-A
SC-L

Jeszcze lepsze byłyby genialne kolumny serii Digital, ale tu nawet używek Twój budżet nie utrzyma. 

Kontroler oprócz poprawy odtwarzania najniższych częstotliwości umożliwia regulacje tonów niskich i wysokich, co ułatwia adaptację kolumn do pomieszczenia.

Nie wiem czemu tak się uparłeś na nówki, skoro biorąc używki miałbyś dźwięk ze dwie klasy lepszy.

Pierwsze trzy pozycje to konstrukcje oferujące dźwięk jak nowe kolumny z przedziału 20 - 25 tys zł. Miałbyś bardzo świeże, dynamiczne i niesamowicie przestrzenne brzmienie, absorbujące na wiele godzin. W połączeniu z Myryadem, którego jednym z największych atutów jest ponadprzeciętna stereofonia otrzymałbyś dźwięk niemal holograficzny (niemal, bo pełna holografia to dopiero z Digitalami :D). Trudno mi orzec czy nowy Myryad Z240 odstaje na plus czy minus względem starszego Mi 120, posłuchać nowego możesz w Q21, a tu masz recenzję LINK

Nie wiem konkretnie czego słuchasz, lecz jeśli znasz takich wykonawców jak Biosphere, Porter Ricks czy Krill.Minima, to zapewne wiesz, że bez niskich tonów ich muzyka wręcz nie istnieje ;) a już na pewno traci wiele walorów. Zapomnij o kolumnach których możliwości kończą się na 40-50 Hz. Natomiast wspomniane Cantony tutaj wymiatają i ręczę, że nie produkują misiowatego, rozlazłego basu (chyba że dasz im wzmacniacz o takiej sygnaturze)
Piszę o nich dlatego, że miałbyś możliwość odsłuchu dwóch wysokich modeli w Trójmieście, skoro masz tam rodzinę i mógłbyś podjechać. Myślę, że mój znajomy by Ci nie odmówił, gdybyś chciał u niego posłuchać. Jeśli zechcesz, pisz na priv, to Ci podam namiary. 

Te sprzęty od czasu do czasu pojawiają się w Polsce w bardzo dobrym stanie, zaś o ich żywotność niech Cię głowa nie boli. Na nówki moim zdaniem szkoda kasy, a budżet masz już niemały

Oczywiście Twoja kasa, Twoje decyzje, co kupisz, z tym będziesz żyć. Jak mawiał jeden z konstruktorów audio: Życie jest za krótkie na nudne hifi
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzieki za odpowiedz. Ja niestety mieszkam na pustyni audio hifi(Olsztyn), wiec kupienie uzywki i potem ewentualnej naprawy byloby wielkim utrapieniem. Zreszta zawsze kupuje nowe rzeczy. Tak juz mam. Zastanawiam sie nad cambridge audio ax60 z kolumnami pylon saphire 31 albo audio academy pheobe III. Najbardziej mi odpowiada wygladem i mozliwoscia rozbudowy. Zobaczymy jak przy odsluchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego. Szafirki 31 to całkiem przyjemne kolumny, ale ja jakoś ich w elektronice bardziej ambitnej nie widzę;(. Sporo basu i jak dla mnie cierpiała na tym reszta pasma, nie to żeby jakaś tragedia była broń Boże, ale granie ni zbyt wyrafinowane, że tak to ujmę. Porównywałem je z kiepsko ocenianymi acoustic energy 103 i wszystko prócz basu było lepsze właśnie w tych maluszkach. Ja bym stawiał zdecydowanie na audio academy cena dobra, granie bardzo dobre za tą cenę. Szkoda trochę, że zamykasz się na używany sprzęt (audio za takie pieniążki w 99% przypadków jest w stanie idealnym) , ale każdy ma swoje zasady i my je szanujemy:). 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wyboru Cambridge Audio CXA60 na pewno polska konstrukcja Audio Academy Phoebe III. Takie połączenie zaoferuje bardzo swobodny, plastyczny, dobrze wypełniony dźwięk. Dobrą opcją będzie Dali Zensor 7, warto brać także pod uwagę świetne kolumny, wyposażone w głośnik wstęgowy Dynavoice DF-6. Na koniec propozycja Pylon Audio Sapphire 25. Nie proponuję modelu "31" do 20m2, może być zbyt dużo basu i problem z kontrolą.

Przemyśl sprawę podjechania do naszego salonu. Wiem, że to daleko, ale potraktuj to jako coś przyjemnego, możliwość odsłuchania praktycznie wszystkich konfiguracji w jednym miejscu i komfortowych warunkach, porozmawianie, poradzenie w kwestii ustawienia, konfiguracji. Naprawdę warto, zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/30/2017 o 10:52, S4Home napisał:

Moim zdaniem Sapphire do CXA60 Ci nie podejdą.

Do tego wzmacniacza polecam na prawdę niezłe i tanie Heco Music Style 900, Elac Debut F6.

Masz daleko na odsłuch. No to wyślemy Ci kolumny abyś sprawdził u siebie. Nie spodobają się nie kupujesz. Opcja dobra?

Raczej bede bral CXA80. Kolumny audio academy pheobe III

Edytowano przez mpawel5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...