Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Irek

witam szanownych Forumowiczów

Recommended Posts

Witam wszystkich. jestem tu nowy. Chciałbym zasięgnąć opinii odnośnie wzmacniacza. posiadam wzmacniacz JVC AX-411 Super -A, wiem, że to nie najwyższa półka. Mam w związku z tym pytanie. Czy jest sens zakupu wzmacniacza ogólnie polecanego tj. marantz PM7000? czy dźwięk na pewno będzie dużo lepszy?

pozdrawiam

Irek

Wyłącznie stereo. Dźwięk zdecydowanie analogowy. Preferuję sprzęt używany. Kwota do 1000 zł jeśli chodzi o wzmacniacz. Obecnie Aplituner denon DRA 345 i JVC AX-411. Pokój a obecnie mój garaż ok 25m2 Posiadam kolumny, które sam zbudowałem na bazie skrzynek JBL TLX70, przetworniki HECO, zwrotnice STX do 200W. kolumny o mocy ok 120W w RMS. Kupiłem też kolumny ITT trx 6b o których nic nie mogę znaleźć w necie. zakup w ciemno, okaże się...jeszcze nie dotarły. słucham zazwyczaj muzyki rockowej, zagranicznej i polskiej...

Ciężko stwierdzić bo nie znam brzmienia kolumn. Na przetworniki heco dobrze wybrać yamahe np ax900. Ewentualnie denona w tej kwocie pma1060. 

Czy też garaż jest jakoś umeblowany? Czy to tylko pomieszczenie do słuchania?

17 godzin temu, Irek napisał:

przetworniki HECO, zwrotnice STX do 200W

Czyli masz w pudłach po JBL'ach włożone przetworniki Heco i do tego jakąś uniwersalną zwrotnicę STX'a? Jeżeli tak, to bardzo mało prawdopodobne jest to żeby to się razem zgrało. Zwrotnice muszą być zrobione pod konkretne głośniki i obudowę. Kolumn ITT trx 6b też nie znam i nie wiem co to za sprzęt. Masz jakieś zdjęcia albo link do nich?

Generalnie ja bym zaczął od początku i kupił jakieś podłogówki (chyba, że te trx6 okażą się być ok) i wtedy bym dobierał do nich wzmacniacz. Nie będzie raczej ciężko pobić tego JVC, którego masz w tej chwili. Przemyśl to na spokojnie i zastanów się nad tym czy sprzedać posiadane kolumny i wzmacniacz i wtedy ze zwiększonym budżetem szukać nowego zestawu, czy wolisz stopniowo wymieniać sprzęt element po elemencie.

P.S. Nie napisałeś czy jest to sprzęt, który ma sobie "niewymagająco" grać w tle w Twoim garażu, czy też lubisz bardziej słuchać muzyki i skupiać się na tym?

jeśli chodzi o pudła po JBLach to to raczej się zgrywa. moc przetworników ta sama. jeśli chodzi o zwrotnice to raczej trafione. aha ...front skrzynek wzmocniłem deską (klejonką) ok 2,5 cm. została przyklejona i od wewnątrz przykręcona wkrętami tak, że mocowania nie widać. deska owa pobejcowana w kolorze ciemnego dębu czy coś w tym rodzaju i potraktowana olejem do drewna (tungowy). Otwory na głośniki wyfrezowane frezarką dolno-wrzecionową. może umieszczę jakieś fotki gdy  zdobędę chwilę...owszem nie sztuka jest wydać fortunę na sprzęt z wysokiej półki.. póki co nie stać mnie na to...mam inne priorytety choć muzyka towarzyszyła mi całe życie i tak raczej  już zostanie

dotarły właśnie te ITT.  linki raczej nie istnieją a przynajmniej nie znalazłem. uważam, że się nie tylko świetnie prezentują ale i ładnie grają. co do zmiany sprzętu to wszelkie propozycje mile widziane...jak już wspominałem myślę o wzmacniaczu Marantz pm 7000... 

aha ...garaż pusty, tzn auto czasem w nim stoi ;)

Kolego, to wszystko brzmi jak dobry żart. Ale podejrzewam, że nie jest niestety żartem. 

