Skocz do zawartości

Mały gabarytowo wzmacniacz do hiphopu


Xaoo

Recommended Posts

Witam, 

zacznę może od tego, że słucham różnej muzyki, ale najczęściej jest to hiphop/rap, chillstep, downtempo, chillout itp. Nie słucham muzyki klasycznej oraz innych podobnych gatunków. Chciałbym, aby wzmacniacz nie był dużym klocem (< 400 mm szer. i ~320 mm głębokości). W takim razie zastanawiam się nad firmami NAD, Rotel oraz Cambridge Audio, bo one są stosunkowo małe. Pytanie tylko jaki? Kwota graniczna to ~500 zł. Planuje podłączyć go pod DACa na USB. 

 

Co do kolumn.. Hm. Są to DIY na przetwornikach STX M.18.200.8.MCX oraz T.10.200.8.PCX. 

Pokój 13m^2 (tymczasowo), a tak to salon ~23m^2.

 

Oczywiście mówimy o używanym sprzęcie.

Edytowano przez Xaoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2017 o 17:23, Xaoo napisał:

Co do kolumn.. Hm. Są to DIY na przetwornikach STX M.18.200.8.MCX oraz T.10.200.8.PCX. 

Czy kolumny to Twój projekt, czy korzystałeś z jakiegoś "gotowca"? Są tu ludzie z branży, którzy chętnie Ci pomogą w doborze właściwych elementów takich jak np. zwrotnica. Jak byś określił dźwięk swoich kolumn, z czym testowałeś? Właściwy dobór elementów toru zapewni Ci satysfakcję ze słuchania muzyki. Powtórzę trochę "wyświechtane" zdanie: Zestaw zagra tak jak najsłabszy element toru".

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Profi koledze @Xaoo, chyba o aż takie maleństwa nie chodzi. Autor napisał o rozmiarach sprzętu w pierwszym wątku. Ja bym sobie takiego wzmacniacza nie kupił. Chyba, że jako zapasowy wzmacniacz - nie bedę pisał o dźwięku tych urządzeń, bo go zwyczajnie nie znam. Dużo czytałem, że daci tej firmy są chwalone i mają dobry stosunek jakość/cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nieaktualne. Kupiłem Rotela. Gdy będę robić kolejne kolumny po prostu zrobię je pod rotela. 

Myślałem o NAD 320BEE modyfikowany, bo aktualnie jest licytacja na alledrogo, ale pewnie będzie kosztował ponad 900 zł, a to przekracza budżet (aktualna cena 730 już przekracza). 

 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez Xaoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Może akurat dobrze zagra? Przecież nie wiemy jak strojona jest zwrotnica kolumn. A może taki dźwięk, jaki z tego wyjdzie, będzie Ci odpowiadał.
Bo to najważniejsze, by Tobie się podobało. Napisz oczywiście jak gra zestaw, gdy już posłuchasz choć parę godzin. Gdyby było za jasno, za ostro na górze, za sucho, itp. napisz o tym. Jeśli będzie to tylko niewielka ekspozycja w danym kierunku, można chyba będzie zaradzić kilkoma drobnymi krokami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2017 o 06:44, 1Ender napisał:

@Angel - kolega @Xaoo - testuje Rotela Ra-971, dajmy się mu trochę nacieszyć i osłuchać. Myślę, że za jakiś czas się odezwie i opisze swoje  wrażenia estetyczno-słuchowe.

Skąd wiesz którego rotela kupił? Doradzales mu na priv? Bo nie widzę tu modelu. 

Xaoo opisz pierwsze wrażenia. Z czasem mogą się zmienic to wrzucisz update. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...