Można do jakiejś tam skrzyni wsypać worek ziemniaków i jakoś to będzie. Ale obudowa, głośniki i zwrotnica, wszystko z innej parafii? To nie może poprawnie grać. Absurd. Konstruktorzy kolumn, inżynierowie, mają aparaturę pomiarową i robią wiele obliczeń. A później są odsłuchy. I tak nie zawsze kolumny się udają. Tu trzeba mieć sporo wiedzy i doświadczenia oraz tzw. czuja. Jak można Ci do takich kolumn a'la Pinokio polecić jakiś wzmacniacz?

Kolumn ITT też nie znam. Nie wiem jak grają. Czy "analogowo" jak chcesz? A Ty na jakiej zasadzie je wybrałeś? 

Pomieszczenie powinno być choć z grubsza przygotowane akustycznie. Pusty pokój, bez mebli, dywanu, czyli dużo wielkich, twardych, jednorodnych, płaskich powierzchni, to na ogół wróg dobrej jakości dźwięku. Poczytaj o akustyce pomieszczenia odsłuchowego. Można znaleźć w internecie. Na początek możesz poczytać poniższe mini poradniki (kliknij na linki). Akustyka i ustawienie kolumn, to niemal połowa sukcesu jeśli idzie o dźwięk, nie lekceważ tego.

https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Wzmacniacz Marantz PM 7000 jest dobrym urządzeniem. Ale wzmacniacz na ogół dobiera się do konkretnych kolumn. By pasowały do siebie brzmieniowo. A razem do Twojego gustu oraz pomieszczenia (kolumny). 

Jakie masz źródło dźwięku?

Edytowano przez Angel

11 godzin temu, Irek napisał:

jeśli chodzi o pudła po JBLach to to raczej się zgrywa. moc przetworników ta sama. jeśli chodzi o zwrotnice to raczej trafione.

Prawdopodobieństwo, że to wszystko się razem zgrało jest pewnie mniejsze niż szansa na trafienie "szóstki" w loterii ;) Moc przetworników nie ma tu istotnego znaczenia. Zwrotnica jest pewnie jakaś uniwersalna z filtrami pierwszego albo drugiego rzędu. A gdzie tu dopasowanie efektywności i faz przetworników, dobór częstotliwości podziału, stromości filtrów, etc.? Równie dobrze można zrobić tak jak pisał @Angel i wytłumić obudowę workiem ziemniaków ;) 

Wrzuć chociaż zdjęcie tych kolumn ITT, zobaczymy co to takiego. Może uda się do nich coś nam wspólnie dobrać. Napisz też z czego słuchasz muzyki- komputer, cd?

9 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

Prawdopodobieństwo, że to wszystko się razem zgrało jest pewnie mniejsze niż szansa na trafienie "szóstki" w loterii ;) Moc przetworników nie ma tu istotnego znaczenia. Zwrotnica jest pewnie jakaś uniwersalna z filtrami pierwszego albo drugiego rzędu. A gdzie tu dopasowanie efektywności i faz przetworników, dobór częstotliwości podziału, stromości filtrów, etc.? Równie dobrze można zrobić tak jak pisał @Angel i wytłumić obudowę workiem ziemniaków ;) 

Wrzuć chociaż zdjęcie tych kolumn ITT, zobaczymy co to takiego. Może uda się do nich coś nam wspólnie dobrać. Napisz też z czego słuchasz muzyki- komputer, cd?

9 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

halo tu ziemia... jak się usuwa konto z tego forum? hmm ... help

Niestety, ale konto może usunąć tylko moderacja albo administracja.

Tak ciężko było Ci kolego @Irek odpowiedzieć na kilka choć pytań? Wszystko opiera się na jakichś zasadach. I audio oraz wybór zestawu też. Tak trudno to zrozumieć?
A może ktoś z nas napisał coś nie tak? Uzasadnij a nie wołaj "help".O.o

Nic nie znaczące i nic nie wnoszące wpisy w temacie usunięto. Tak jak pisze Angel  w celu usunięcia konta proszę zwrócić się do Administratora forum.

Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować